Olandų kariai darė tvarką ir smagiai šokoOlandams surengtos lietuviškos atrakcijos Jonavos sporto arenoje

Olandų kariai darė tvarką ir smagiai šoko

NATO kariai vis labiau įsilieja į Jonavos bendruomenės gyvenimą – praėjusios savaitės pradžioje jie aktyviai leido laiką mieste, padėjo sutvarkyti tvenkinių ir kitų vietų aplinką, bendravo su gyventojais, kartu dalyvavo kultūros ir sporto renginiuose.

Į „LTeam olimpinį žiemos festivalį“ Jonavoje tilpo 6 tūkstančiai sportuojančių ir juos palaikančių
Darbo rinka – kreivų veidrodžių karalystė
Aplink trečiąjį tvenkinį apšvietimo greit nebus

Bendravo su moksleiviais  

Apie 70 NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Nyderlandų karių Jonavoje ir jos rajone vykdė socialinį projektą. Talkino tvarkydami mokyklos-darželio „Bitutė“, Jonavos globos namų, Šveicarijos vaikų lopšelio-darželio „Voveraitė“ teritorijas, dažė pavėsines. Kariai rinko išretintų krūmų sausuolius palei visus  miesto tvenkinius, išvalė apie 1,5 hektaro plotą.

Vieną dieną kartu su kariais dirbo ir Jeronimo Ralio, Senamiesčio gimnazijų, Justino Vareikio progimnazijos moksleiviai. Vėlyvomis popietėmis Jonavos miesto stadione vyko karių sporto varžybos su vietos jaunimu.

NATO kariai – su Justino Vareikio progimnazijos moksleiviais.

Pasak Justino Vareikio progimnazijos dailės mokytojos Neringos Banienės, moksleiviai susipažino su kariškiais, draugiškai talkininkavo. Atokvėpio minutėmis bendravo, uždavė rūpimus klausimus.

„Po smagaus darbo visi susirinko bendrų pietų ir netgi pasveikinome vieną karį, tądien šventusį gimtadienį. Kariai labai norėjo išgirsti lietuvišką dainelės „Su gimimo diena“ variantą. Smagus, bendras darbas duoda greitesnių rezultatų. Visą vasarą džiaugsimės tvarkingomis poilsio vietomis“, – sakė pedagogė.

Jonavos sporto arenoje NATO kariai su jonaviečiais smagiai trypė tautinius šokius.

Atrakcijos Arenoje

NATO karių socialinė akcija baigėsi smagiomis lietuviškomis atrakcijomis. Jonavos sporto arenoje jie žaidė lietuvių liaudies žaidimus, grojant „Ladutos“ muzikantams, smagiai trypė su jonaviečiais regionų šokius, mokėsi lietuviškų sutartinių.

Geriausiems šokėjams ir rungčių dalyviams įteiktos atminimo dovanos.

Nors šventė iš karto buvo planuota Joninių slėnyje, tačiau vėliau dėl lietaus ji perkelta į Jonavos sporto areną.

Karo medikei Helein iš Olandijos labai patiko šis renginys. „Buvo labai linksma. Smagūs jūsų šalies šokiai, pasilinksminome iš širdies. Esu geresnė šokėja negu dainininkė, todėl šokti lietuvių šokius sekėsi geriau. Mes, olandai, taip pat turime panašius tradicinius liaudies šokius, tad ypač sunku nebuvo. Dėkojame Jonavos krašto žmonėms už galimybę susipažinti su jų kultūra. Beje, Lietuva – labai graži šalis, tik uodais mes nesižavime“, – kalbėjo jau du mėnesius Lietuvoje dislokuota olandų kariškė.

Socialinis projektas

Šias akcijas Nyderlandų kontingento kariai organizavo kartu su Jonavos rajono savivaldybės administracija. Pasak miesto seniūno Povilo Beišio,  NATO kariai patys išreiškė norą pabendrauti su jonaviečiais. „Minėjo, kad visiškai nežino mūsų kultūros ir norėtų susipažinti artimiau. Jiems yra įprasta tose šalyse, kuriose būna dislokuoti, socializuotis su vietos gyventojais. Džiaugiamės, kad savo darbais jie prisidėjo prie miesto gražinimo. Arenoje olandų kariai ne tik pašoko ir padainavo, bet pietų metu paragavo ir lietuviško maisto“, – kalbėjo miesto seniūnas.

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ projektų karininko kapitono Skomanto Povilionio teigimu, akciją organizavo Lietuvoje dislokuoti Olandijos kariai. „Į Ruklą atvykę NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai atlieka pratybas, žmonės juos mato tik su uniformomis, karine technika. Bet jiems norisi pabendrauti ir su visuomene, kurią gina. Šios akcijos tikslas – visiems susitikti socialinėje terpėje ir kartu smagiai praleisti laiką. Susikalbėti nebuvo problemų – daug gyventojų ir moksleivių moka anglų kalbą. Be to, geriausios komunikacijos priemonės buvo šypsena ir rankos paspaudimas. Ši akcija visiems – ir jau du mėnesius gyvenantiems Lietuvoje olandų kariams, ir mūsų žmonėms suteikė daug gerų emocijų“, – teigė S. Povilionis.

Svečiai iš Nyderlandų tvarkė Varnutės tvenkinių aplinką.

Akcijų dar bus

Panašios socialinės akcijos bus organizuojamos ir ateityje. „Mūsų vadas, pulkininkas leitenantas Huber davė patarimą ieškoti galimybių padėti lietuviams. Kaip NATO atstovai, mes norime suteikti pagalbą Lietuvos gyventojams, o ypač Jonavos bendruomenei, kadangi šiuo metu gyvename  netoli šio miesto. Dėl to kreipiausi į rajono Savivaldybę, kartu nusprendėme vykdyti socialinį projektą. Manome, kad tai buvo geras būdas padėkoti gyventojams už jų svetingumą. Tikimės ir ateityje suorganizuoti panašių socialinių akcijų jūsų mieste“, – kalbėjo būrio vadas leitenantas Hendrik.

Baltijos šalių gynybai ir atgrasymui NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje dislokuota nuo šių metų sausio pabaigos. Jai vadovauja ir didžiausią karių skaičių yra skyrusi Vokietija.

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje yra visiškai sukomplektuota – dislokuota per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 250 Nyderlandų ir apie 200 Norvegijos karių.

2017–2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

Vitalijos Benošienės, Neringos Banienės, Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI