Naujojo Kultūros centro direktoriaus pirmos savaitės nenudžiuginoSergejus Jefimenka. K. Putelio nuotr.

Naujojo Kultūros centro direktoriaus pirmos savaitės nenudžiugino

Sėkmingai laimėjęs konkursą, kovo pradžioje Jonavos kultūros centro (JKC) direktoriaus pareigas pradėjo eiti sportinių šokių kolektyvo „Bonus“ įkūrėjas Sergejus Jefimenka. Naujasis vadovas sutiko pasidalyti mintimis apie kultūrinio gyvenimo perspektyvą rajone, atsakyti į kelis pateiktus klausimus.

„Lyderių klubas“ – asmeninio tobulėjimo galimybės
Vietos politikai – apie rinkimų kampaniją Jonavoje
Gerumas su Kalėdomis neturi baigtis

– Kas paskatino Jus dalyvauti konkurse JKC direktoriaus vietai užimti?

– Neslėpsiu – dažnai lankydavausi šiame Kultūros centre, ne kartą esu pagalvojęs apie tai, kad galėčiau čia dirbti ir galbūt eiti vadovo pareigas. Seniai kirbėjo tokios mintys.  Tad sužinojęs, kad organizuojamas konkursas, pasitariau su giminėmis, tėvais, kurie, beje, ne itin entuziastingai priėmė mano idėją, ir nusprendžiau teikti dokumentus. Kaip matote, konkursas man buvo sėkmingas.

– Kokie pirmieji įspūdžiai?

– Dirbu tik trečią savaitę. Šiuo metu daug mokausi, gilinu žinias apie įstaigos veiklą, vadovo darbą, susipažįstu su pareigybėmis. Esu veiklus žmogus, todėl domiuosi konkrečių darbuotojų ir kolektyvų veikla. Tiesą sakant, ateidamas čia turėjau kiek kitokią direktoriaus viziją – ji buvo aiškesnė. Vos po kelių dienų požiūris lyg ir išsikreipė. Matau, kad Kultūros centre yra nemažai problemų, kurias turėsiu spręsti, taip pat darbą apsunkina gausūs įvairių dokumentų srautai, su kuriais norisi išsamiai susipažinti, prieš pasirašant, išanalizuoti. Tad, galima sakyti, kad šiuo metu išgyvenu įdomų pažintinį laikotarpį.

– Jūsų pirmoji pažintis su kultūros darbuotojais.

– Atrodo, ne pačiu geriausiu metu pradėjau eiti direktoriaus pareigas. Tiek seminaruose, tiek viešojoje erdvėje daug diskutuojama apie naują Darbo kodeksą, neseniai pasikeitė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas, Kultūros centre prasidėjusi Didžiosios salės renovacija neapsieina be trukdžių, kuriuos reikės vienaip ar kitaip panaikinti.

Akivaizdu, kad atėjau neišvengiamų pokyčių metu, bet, mano nuomone, svarbiausia – kolektyvas, mylintys ir suvokiantys savo darbą žmonės. Todėl vienas iš prioritetų – suprasti, kurie žmonės nuoširdžiai nori dirbti, augti, kelti rajono kultūrą. Dar nespėjau apsilankyti kaimų kultūros centruose. Be abejonės, ir ten yra problemų. Tenka girdėti, kad trūksta finansų renginiams, sudėtinga rasti meno vadovų. Kita vertus, džiaugiuosi, kad kai kurie filialuose dirbantys žmonės rodo daug iniciatyvos, yra veiklūs, sumanūs. Tai verčia manyti, kad vis dėlto svarbiausią vietą aktyvioje veikloje užima ne pinigai. Jeigu labai nori, ir su nedideliais finansiniais ištekliais gali organizuoti šventę, kino vakarą ar kitą renginį. Svarbiausia – entuziazmas, išradingumas, pozityvumas.

– Pirmieji Jūsų, kaip vadovo, darbai.

– Pirmiausia reikia pasitvirtinti daug naujų tvarkų, racionalias vidaus darbo taisykles, atnaujinti Kultūros centro nuostatus.

Daug dėmesio skirsiu minėtam darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymui, kuriame ypač pabrėžiama aukštojo mokslo svarba. Todėl būtina peržiūrėti kultūros srityje dirbančių žmonių išsilavinimus, lygius, pareigybes, kategorijas.

– Koks Jūsų požiūris į organizuojamus renginius?

– Manau, kad būtina analizuoti renginių koncepciją. Galima suorganizuoti šimtą vakarų, popiečių, bet ar tikrai jie visi duoda naudos, ar visi reikalingi? Reikia žvelgti šiuolaikiškai. Todėl ketinu atsižvelgti į nuomones socialiniuose tinkluose. Žinoma, buvusių renginių jokiu būdu neatsisakysime. Pavyzdžiui, Joninių, be kurių neįsivaizduojame Jonavos kultūrinio gyvenimo. Šiemet jos, pamatysite, įgaus kitokį pobūdį – bus daug naujovių. Kol kas visko atskleisti nenoriu. Pasakysiu tik viena: Joninių šventėje nebus jokio alkoholio, net alaus. Jonava negali pavirsti vienadienio „baliaus“ vieta.

– Jonavos kultūros centre veikia daug įvairių ratelių, kolektyvų, ansamblių. Ar neketinate kai kurių atsisakyti?

– Gegužės pabaigoje Joninių slėnio estradoje bus surengtas visų kolektyvų, veikiančių Kultūros centre, pasirodymas. Tai bus tarsi parodomasis-ataskaitinis koncertas. Jame patys pamatysime, ką turime, kolektyvus galės įvertinti ir žiūrovai. Manau,  tai padės geriau suvokti realią situaciją. Iki šiol dažniausiai į šventes būdavo kviečiami grojantys, dainuojantys, šokantys svečiai, o patys koncertuodavome per mažai. Mano manymu, vietiniai kolektyvai puikiausiai galėtų papuošti įvairius renginius.

– Jonavoje veiklą pradėjo Sporto arena, bet duris atvers ir Kultūros centro Didžioji salė.  Ar ji bus tokia pat gyvybinga, kokia buvo iki renovacijos?

– Kai atsidarys Jonavos kultūros centro Didžioji salė, vėl atgims kultūrinis gyvenimas. Manau, ši vieta miestiečiams yra ir miela, ir sava. Žinoma, kardinalių pasikeitimų nebus, bet tiek žiūrovai, tiek atlikėjai galės džiaugtis geresnėmis sąlygomis.  Mūsų lankytojai pagaliau sėsis į patogias kėdes su atlošais, įrengsime kokybiškus projektorius, salę papuoš puikią akustiką kuriančios užuolaidos. Vadinasi, pagerės renginių kokybė – įgarsinimas, apšvietimas. Surengsime didelę ir efektingą Didžiosios salės atidarymo šventę – jonaviečiai gaus pliūpsnį gerų emocijų, kurios vilios vėliau lankytis mūsų renginiuose.

– Koks likimas laukia sportinių šokių klubo „Bonus“?

– „Bonus“ niekur nedings: turiu šaunių pagalbininkų, padės treneriai. Man, žinoma, pailgės darbo valandos, nes vis tiek būsiu kviečiamas teisėjauti, dalyvauti varžybose. Teks nugnybti laiko iš šeimos, sutrumpės laisvalaikis, kurio ir iki šiol neturėjau ypač daug. Bet, tikiuosi, prie visko priprasiu. Na, o „Bonus“ šoks ir džiugins tuos, kurie mėgsta sportinius šokius.

– Dėkoju už pokalbį. Geros kloties einant naujas pareigas.

KOMENTARAI