Nacionalinį diktantą rašė 13 jonaviečiųŠiemet Nacionalinis diktantas sukvietė gražų būrelį savo rašybą puoselėjančių jonaviečių. K. Putelio nuotr.

Nacionalinį diktantą rašė 13 jonaviečių

Penktadienį, kovo 2-ąją, rajono Savivaldybės Jeronimo Ralio salėje jonaviečiai jau 11-ą kartą rašė Nacionalinį diktantą.

Prezidento gatvės pėsčiųjų takai – (ne)pritaikyti neregiams?
„Penktos kojos“ Jonavoje nebebus
Kompensacija: duos ar neduos? – štai klausimas

Kaip sakė nuolat renginį kuruojanti Bendrojo skyriaus vyr. specialistė Valda Koženiauskienė, anksčiau ryškėjo nelinksma tendencija – kasmet susirinkdavo vis mažiau žmonių. Šiemet atėjo daugiau – 13, tie, kurie nebijojo pasitikrinti seniai praktikuoto rašymo ranka, nes šiuolaikinės technologijos vis labiau gožia tikrąją lietuvių kalbos gramatiką. Diktanto tekstas pasirodė nesunkus, bet slėpė ne vieną klastingą užuolanką.

Diktorius Marijus Žiedas skaitė Juliaus Sasnausko esė „Vienkartinumas“. Ne vienoje vietoje dvejoti vertė skyrybos
niuansai, religinė terminologija. Sunkiau, matyt, buvo tiems, kam neteko pavartyti Katekizmo, maldynėlių, kas primiršo tikrinių daiktavardžių rašybą.

Mūsų salėje diktanto dalyviai – politikai, mokytojos, bibliotekininkės, pensininkai. Ne vienas iš jų suabejojo, kaip rašyti žodžius „Nukryžiuotasis“ ar „Šventasis Veidas“. Klaidino ir daugiau žodžių – „kitądien“, „įsčių“, „ištįsęs“, „užgeso“.

Netrukus paaiškės, kaip sekėsi jonaviečiams, ar bus patekusiųjų į finalą. K. Putelio nuotr.

Jei mokytojų komisija atsiųsto rašiusiojo diktante ras 5–6 klaidas, tas į balandžio pradžioje vyksiantį finalą jau nepateks. Turėkime vilties, kad ir iš jonaviečių kažkam pasiseks.

KOMENTARAI