Neįgaliųjų draugijos šventėje – dešimtmečių akordaiŠvelniais akordais, neužmirštamais romansais susirinkusiuosius džiugino draugijos vokalinis ansamblis „Lietava“. K. Putelio nuotr.

Neįgaliųjų draugijos šventėje – dešimtmečių akordai

Kultūros centro Didžiojoje salėje jonaviečiai paminėjo nevyriausybinės organizacijos – Jonavos neįgaliųjų draugijos jubiliejų.

Viešniai iš Amerikos plojo pilna Skarulių bažnyčia
Apdovanoti G. Kanovičiaus premijos konkurso dalyviai
Jonavos talentų konkursas žiūrovams pateiks daug staigmenų

Ištakos – jau horizonte

Nedaugelis prisimena šias ištakas. Vieni buvo dar maži, kiti daug vėliau įsijungė į draugijos gretas. Todėl teko panaršyti atmintyje: pirmoji vadovė ir sambūrio iniciatorė – Violeta Neimontaitė, iš jos rankų estafetę perėmė Rita Kertenienė, Elena Ivanauskienė, nuo 2014-ųjų gegužės organizacijai vadovauja Valerija Lopetienė, anksčiau plušėjusi pavaduotoja. „Iš pradžių maniau, kad atversiu plačius socialinio darbo horizontus. Deja, laukė ne horizontai, o popierizmo kalnai. Į priekį vedė vienintelis saldus žodis „pagalba“. Pagalba likimo nuskriaustiesiems, mažutėliams, taip pat bendraminčių, valdžios, kartais atsirandančių mecenatų geranoriškas supratimas“, – sakė šventės pradžioje pirmininkė.

Mero puokštė – pirmininkei

„Prieš tris dešimtis metų įvyko nedideli stebuklai: du keliai, duobėtas ir tiesus, susiliejo ir atsirado bendras, kuriuo dabar visi ir važiuojame. Ateityje, tikimės, šie keliai niekada neišsiskirs“, – metaforiškai kalbėjo rajono Savivaldybės meras Eugenijus Sabutis.

Jam pritarė administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė:  „Metų gausa įrodo, kad išties esate reikalingi. Juk kiekvienas žmogus trokšta bendrystės, ypač neįgalus. Linkiu jums sveikatos ir niekada nepamiršti savo svajonių.“

Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėką draugijai ir pirmininkei perdavė parlamentaro padėjėja Laima Slovikienė. Viešnios iš Lietuvos neįgaliųjų draugijos Saulė Vėjelienė ir Lina Arlauskienė prisipažino, kad vykti į Jonavą joms visada malonu, ir atvežė iš sostinės padėką jonaviečių draugijai.

Renginio kaltininkės sveikintojams neliko skolingos. Visiems įteiktos draugijos floristikos užsiėmimuose sukurti mieli darbeliai, kurie kartais spinduliuoja didesnę šilumą nei profesionalų paveikslai.

Prasminga tebus viltis

Savivaldybės Socialinės pa­­ramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė priminė senovės romėnų mąstytojo Senekos klausimą savo mokiniui: „Ką tu gyvenime pasiekei, Lucilijau?“ Tai, kad esą mokinys išmoko būti vienatvėje, maža. Daug būtų tai, jei išmoktų nebūti vienišas ir jei jam iš paskos sektų pulkai žmonių. Šis linkėjimas – nelikti vienišiems, be abejo, svarbus ir šiais laikais.

„Ši diena – stiprių ir talentingų žmonių diena“, – apibūdino sukakties šventę „Baldai Jums“ finansų direktorė Nijolė Meškauskienė, įteikdama dovanėlę ir pratęsdama bendrovėje gyvą mecenatystės tradiciją.

Scenoje – humoristų grupė „Rykštenė“

Su gėlių puokštėmis į sceną kopė Globos namų gyventojai – draugijos nariai Remigijus ir Česlovas, lydimi direktorės pavaduotojos Ingridos Malciuvienės, gražių žodžių nepašykštėjo ir artimesni kaimynai – Socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Angelė Masiukienė, jos kolegė iš Neįgaliųjų veikos centro Viktorija Juškaitė, Diabeto klubo vadovas Jonas Laiva, Aklųjų ir silpnaregių sąjungos jonaviečių filialo atstovė Janina Butkuvienė, o Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centro specialistė  Laima Bakšaitienė šia proga prisiminė ir jautrų eilėraštį. Pasirodo, tai jos iniciatyva Ruklos scenoje pasirodė neseniai susibūrusi humoristų grupė „Rykštenė“ (vadovė Gražina Čekavičienė).

Neįgaliuosius sveikino ir Šv. apaštalo Jokūbo parapijos klebonas Virginijus Birjotas, ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Jonavos skyriaus pirmininkė Alina Batulevičienė, ir bendruomenės pareigūnė Larisa Paklina, ir Pirminės sveikatos priežiūros centro atstovė Rūta Kondarevienė, ir Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos, Birštono draugijos atstovai, o kėdainiečiai scenoje išrikiavo net dvylikos žmonių vokalinį ansamblį.

Kalbėjusiems leido atsikvėpti „AeroGym“ klubo jaunosios šokėjos Augustė ir Karina, kurių mama neseniai savanorystės pagrindais viltingai įsijungė į draugijos veiklą.

Linksmoji dalis

Šventės kulminacija – Upninkų krašto senolių Mykolo ir Broniaus pasirodymas.  Šie vyrai dar kartą įrodė, kad viltis ir sveikas humoras gelbsti iš netikėčiausių situacijų ir tampa geriausiu vaistu nuo negalios. Panašaus recepto, tik su lyrikos veikliąja medžiaga laikosi ir ilgametė draugijos narė Danutė Kuliavienė, paskaičiusi iš savo naujos knygos keletą eilėraščių.

Per sceną nukibilkščiavo močiutė, skaičiuojanti ką tik gautą pensiją. Tuoj pat pas ją pasibeldė duktė, žentas, anūkėlis. Tai vaizdelis iš ką tik susibūrusios „Rykštenės“ vaidinimo „Greitieji kreditai“, atspindinčio kai kurių senolių kasdienybę. Salėje – gausūs plojimai.

Pagaliau atėjo „paslaptingoji“ dalis. Jos metu, anot renginio vedančiųjų Ritos ir Rūtos, pirmininkė V. Lopetienė nusprendė paišdykauti, įteikdama septyniems savo bendražygiams padėkos raštus. Ne vienas iš jų stebėjosi ir grūmojo pirštu – girdi, nereikia tų ditirambų.

Švelniais ir džiugiais akordais visus nuo kėdžių kėlė ansamblis „Lietava“ (vadovė Laima Stakeliūnienė) ir balsingoji „Jonavėlė“ (vadovė J. Butkuvienė).  Skirstantis ne vienam ausyse turbūt dar skambėjo mūsų eiliuotojo Mykolo dvieilis: „Ilgai gyventi kiekvienam duota, tik išnaudokim, ką gamta duoda.“

KOMENTARAI