Miesto tvarkymo darbų galo dar nematytiMeras E. Sabutis (dešinėje) ragina tokių pastatų savininkus deramai pasirūpinti savo turtu. K. Putelio nuotr.

Miesto tvarkymo darbų galo dar nematyti

Spalio pradžioje rajono meras Eugenijus Sabutis su Savivaldybės ir jai pavaldžių įmonių atstovais surengė jau paskutinę šiais metais miesto apžiūrą. Šįkart pristatyti kitiems metams numatyti darbai, dėmesio skirta keliems akį badantiems objektams.

Chemikų veteranų klubas: šilti prisiminimai ir kelionės
Viešnia iš Švedijos pateikė veiksmingą smurto prieš vaiką prevenciją
Kas padės neįgaliesiems įveikti barikadas?

Nauja žaidimų aikštelė

Prie Savivaldybės ir Jonavos kultūros centro esantis nedidelis parkelis kitais metais bus atnaujintas. Čia numatyta įrengti vaikų žaidimų aikštelę, pėsčiųjų takelius.

Pasak mero, iš gyventojų gaunama nemažai pastabų, kad prie pat Savivaldybės pastato esanti erdvė gerokai apleista. Ant čia esančio suolelio dažnai prisėdęs jaunimas rūko, gliaudo saulėgrąžas, šiukšlina, šiltuoju metų laiku nevengia ir alkoholio. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai tokius asmenis ne kartą yra įspėję. „Kitąmet reikia padaryti taip, kad neliktų tokios vietos, kur būtų  girtaujama, o sukurti erdvę, tinkamą visiems miesto gyventojams“, – sakė E. Sabutis ir pridūrė, kad 2018-aisiais bus suremontuoti ir Kultūros centro kieme ištrupėję laipteliai.

Sustota ir ties įrengiama vaikų žaidimų aikštele šalia Vilties g. 28-ojo namo. Buvo planuota, kad šia nauja erdve vaikai džiaugsis dar vasaros pabaigoje, tačiau rangovai laiku neatliko įsipareigojimų. Miesto seniūnas Povilas Beišys informavo, kad žaidimų aikštelės įrenginiai jau keliauja iš Švedijos ir greitu laiku bus sumontuoti, taip pat bus paklota ir guminė danga. „Darbai turėtų būti baigti spalio viduryje, jei gamtos sąlygos leis, aikštele bus galima naudotis ir šaltuoju metų laiku“, – teigė P. Beišys.

Dar šiais metais bus atnaujinti Žemaitės ir P. Vaičiūno g. sankryžos plastikiniai atitvarai.

Atnaujins sankryžą

Prieš kelerius metus Žemaitės ir P. Vaičiūno gatvėse įrengta laikinoji žiedinė sankryža jau ne vienam eismo dalyviui bado akis – plastikiniai įspėjamieji ženklai (atitvarai) sutrūkinėję, nublukę, apdaužyti. „Nors lėšų iš Automobilių kelių direkcijos Jonavai nėra skirta, bet vis tiek šį žiedą norime turėti šiek tiek tvarkingesnį“, – sakė meras.

Dar šiais metais Jonavos miesto seniūnija turės atnaujinti įspėjamuosius ženklus.

Pasak miesto apžiūros dalyvių, įrengti kokybišką žiedinę sankryžą yra labai brangu, tai kainuoja apie pusę milijono eurų, o laikinasis sprendimas su plastikiniais atitvarais pasiteisino – čia gerokai sumažėjo eismo įvykių.

Nereikalingi objektai 

Miesto apžiūros dalyviai nuvyko į Sodų gatvę. Visų dėmesys nukrypo į netoli Neries upės, prie dviračių tako, pusiau į žemę įkastas, kažkada kaip sporto įrenginius naudotas automobilių padangas. Miesto seniūnijai nurodyta jas išmontuoti ir utilizuoti. „Jei tokių padangų turi ir kitos ugdymo įstaigos, patartume jas panaikinti, nes tai vaikams jokios naudos neduoda“, – akcentavo E. Sabutis.

Juodmenos gatvėje, šalia dviračių tako, stūksantis seniai nebenaudojamas neaiškios paskirties stulpas taip pat bus išmontuotas. Rekomenduota pašalinti ir kitus mieste esančius panašius stulpus.

Paragins šeimininkus

Meras ragina J. Basanavičiaus gatvėje nebaigtų statyti dviejų pastatų savininkus deramai pasirūpinti savo nekilnojamuoju turtu. „Šie pastatai stovi jau seniai. Siūlytume šeimininkams arba greičiau pabaigti statybas, kad praeiviams nebadytų akių, arba bent jau pasidomėti geraisiais pavyzdžiais. Sakykim, apdengti specialiu audeklu, ant kurio vizualiai būtų parodyta, kaip turėtų atrodyti nauji pastatai. Šiuo metu jie labai gadina bendrą miesto vaizdą“, – kalbėjo rajono vadovas.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius gali savininkus bausti, tačiau kol kas norima paraginti pastatus užkonservuoti, aptverti tvarkinga tvora, o jei ir to negali padaryti, – pasiūlyti statinius kam nors parduoti.

Dar viena stotelė – Topolių gatvė. Čia atkreiptas dėmesys į kitą apleistą objektą – supuvusią ir beveik griūvančią medinę tvorą. Viešosios tvarkos skyrius ir seniūnija įpareigoti susisiekti su įmonės savininkais ir paraginti juos susitvarkyti.

Meras atkreipė dėmesį į sutrupėjusias betonines nuokalnes Vilties g.
Kęstučio Putelio nuotr.

Kiemai gražės

Į rajono Savivaldybę sunerimę dėl stipriai įskilusių ir jau trupančių betoninių konstrukcijų jų kiemuose kreipėsi Vilties gatvės gyventojai. Apžiūros metu nutarta, kad kartu su daugiabučių namų asfaltavimu bus tvarkomos ir šios betoninės nuokalnės.

Be to, svarstyta, kad reikia didinti finansavimą daugiabučių namų kiemams sutvarkyti, o duoklę pirmiausia atiduoti Rimkų mikrorajono gyventojams, užtektinai prisikentėjusiems dėl Chemikų gatvės rekonstrukcijos.

„Kiemų tvarkymo programos finansavimą reikia būtinai didinti. Pirmenybę skirsime rimkiečiams, nes šio kvartalo gyventojai labai ilgai kentė užsitęsusį gatvės remontą, jų kiemais važiuodavo ir sunkiasvorės mašinos. Ypač atkreipsime dėmesį ne į mažesnius kiemus, bet dviem trims namams padarysime vieną didelę gerai suplanuotą aikštelę“, – teigė E. Sabutis.

Jis taip pat pridūrė, kad takas, einantis nuo parduotuvės „Maxima“ į prekybos centrą „Dobilas“,  ateityje taip pat bus remontuojamas.

KOMENTARAI