Oskaro Koršunovo „Žuvėdra“ atvyksta į Jonavą

Oskaro Koršunovo „Žuvėdra“ atvyksta į Jonavą

Beveik mėnuo tolimoje Azijos šalyje, keturi didieji miestai ir vienuolika spektaklių – tokį iššūkį teko atlaikyti režisieriui O. Koršunovui ir jo „Žuvėdros“ aktoriams. Grįžę iš Kinijos jie neturi laiko poilsiui – jau balandžio 22 d. laukia akistata su Jonavos publika.

100 lentelių su palinkėjimais Lietuvai ilgai nedžiugino
Teismas po 2 metų nusprendė: V. Krajauską partrenkusi mergina – kalta
100 jonaviečių linkėjimų Lietuvai ir džiugina, ir verčia susimąstyti

Turas po Kiniją – ne vienintelė „Žuvėdros“ tarptautinė sėkmė. Vos per keletą metų spektaklis taip pat pristatytas Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ispanijoje, Rumunijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje ir Italijoje. Pastarojoje šalyje spektaklis rodytas garsiausiu pasaulio menų renginiu laikomos Venecijos bienalės programoje. Italų kritikų verdiktas buvo trumpas ir aiškus – tai vienas geriausių šios programos spektaklių.

„Pribloškiantis lietuvių pastatymas“, „pavyzdys mūsų darbuotojams, apsimetinėjantiems aktoriais“, „pribloškiantis aktorių pasirodymas“, „stulbinanti Čechovo analizė“, „aukščiausias profesionalumas“ – tokios kritikų frazės vainikavo lietuvių pasirodymą.

„Mačiau daug Koršunovo skirtingų laikmečių pastatymų. Mano nuomone, būtent „Žuvėdroje“ jis pasiekė savo meninę brandą. Taip drąsiai ir atvirai kalbėti apie žmogiškumo suirimą pavyko vos keletui menininkų“, – teigia OKT/Vilniaus miesto teatro trupę pakvietęs Venecijos bienalės teatro programos direktorius Alex Rigola.

Vilniuje „Žuvėdros“ populiarumas tapo tikru fenomenu. Vos tik paskelbus dešimtis spektaklių, bilietai ėmė tirpti tiesiog akimirksniu. Įprastai bilietai išperkami vos įpusėjus sezonui.

„Rėmėmės hamletišku principu, kada spektaklis turi būti suvaidintas tam vienam svarbiausiam žiūrovui, kuris, ko gero, esi pats. Tik tada tai gali būti paveiku visiems“, – spektaklio populiarumo priežasčių mėgina ieškoti O. Koršunovas.

Pasak aktoriaus Giedriaus Savicko, jų „Žuvėdra“ – tai tarsi gyvo garso koncertas gerame džiazo klube.

„Visi įpratę matyti tvarkingus Čechovo pastatymus, žiūrėti juos atsiriboję, lyg klausytųsi kompaktinio disko muzikos. Dabar supratau, jog Koršunovo „Žuvėdra“ – tai galimybė pamatyti Čechovą gyvo garso koncerte. Čia viskas vyksta gyvai ir visko gali nutikti. Vyksta gyvo garso teatras“, – teigia G. Savickas.

Pasak režisieriaus, „Žuvėdroje“ žiūrovas svarbesnis negu įprastai, kitoks ir aktorių bendravimas su juo.

„Nesitikėjau, jog trilogijos „Hamletas-Dugne-Žuvėdra“ spektakliai bus tokie populiarūs. Juk jie neturi išorinio efektingumo, ryškių politinių ar socialinių aktualijų, netgi yra pakankamai asmeniški. Čia aktoriai nebesislepia už ketvirtos sienos, netgi nevaidina, o personažų tekstais mėgina kalbėti apie save. Tačiau dažnai pastebimas novatoriškumas, visiškai kitoks požiūris į aktoriaus darbą“, – apie tarptautinę sėkmę pelniusius pastatymus kalba O. Koršunovas.

Spektaklyje vaidina tiek kino ekrane, tiek teatro scenoje matyti aktoriai: Giedrius Savickas, Darius Meškauskas, Vytautas Anužis, Agnieška Ravdo, Airida Gintautaitė, Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis, Darius Gumauskas, Kirilas Glušajevas, Nelė Savičenko, Martynas Nedzinskas.

Antono Čechovo „Žuvėdra“ – jau balandžio 22 d. 18 val. Jonavos kultūros centre. Bilietus galima įsigyti „Tiketos“ kasose, taip pat internetu tiketa.lt ir ticketmarket.lt

 

KOMENTARAI