Pabėgėliams mūsų rajone bus perkami butaiBendradarbiavimo sutartį pasirašė S. Sellenas ir E. Sabutis. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Pabėgėliams mūsų rajone bus perkami butai

Europos Tarybos vystymo bankas Jonavos rajono savivaldybei skiria 600 tūkst. eurų, už kuriuos turi būti pagerintos sąlygos čia atvykstantiems pabėgėliams. Antradienį miesto meras Eugenijus Sabutis ir Europos Tarybos vystymo banko generalinio direktoriaus paskoloms ir socialinei raidai pavaduotojas Stephanas Sellenas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Gėlių žiedai Išėjusiajam
Kaip vertinate planuojamus ilgesnius mokslo metus?
Paukščių gripas visai šalia

Vykdant pabėgėlių integraciją mūsų rajone, ketinama renovuoti Ruklos kultūros centrą ir Jonavos mieste nupirkti penkis butus. Pasak Jonavos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Agnės Šalomskės, sutartyje numatyta per dvejus metus apšiltinti kultūros centro sienas ir stogą, modernizuoti šildymo sistemą, sanitarinius mazgus, suremontuoti vidaus patalpų sienas, grindis ir lubas, pakeisti duris, elektros instaliaciją ir suremontuoti laiptus. Taip pat planuojama įsigyti reikiamą įrangą ir baldus.

Planuojama įsigyti penkis butus, juos suremontuoti ir pritaikyti migrantams gyventi. „Ruklos pabėgėlių priėmimo centre jie gali gyventi tik tris mėnesius, todėl po šio laikotarpio pabėgėliams bus sudarytos sąlygos įsikurti jau įrengtuose butuose. Manoma, kad juose apsigyvens šeimos, tad bus perkama kelių kambarių būstai. Pabėgėlių šeimų nėra daug, tad didelės atrankos nebus. Šiuo metu yra kelios šeimos, kurios jau pareiškė norą gyventi Jonavoje“, – informavo A. Šalomskė.

Penkių butų skaičius kol kas yra pakankamas, nes ne visi pabėgėliai lieka gyventi Lietuvoje. Pasak rajono Savivaldybės Remonto ir statybos skyriaus vedėjo Manto Petrausko, retas kuris jonavietis svetimšaliams išnuomoja būstą. „Dabar kai kurie užsieniečiai gal ir norėtų likti mūsų mieste, tačiau neranda būstų. Kita vertus, daugelis jų, pagyvenę Lietuvoje tris mėnesius, bėga pas gimines į kitas Europos šalis. Mūsų šalyje dažniausiai pasilieka ukrainiečiai“, – kalbėjo M. Petrauskas.

Prie projekto prisidės ir rajono Savivaldybė. Iš jos biudžeto bus skiriama apie 67 tūkst. eurų.

KOMENTARAI