Paaiškėjo konkurso nugalėtoja

Paaiškėjo konkurso nugalėtoja

Baigėsi Rusijoje vy­kęs XXI pasaulio futbolo čempionatas, kuriame varžėsi 32 šalių rinktinės. Ta proga „Naujienų“ redakcija surengė orakulų konkursą „Pasaulio taurė 2018“, kuriame futbolo mėgėjams buvo siūloma atsakyti į šešis klausimus.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“
Kiokušin karatė sportininkų kovos
Džiugi senjorų čempionato pradžia

Pirmiausia reikėjo įvardyti keturias pusfinalių komandas. Dalyviai galėjo anketas pateikti išlaukę galutinių aštuntfinalių rezultatų. Tuo metu jau buvo žinomos aštuonios ekipos, tad beliko atspėti keturias, žengiančias į kitą varžybų etapą.

Kaip paaiškėjo, šis čempio­natas buvo pilnas netikėtumų, todėl ir pusfinalyje ištikimiausi sirgaliai neišvydo Vokietijos, Argentinos, Ispanijos, Portugalijos… Į pusfinalį žengė solidžiai rungtyniavę prancūzai, rezultatyvūs belgai, didelę staigmeną pateikę kroatai ir po daugelio metų į elitą žengę anglai. Pastarąsias rinktines teisingai įvardijo nemažai orakulų – Bronislava Narakaitė, Bronius Kazėnas, Kęstutis Majauskas ir Asta Mozūraitienė.

Ne visi konkurso dalyviai pasinaudojo galimybe užpildyti maksimalų anketų (5) skaičių, tačiau kai kuriems  užteko ir mažesnio kiekio, kad išsiveržtų į lyderius.

Antrasis klausimas – kas užims trečiąją vietą? Daugelis vardijo, kad tai bus rusai, brazilai, anglai. Teisingą atsakymą (Belgijos rinktinė) įžvelgė trys „Naujienų“ skaitytojai – jau minėti B. Kazėnas, K. Majauskas ir A. Mozūraitienė.

Trečiojo klausimo – atspėti finalinių rungtynių rezultatą – neįveikė niekas. Finale buvo pelnyti net šeši įvarčiai (4:2), tačiau nė vienas spėjikas to negalėjo numatyti. Dažniausiai figūravo 1:0, 2:1 rezultatai.

Ketvirtasis klausimas – kokios rinktinės susigrums finale? Pasirodo, šį kartą geresnę nuojautą turėjo moterys. Abi ekipas – Prancūziją ir Kroatiją – atspėjo B. Narakaitė ir A. Mozūraitienė. Tiesa, į šią kompaniją įsiterpė ir Martynas Kiškis, kuriam kilti aukštyn ir surinkti daugiau taškų sutrukdė kiti neteisingi atsakymai.

Šeštasis klausimas buvo iš dviejų dalių – kas bus rezultatyviausias čempionato žaidėjas ir kiek jis įmuš įvarčių? Spėlioti šį sykį nebuvo itin sunku, nes tuo metu anglas Harry Kane‘as jau buvo pelnęs nemažai įvarčių, tačiau jam ant kulnų lipo ir kiti futbolininkai. Vis dėlto jo niekas neaplenkė – su 6 įvarčiais anglas tapo rezultatyviausiu. Nemažas skaičius konkurso dalyvių atspėjo vieną arba kitą dalį klausimo, o tiksliai pataikė B. Narakaitė, Alena Kiškienė, Antanas Čepšys ir  B. Kazėnas.

Į paskutinį klausimą – kas laimės čempionatą? – teisingai atsakė, įrašydami Prancūzijos rinktinę, nemažas būrelis dalyvių, tačiau būtent lyderiams pavyko dar labiau sustiprinti pirmaujančias pozicijas.

Susumavus visų klausimų rezultatus, paaiškėjo, kad puikiai spėlioti sekėsi B. Kazėnui ir K. Majauskui. Jie abu surinko po 120 taškų iš 175 galimų. Vis dėlto šiuos vyrus aplenkė A. Mozūraitienė – jos sąskaitoje 135 taškai.

Sveikiname geriausią konkurso orakulę ir kviečiame ateiti į redakciją atsiimti laimėto prizo.

KOMENTARAI