Naujos technologijos Šveicarijos pagrindinėje mokykloje: įdomiau mokyti ir mokytis

Naujos technologijos Šveicarijos pagrindinėje mokykloje: įdomiau mokyti ir mokytis

Nieks nedrįs paneigti, kad mokyklos gyvena technologinių pokyčių ritmu. Technologijos keičiasi greičiau, nei galime įsivaizduoti. Įvairiais būdais siekiama didinti vaikų užimtumą ir mokymosi gebėjimus, išmokyti juos džiaugtis gyvenimu bei realizuoti savo idėjas. Technologijų suteikiamos galimybės atveria akis į pasaulį, o kartu ir leidžia pasidalinti tuo, ką unikalaus turi patys vaikai. Taip mokyklos viduje pamažu kuriami tiltai tarp švietimo ir verslo, tarp tradicijų ir inovacijų.

Katalikiško jaunimo centro „Vartai“ vasara
Vaikai mokėsi pajusti kalbos grožį
„Moksliukų akademijos – 2019“ renginys sukvietė priešmokyklinukus

Tokiomis technologijų naujovėmis viena pirmųjų rajone susidomėjo Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinė mokykla. Dar praėjusių metų gegužės mėnesį mokykla įsigijo 3D spausdintuvą da Vinci 1.0 AiO. Neformaliojo švietimo užsiėmimų metu mokiniai susipažįsta su gaminio modeliavimu, projektavimu, spausdinimo procesu. Kūrybinių dirbtuvių metu vyksta savų trimatės grafikos projektų įgyvendinimas, gamybos procesas. Mokiniai turi galimybę kurti savo sugalvotus daiktus, juos modeliuoti, tobulinti.

Mokymasis dirbti 3D spausdintuvu sulaukė didžiulio mokinių susidomėjimo. Lapkričio mėn. pradžioje mokiniai  surengė savo sukurtų daiktų parodą, džiaugėsi puikia galimybe pažinti daugelį dalykų, reiškinių ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

Belieka tik pasidžiaugti, kad Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinė mokykla ir jos bendruomenė yra atviros naujovėms, o ugdymo procesas mokykloje organizuojamas kūrybiškai ir šiuolaikiškai.

Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinės mokyklos dailės vyresnioji mokytoja Diana Cigasaitė

KOMENTARAI