Nustatyta: automobilių plovyklos atliekos buvo tvarkomos neteisingai

Nustatyta: automobilių plovyklos atliekos buvo tvarkomos neteisingai

Aplinkosaugininkų pradėtas tyrimas dėl automobilių plovyklos „Skulas“ tvarkomų atliekų – sulaukė verdikto. Pareigūnai nustatė, kad atliekos buvo tvarkomos neteisingai.

Projektus vietinės reikšmės keliams šalia „Rail Baltica“ vėžės rengs „Kelprojektas“
Tradiciškai žmogus orkestras siekė naujo rekordo
Jonaviečiai kviečiami į nemokamas treniruotes

Dar sausio 16 dieną socialiniame tinkle „Facebook“ šalia plovyklos „Skulas“, esančios Sodų gatvėje, gyvenantis vyras pasidalino nuotrauka, kurioje buvo matyti „Skulo“ darbuotojo surinktos ir ant pievos sudėliotos plovyklos tvarkymo atliekos – sušalęs vanduo ar putos. Jonavietis piktinosi, kad taip plovykla teršia aplinką.

Tądien apie šią situaciją buvo pranešta ir Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos rajono agentūros pareigūnams, kurie nieko nelaukdami, pradėjo tyrimą. Kaip teigia agentūros vedėjas Kęstutis Celiešius, nustatyta, kad plovyklos darbuotojas atliekas tvarkė neteisingai.

„Pagal saugos duomenų lape nurodytus reikalavimus atliekas sudėti ant grunto yra draudžiama. Taip pat draudžiama leisti joms pasklisti paviršiniuose vandenyse. Plovyklos atliekos buvo sušalę į ledo luitus, tačiau sudėtos ant grunto. Taip pat pažeisti ir Europos Sąjungos Tarybos reglamento reikalavimai dėl cheminių medžiagų laikymo, naudojimo ir tvarkymo. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad darbuotojas tokį jų tvarkymo būdą pasirinko savo iniciatyva, nieko neatsiklausęs. Dėl to jam bus skirta administracinė nuobauda“, – kalbėjo K. Celiešius.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos rajono agentūros vedėjas „Naujienoms“ prasitarė, kad analogiškas tyrimas pradėtas ir dėl A. Kulviečio gatvėje esančios automobilių plovyklos atliekų tvarkymo.

KOMENTARAI