Namo netekusi šeima laikinai apsistojo pas kaimynus: renkama parama

Namo netekusi šeima laikinai apsistojo pas kaimynus: renkama parama

Naktį iš sausio 11-osios į sausio 12-ąją Užusalių seniūnijoje, Krėslynų kaime, liepsnojo dviejų aukštų gyvenamasis namas. Ugnis pasiglemžė stogą, medinę perdangą, daugybę namų apyvokos daiktų, stipriai apdegė pirmojo aukšto patalpos. Sunku įsivaizduoti, ką tokioje situacijoje jaučia pastogės netekę žmonės, tačiau šiandien pas kaimynus besiglaudžiantys Labanauskai neketina nuleisti rankų ir viliasi, kad su gerų žmonių pagalba namą pavyks atstatyti.

Pareigūnai kviečia kartu paminėti Saugaus eismo dieną
„Achema“ skelbia 2017 metų rezultatus
Profesorius piktinosi, bet „provokacijoms“ nepasidavė

Pranešė kaimynai

Kaip pasakoja 8 asmenų šeimos galva Remigijus Labanauskas, gaisras name kilo vidurnaktį.

„Namuose buvo 3 vaikai, kiti jau yra vyresni ir gyvena savarankiškai. Kol kas gaisro priežastis tiksliai nėra aiški, galbūt – šaldytuvo elektros instaliacijos gedimas. Antras aukštas buvo negyvenamas ir apie gaisrą mes sužinojome tik stogui degant atvira liepsna. Atbėgo kaimynai ir liepė kuo greičiau bėgti iš namų. Būdami kambariuose, girdėjome šaudymo garsą. Dabar jau aišku, jog jį skleidė degantis stogas, tačiau nė nepagalvojome, kad virš mūsų – gaisras.  Mums palikus namus, po 20 minučių įgriuvo stogas. Gaisro gesinimas trūko kone parą laiko“, – pasakojo R. Labanauskas, pridėdamas, kad šalia degančio namo karštis buvo toks stiprus,  jog baimė kilo ir dėl kaimynų namų.

„Džiaugiamės, kad nebuvo vėjo ir ugnis nepasiekė aplinkinių pastatų. Tiesa, kai jau įgriuvo visas antras aukštas, ugniagesys išgirdo gaisre kniaukiančią katę. Jis ją ištraukė, padavė man ir, mūsų nuostabai, katė buvo gyva. Vėliau dar kiek pačiaudė, bet, matyt, ne veltui kalbama apie 9 kačių gyvenimus“, – šypsodamasis kalbėjo R. Labanauskas.

Neapsaugotas nei vienas

Namų netekęs vyras neslepia tikėjęs, jog  tokios nelaimės aplenks jo šeimą. Jei anksčiau žinia apie namo draudimą jam neatrodė geras sprendimas, dabar jis pataria pasirūpinti turto draudimu visiems.

,,Kol nesusiduri su tokiais dalykais, tai galvoji, jog nelaimės atsitiks kažkam, bet ne tau. Kai žmona prieš kelis metus apdraudė namą, aš jos nepalaikiau. Sakiau, kad ir taip trūksta pinigų, o dar reiks mokėti draudimo įmokas. Aš pašaipiai jos klausdavau, ar tvarkinguose, prižiūrėtuose namuose kyla gaisras? Bet kai visą tai išgyvenau pats, galiu pasakyti, kad nuo nelaimių, deja, neapsaugotas nei vienas. Žinoma, draudimo išmoka tikrai neatlygins visų nuostolių, tačiau yra šiokia tokia atrama. Dėl to dabar visiems primygtinai patarsiu drausti savo turtą. Reikia įsivaizduoti, kad tu kuri savo gyvenimą, namuose turi daugybę tau asmeniškai vertingų daiktų ir staiga lieki ne tik be jų, bet ir be pastogės virš galvos. Galbūt jei dabar būčiau 18-kos, tai viską pradėti iš naujo būtų paprasčiau. Visgi man – 52 metai“, – kalbėjo vyras.

Svajoja atstatyti

Laikinai namų netekusi šeima glaudžiasi pas kaimynus, kurie suteikė visokeriopą pagalbą. Vis tik Labanauskai  viliasi, kad namą anksčiau ar vėliau pavyks atstatyti. Tam šiuo metu renkama ir žmonių parama.

„Džiaugiamės, kad turime nuostabius kaimynus. Kartais gali pyktis su jais dėl nesvarbių smulkmenų, bet tokios situacijos parodo tikrus žmonių veidus. Kai apie gaisrą sužinojo draugai, gyvenantys užsienyje, jie siūlė parduoti viską, kas liko, ir emigruoti. Tačiau mes esame lietuviai. Aš nenoriu niekur iš čia važiuoti. Man labai patinka Lietuvoje. Dėl to planuojame, kad už draudimą gauti pinigėliai bei žmonių parama bus skirti namui atstatyti. Puikiai žinome, kokia padėtis yra Lietuvoje – pensininkai gauna mažas pensijas, daugybė žmonių gyvena nuo algos iki algos. Žmonės neprivalo nieko niekam duoti, tačiau galbūt kažkas nuspręs padėti mums“, – kalbėjo R. Labanauskas.

Norintys padėti šiai šeimai, paramą pervesti gali į Remigijaus Labanausko saskaitą: LT37 7300 0100 0620 2346. Prie pavedimo paskirties prašoma nurodyti, jog tai – parama.

 

KOMENTARAI