Moksleivių prezidentas: „Raginsiu gimnazistus eiti tobulėjimo keliu“Pasak O. Rodaičio, mokinių prezidento pareigos reikalauja daug atsakomybės. Asmeninio archyvo nuotr.

Moksleivių prezidentas: „Raginsiu gimnazistus eiti tobulėjimo keliu“

Neseniai Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko gimnazistų prezidento rinkimai, kuriuose dalyvavo du kandidatai – Osvaldas Rodaitis ir Simona Butkevičiūtė. Balsadėžėje rasti 278 biuleteniai, 40 iš jų pripažinti negaliojančiais. Suskaičiuota, kad 50,36 proc. tinkamai biuletenius užpildžiusių jaunuolių palaikė O. Rodaičio kandidatūrą. Taigi jis išrinktas naujuoju gimnazijos moksleivių prezidentu.

Genealoginis medis – tarsi Lietuvos istorijos dalis
Šeimos galva N. Šalūga: „Išdrįskite – ir sėkmė tikrai ateis“
Merginas kelyje į Europos čempionatą lydi trenerė iš Jonavos

Šiandien  skaitytojams siūlome pokalbį su O. Rodaičiu. – Osvaldai, trumpai papasakok apie save.

– Man 16 metų. Mokausi 10a klasėje. Prieš ateidamas į gimnaziją baigiau Justino Vareikio progimnaziją. Gimiau Vilniuje. Kai man suėjo ketveri, mano šeima persikrausė į Jonavą. Būdamas 3-ioje klasėje, prisijungiau prie Lietuvos skautijos veiklos. Iki šiol aktyviai dalyvauju įvairiuose renginiuose, stovyklose. Savanoriauju Jonavos rajono jaunimo organizacijų sąjungoje „Apskritas stalas“. Esu nuoširdus, atviras ir savimi pasitikintis žmogus, vertinu supratingumą. Manau, tai suteikia man galimybę tobulėti ir teisingai priimti svarbius sprendimus. Dažnai išsakau savo nuomonę, stengiuosi atitinkamai ją argumentuoti. Laisvalaikį mėgstu leisti su draugais ir šeima, taip pat sportuoju.

– Ar jau žinai, ką veiksi baigęs mokyklą?

– Ketinu studijuoti mediciną. Nuo vaikystės mane labai domino žmogaus anatomija ir žavėjo galimybė padėti kitam. Žinau, kad gydytojo specialybę lydi ne vienas iššūkis – vien mokymasis reikalauja daug laiko bei pastangų, tačiau aš nebijau sunkumų.

– Kodėl nusprendei dalyvauti mokinių prezidento rinkimuose?

– Išbandyti šią galimybę man pasiūlė draugai. Tuomet paklausiau savęs: kodėl gi ne? Pamaniau, kad neturiu ko prarasti, tiesiog į rinkimus žiūrėjau kaip į smagią patirtį. Greitai pamačiau, kad kiti žmonės pasitiki manimi, vertina mano pasirinkimą. Dėl to pasižadėjau nenuvilti jų. Labai branginu aplinkinių palaikymą, stengsiuosi išpildyti visus į mane dėtus lūkesčius.

– Kaip reagavo namiškiai?

– Šeima džiaugėsi. Ypač – mano sesė, kuri, beje, man labai padėjo, tikiuosi, kad padės visose gyvenimo situacijose. Artimieji šį pasirinkimą matė kaip mano siekį tobulėti – įgauti patirties komandiniame darbe, organizuojant įvairias veiklas, įgyti daugiau bendravimo įgūdžių ir pan. Šios pareigos reikalauja daug atsakomybės.

– Ar tikėjaisi, kad pasiseks rinkimuose?

– Tiesą sakant, aš visada stengiuosi būti optimistu. Dėl to jaučiau, kad gimnazistai manimi pasitikės, o tą pasitikėjimą pelniau – mane pažįstantys žino, koks aš esu. Tikiu, kad turiu ne vieną vadovauti būtiną savybę. Tai ir sumanumas, supratingumas, loginis mąstymas. Mokinių interesams atstovaujantis asmuo turi būti atsidavęs mokyklai, visai jos bendruomenei.

– Kaip manai, kas Tau padėjo nugalėti konkurentę?

– Ko gero, puiki rinkimų kampanija. Jos metu jaučiau ne tik šeimos, bet ir daugybės draugų bei pažįstamų  palaikymą. Mano vardas gimnazijoje buvo nuolatos viešinamas. Galbūt laimėjimą galėjo lemti ir kandidatų asmeniniai bruožai – mokiniai turbūt norėjo prezidento, kuris pasitikėtų savimi ir stengtųsi išpildyti jų pasiūlymus. Tiesa, rinkimų kampanija nebuvo lengva, nes reikėjo apmąstyti kiekvieną savo žingsnį, pasisakymą, užsibrėžtus tikslus. Į šį laikotarpį žiūriu kaip į grūdinimąsi ateičiai.

– Kokie Tavo planai gimnazijai? Ką planuoji keisti? Ko siekti?

– Vienas iš mano užsibrėžtų tikslų – įrengti poilsio zoną, kurioje gimnazistai galėtų pailsėti ir emociškai nusiraminti. Taip pat sieksiu bendradarbiauti su Jonavos jaunimo organizacijomis. Tai suteiktų galimybę rengti daugiau seminarų ir susitikimų su specialistais, kurie  lavintų mokinius ir padėtų pasiruošti artėjantiems suaugusiųjų gyvenimo iššūkiams, patartų, kaip elgtis darbo pokalbiuose, kaip rašyti motyvacinius laiškus, sukurti patrauklų CV ir pan.

Tikiu, kad reikia keisti ir gimnazijoje vykstančių renginių viešinimo tvarką – norėtųsi, kad jie būtų geriau matomi visai Jonavos bendruomenei. Pastarąjį tikslą galima įgyvendinti labai paprastai – socialiniuose tinkluose nuolat skelbti švenčių akimirkas, įkelti fotografijas su aprašymais. Ką tai duotų mūsų gimnazijai? Manau, atkreiptų visuomenės dėmesį ir pritrauktų daugiau jaunų žmonių ateiti mokytis į gimnaziją. Taip pat nuolatos ieškome rėmėjų, kurie padėtų įgyvendinti sumanymus, prisidėtų prie renginių organizavimo. Tinkamai pristatę savo ugdymo įstaigą, ko gero, sulauktume ir daugiau rėmėjų dėmesio.

Pats, kaip mokinys, galiu pasakyti, kad gimnazistų pečius labiausiai slegia saviraiškos stoka ir patiriamas stresas. Dėl to sieksiu, jog mokyklos mikroklimatas taptų kuo malonesnis.

– Galbūt turi šūkį, kuriuo vadovaujiesi savo gyvenime?

– Skautu esu jau septynerius metus. Dėl to savo gyvenime jau seniai vadovaujuosi šūkiu: „Dievui, Tėvynei, Artimui!“. Jis ragina mane atiduoti duoklę Dievui, Tėvynei, padėti artimui. „Siekime aukštumų!“ – toks mano šūkis buvo kandidatuojant į mokinių prezidento poziciją. Juo norėjau ir tebenoriu paraginti kitus nesustoti, eiti tobulėjimo keliu, kuo daugiau patirti, pasiekti aukštumų savo gyvenime. Kodėl? Nes tik mes patys kuriame save.

– Ar anksčiau irgi domėjaisi, ką veikia mokinių savivalda?

– Apie mokyklos savivaldą girdėjau tiek, kiek jie patys viešino savo veiklą bei skaitydamas informaciją interneto puslapyje. Mokinių prezidento pareigomis domėjausi atidžiau. Pagrindinės jo užduotys – atstovauti gimnazijai ir moksleiviams, išreikšti jų nuomonę, rūpintis savivalda, prisidėti prie skirtingų veiklų organizavimo.

– Ar prezidentas turi daug įtakos jaunuolių problemų sprendimo procese?

– Jis yra svarbus asmuo, padedantis spręsti iškylančius sunkumus. Vis dėlto mokinių prezidentas nėra visagalis. Tikiu, kad susidursiu su daugybe įvairių sunkių klausimų, tačiau sieksiu mokinių labui padaryti kuo daugiau.

– Ar po rinkimų nepasikeitė mokinių ir mokytojų bendravimas su Tavimi?

– Aš ir anksčiau puikiai sutariau su visais mokytojais, juos gerbiau ir gerbsiu. Galbūt po rinkimų jie pradėjo į mane žvelgti kaip į asmenį, kuris visada turi elgtis atsakingai. Mokinių bendravimas, ko gero, nepasikeitė. Tie, kurie mane palaikė – džiaugiasi, kiti tiesiog ragina puikiai atlikti savo darbą ir įgyvendinti išsikeltus tikslus.

– Ko palinkėtum sau ir kitiems gimnazistams?

– Sau norėčiau palinkėti tik stiprybės ir kuo mažiau stresinių situacijų, mokiniams – nesustoti tobulėti, gerbti vieni kitus ir įgyti gyvenime kuo daugiau patirties. Visa tai leis jaustis nesuvaržomiems ir laimingiems.

– Ačiū už pokalbį ir sėkmės.

KOMENTARAI