Nuo šiol visos socialinės paslaugos – po vienu stoguAkimirka iš naujųjų patalpų atidarymo renginio. Kęstučio Putelio nuotr.

Nuo šiol visos socialinės paslaugos – po vienu stogu

Jonavos rajono socialinių paslaugų centras dabar visas paslaugas teiks viename pastate – Chemikų g. 136.

Bukonių mokykloje-daugiafunciame centre – ypatinga savaitė
Olandų kariai darė tvarką ir smagiai šoko
Bus sudaromi 2019 m. karo prievolininkų sąrašai

Iš Vasario 16-osios g. – į Chemikų g.

Rugsėjo 27-ąją, minint Socia­­­­linių darbuotojų dieną, oficialiai atidarytos naujosios patalpos. Jas palaimino greta esančios Šv. apaštalo Jono koplyčios kunigas Giedrius Maskolaitis.

Iki šiol paslaugos buvo teikiamos nedidelėje erdvėje – Vasario16-osios gatvėje esančiame senajame pastate darbavosi administracijos darbuotojai. Čia vyko konsultacijos, buvo priimami gyventojų prašymai, tuo tarpu užimtumo veiklos organizuotos Chemikų g. 136-ajame name, į kurį dabar ir persikėlė visas Socialinių paslaugų centro personalas.

„Remontas užtruko vos du mėnesius. Vasario 16-osios gat­vėje mūsų darbuotojai jau nebedirba, ten esame pakabinę informacinį skelbimą, kad persikėlėme į kitą vietą. Nors galbūt iš įpratimo ateis žmonių dar ir ten“, – kalbėjo Jonavos r. socia­linių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko.

Chemikų gatvėje esančios patalpos atnaujintos ir praplėstos. Pirmame ir antrame aukštuose įrengti administracijos ir specialistų, užsiėmimų, konsultacijų kabinetai, yra salė įvairiems susitikimams, pagalbinės ir poilsio patalpos, perduotos ir buvusios Jaunimo centro erdvės. Pastaroji organizacija perkelta į reorganizuotą Jaunimo mokyklą.

„Mums būtinai reikėjo padidinti patalpas, nes šiemet gavome daug naujų funkcijų – darbas su globėjais, jų paieška, krizių sprendimas, mokymai ir kiti darbai. Taip pat padidėjo ir darbuotojų skaičius. Nuolat jautė­mės nepatogiai jau vien dėl to, kad negalėjome užtikrinti savo darbuotojams normalių darbo sąlygų – visi čia netilpdavo. Galime palyginti: Vasario 16-osios gatvėje turėjome tik 100 kv. metrų, o čia – 500 kv. metrų“, – kalbėjo V. Demidenko.

Vaikams skirta erdvė

Socialinių paslaugų centre praplėsta erdvė ir Vaikų dienos centrui. Kasdien jį lanko 30 vaikų iš socialinių darbuotojų prižiūrimų šeimų. Padidėjus patalpoms, atskirtos edukacinė, maisto gamybos ir sporto erdvės. „Čia lankosi specialius poreikius turintys, ypač aktyvūs vaikai, todėl sportinė veikla jiems itin svarbi. Vaikams būtinas užimtumas. Nors mažieji lankytojai pluša ir prie  rankdarbių, ir namų darbus atlieka, tačiau būtent judėjimo jiems labai norėjosi. Naujose patalpose jie gamins ir valgyti, džiaugiamės įsirengę virtuvėlę. Dar pakabinsime televizorių, nes daugelis  mėgsta žiūrėti edukacinius filmukus“, – pasakojo V. Demidenko.

Jonavos r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė taip pat džiaugėsi, kad dabar viskas yra vienoje vietoje. „Dėl to pagerės ir gyventojų aptarnavimas, paslaugos prieinamumas, žmonėms nebereikės blaškytis. Dėkojame merui ir  Savivaldybės administracijai už tai, kad skyrė finansavimą, atsižvelgė į poreikius. Pagerėjus darbo sąlygoms, tikimės, pagerės ir darbo kokybė, nes kiekvienas turės privačią zoną – tiek psichologas, tiek socialiniai darbuotojai“, – šypsenos veide neslėpė Savivaldybės atstovė.

Netradiciniai klientai

Socialinių paslaugų centre dažnai vyksta įvairių institucijų darbuotojų susitikimai. „Dabar padaugėjo atvejo aptarimų. Mūsų klientai, galima sakyti, jau nebe tradiciniai, pavyzdžiui, lėktuvo kapitonas, kuris atvyksta su savo advokatais. Skiriasi šeimos, dalijasi turtą ir vaikus, tuomet prasideda ir visi ginčai. Stigma, kad „aš nesu įtrauktas į socialinės rizikos šeimą, kodėl mane kviečiate, aš neateisiu“, vis dar egzistuoja. Nors mes jau seniai sakome, kad nebėra socialinės rizikos šeimų, yra tik šeimos, kurios patiria tam tikras krizes. Tai gali būti ir finansiškai stabili šeima, kur abu tėvai dirbantys, išsilavinę žmonės, neturintys priklausomybių ar dar kažkokių problemų. Dabar pasitaikantis dažniausias atvejis – skaudūs skyrybų procesai. Jie dažnai būna sudėtingi, abi pusės konfliktuoja, patiriamas psichologinis ar fizinis smurtas. Kai apie tai informuojama Vaiko teisių apsaugos tarnyba, ji nustato pirmą arba antrą grėsmės vaikui lygį, tada su tokia šeima dirbti pradedame mes“, –  informavo V. Demidenko.

KOMENTARAI