Nebesuks galvos, kur pastatyti automobilįRimkų mikrorajone jau prasidėjo automobilių stovėjimo aikštelių rekonstrukcijos darbai. Jonavos r. savivaldybės nuotr.

Nebesuks galvos, kur pastatyti automobilį

Mažos, duobėtos ir nuolatos automobiliais perpildytos daugiabučių namų aikštelės – šių dienų mūsų miesto problema. Dažnas jonavietis, grįžęs po darbo į namus, automobilį turi palikti šalia prekybos centro ar artimiausiame kelkraštyje. Tačiau situacija greitu metu turėtų keistis į gerąją pusę – jau pradėta intensyviai tvarkyti aikšteles. Tiesa, kai kuriuos darbus pristabdė gyventojų pasipriešinimas nupjauti tam trukdančius medžius.

Seną šaldytuvą – prie kapinių
Vanduo Jonavos rajono maudymvietėse švarus
Klausimų apie „Rail Baltic“ nemažėja

Senamiestyje ir Rimkuose

Ypatingas dėmesys šiemet bus skiriamas Jonavos senamiestyje ir Rimkų mikrorajone esančioms teritorijoms šalia šių namų: Klaipėdos g. 36 A, 5, Aušros g. 1A, Vilniaus g. 29–31, 33–35, Kauno g. 44, Chemikų g. 14, 17–21, 57, 41–49, 43, 72–74, 80–82, P. Vaičiūno g. 6–10–12, 2A–2B.

Rajono Savivaldybės vicemeras Erlandas Andrejevas akcentavo, kad Taryba kas trejus metus sudaro tvarkytinų teritorijų sąrašą. Tad dar 2015 metais į jį buvo įtrauktos minėtos aikštelės. Itin prastos būklės kiemai irgi tvarkomi, net jei jų ir nėra sąraše.

„Remiantis patvirtintu daugiabučių namų tvarkytinų teritorijų sąrašu, eilės tvarka atliekami infrastruktūros gerinimo darbai. Paskutinį kartą šis sąrašas koreguotas vasario mėnesio Tarybos posėdyje. Sprendimas galioja tik šiems metams. Gruodį Miesto reikalų komitetas, seniūnaičiai ir miesto seniūnas organizuos susirinkimą ir nuspręs, kokios teritorijos bus tvarkomos 2019–2021 metais. Bet sąrašas nėra Biblija. Atsiranda kiemų, kurių būklė staiga pablogėja. Tada gyventojai turi kreiptis į savo seniūnaičius, šie – į seniūną, ir tikrai nepaliksime kiemo katastrofiškos būklės“, – tikino E. Andrejevas.

Tarsi kompensacija

2018 m. rajono biudžete daugiabučių namų teritorijoms tvarkyti gerokai padidintas finansavimas – vietoje anksčiau buvusių 300 tūkst. Eur skirta 500 tūkst Eur suma. Pasak E. Andrejevo, viena iš priežasčių – užsitęsusi Chemikų gatvės rekonstrukcija.

„Tokios didelės sumos nebuvo niekada. Chemikų gatvės remontą pristabdė po žeme rastos betono, gelžbetonio ir statybinės atliekos. Kol buvo tvarkoma ši gatvė, suintensyvėjo eismas per kiemus, o tai labai paveikė jų dangą. Dėl to ir skirsime ypatingą dėmesį teritorijoms, esančioms šalia Chemikų gatvės.

Tai lyg šiokia tokia kompensacija ten gyvenantiems žmonėms. Be to, Rimkų mikrorajone – didelė gyventojų koncentracija, o automobilių parkavimo aikštelės prie daugiabučių – ir itin mažos, ir techniškai netvarkingos“, – pasakojo E. Andrejevas.

Ginčus sukėlusio medžio lemtis dar nenuspręsta. Autorės nuotr.

Svarbiausia padidinti

Pasak E. Andrejevo, pagrindinis tvarkytinų teritorijų darbų tikslas – padidinti aikšteles.

„Iki šiol didžiausias dėmesys buvo skiriamas aikštelių dangai. Dažniausiai buvo tiesiog užlopomos duobės. Pagrindinis mūsų tikslas yra ne nauja ir graži danga, o talpesnės automobilių aikštelės. Svarbiausia, kad jonaviečiai galėtų nesukti galvos, kur palikti savo transporto priemonę. Aišku, jei danga bus visai prasta, tokios nepaliksime“, – kalbėjo E. Andrejevas.

Neleidžia pjauti

Vicemeras prasitarė, kad, vykdant daugiabučių kiemų infrastruktūros gerinimo darbus, rangovai susidūrė ir su gyventojų nepasitenkinimu. Siekiant padidinti vieną aikštelę, prireikė nupjauti medį, tačiau tam sukliudė priešiškai nusiteikę gyventojai ir aplinkosaugos darbuotojai.

„Siekiant padidinti aikšteles, reikia paaukoti ir dalį žaliosios zonos. Štai  Klaipėdos gatvėje prireikė nupjauti medį. Aišku, atsirado dėl to nepatenkintų žmonių. Kiti teigė, kad beržas dar labai gyvybingas ir jo netekimas – žala gamtai. Į šią situaciją įsitraukė ir aplinkosauga. Mes pažadėjome, kad vietoj jo pasodinsime keletą medelių. Vis dėlto daugybė namo gyventojų pasirašė, kad aikštelė būtų padidinta. Kol kas šis klausimas dar galutinai neišnagrinėtas, bet tikiu, kad pavyks surasti kompromisą“, – sakė vicemeras.

KOMENTARAI