Miesto apžiūra: nuo apleistų privačių statinių iki ,,blogų” darbų rangovų

Miesto apžiūra: nuo apleistų privačių statinių iki ,,blogų” darbų rangovų

Gegužės 14 dieną Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis su Savivaldybės ir jai pavaldžių įmonių atstovais kritiškai apžiūrėjo problemines miesto vietas. Šįkart daugiausiai dėmesio sulaukė apleistas privatus turtas ir prastai atlikti rangovų darbai, tačiau meras prasitarė ir apie ateityje jonaviečius džiuginsiančias naujoves.

Kaip išlaikyti žmogiškumą
Darbo rinka – kreivų veidrodžių karalystė
Jonaviečių mintys metų sandūroje

Pavojingas bokštelis

Kartu su E. Sabučiu į miesto apžiūrą atvyko mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas, Jonavos miesto seniūnijos vyriausiasis specialistas Tautvydas Pabrinkis, UAB „Jonavos paslaugos“ direktorius Edmundas Mulokas, Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) vedėjas Andrius Venckus bei rajono žiniasklaidos atstovai.

Apžiūros pradžioje visi susirinko į Verbų gatvę – čia esančiame sklype iki šiol stovi dar pernai apžiūros metu lankytas, privataus asmens sklype stovintis neaiškios kilmės bokštelis. Nors pernai su turto valdytoju susisiekę VTS specialistai išgirdo apie ketinimą nugriauti statinį, šis kaip stovėjo, taip ir stovi. E. Sabučio žodžiais tariant, tokia konstrukcija – vienas žingsnis iki nelaimės.

„Viešai ne kartą buvo aptarta, kad vaikai gali sugalvoti pasikarstyti ant šio bokšto. Nugriauti jį tikrai nėra labai sudėtinga. Norėčiau, kad sklypo savininkas prisimintų privalantis sutvarkyti savo sklypą. Savininkas yra žinomas. Atlikti savo pareigą jį paragins ir VTS specialistai“, –  tikino E. Sabutis.

Keis visą dangą

Kitas sustojimas – duobėtas pravažiavimas į A. Kulviečio 6-8 namų kiemus. Viešai buvo skelbiama, kad gatvė turėjo būti pradėta tvarkyti dar praėjusią savaitę. Nepaisant to, transporto priemonės iki šiol lėtai linguoja itin siaubingos būklės kelio danga. Jei dabar pasitikėsime darbų rangovo pažadu, pirmuosius atkarpos tvarkymo darbus jonaviečiai išvys poros dienų bėgyje.

„Darbus atliks Jonavos „Hidrotechnika“. Jie pažadėjo, kad  šiandien arba rytoj pradės tvarkyti šią kelio atkarpą. Čia nebus lopomos duobės – pilnai keisis visa kelio danga. Rangovas įsipareigoja informuoti gyventojus ir apie eismo organizavimą.  Darbai užtruks keletą dienų“, – tikino T. Pabrinkis.

Užsilikusi tvora

Apžiūros dalyvių sulaukė ir šalia Žemaitės g. 11 namo esantis privatus kiemas. Čia stūkso, ko gero, dar nuo statybos darbų likusi metalinio tinklo tvora. Pasak E. Sabučio, jei ankščiau jos paskirtis buvo saugoti statybines medžiagas, darbams reikalingą įrangą, tai dabar ji tiesiog jokios funkcijos neatliekanti, miesto estetinį vaizdą niokojanti konstrukcija.

,,Ši tvora greičiausiai buvo sumontuota namo statybos metu. Dabar ją reikia nuimti, nes ji neatlieka nei estetinės, nei jokios kitos paskirties. Jei namo savininkai nuspręs, kad jiems reikia atsitverti, kaip ir visi kiti privataus turto valdytojai, jie turi išsiimti leidimus, parengti projektą“, – kalbėjo E. Sabutis.

Niekas nesikeičia

Kalbant apie privatiems asmenims priklausantį turtą, apžiūroje aptarti ir šalia laiptų, vedančių nuo Kalnų g. į turgų, esantys paviljonai. Kaip ne kartą pastebėjo į redakciją skambinę, apleistų statinių reikalingumu abejoję „Naujienų“ skaitytojai, panašu, kad šie nerūpi savininkams ir jau ilgą laiką tiesiog bjauroja kraštovaizdį.

„Kai praeitais metais čia buvome, lygiai taip pat baksnojome į šalia laiptų esančius paviljonus. Žinau, kad seniūnas ne kartą bendravo su jų savininkais, tačiau iki šiol nematome jokio rezultato. Apgriuvę statiniai tikrai nepuošia šios vietos. Žiūrint į juos, sunku patikėti, kad jie gali sulaukti renovacijos. Ko gero, prekyba čia taip pat nebus atnaujinta. Tikiuosi, kad savininkai susigės ir viską susitvarkys“, – teigė meras.

Batsiuvys be batų?

Kad ir kiek privataus turto objektų sulaukė apžiūros dalyvių dėmesio, ko ne absurdiškiausiai atrodo medienos verslu užsiimančios įmonės „Jonavos stalius“ supuvusi ir griūvanti medinė tvora. Fabriko ir Topolio gatvių sankirtoje įsikūrusios įmonės sutvarkyti savo nuosavybę buvo prašoma ir pernai. Nors tvora buvo pradėta taisyti – dalis jos pakeista į metalines konstrukcijas, darbai sustojo.

„Aš nenoriu, kad mūsų apžiūros baigtųsi tik pakalbėjimais. Gaila, bet šios įmonės savininkai pakeitė tik labai mažą dalį tvoros. Tikiuosi, kad žiniasklaidos, seniūnijos, VTS specialistų raginimai primins savininkams, kad jų tvora tiesiog griūva. Tai nėra nei saugu, nei gražu. Čia yra medienos verslas ir nejaugi jis nesugeba pasigaminti sau tvoros? Tikiuosi, kad trečio raginimo nebereikės ir tvora bus sutvarkyta“, – vylėsi E. Sabutis.

Problematiški rangovai

Apžiūros metu paaiškėjo, kad ne visada pavyksta išvengti nesutarimų su darbų rangovais. Štai Vilties gatvėje, šalia Jonavos pradinės mokyklos, įrengta vaikų žaidimo aikštelė nebaigta iki šiol, objektas nepriduotas ir komisijai, nors UAB „Economus” turėjo tai padaryti dar praėjusiais metais. Dėl sutarties netesėjimo įmonė įpareigota sumokėti 5 tūkstančių eurų baudą, o delspinigiai ir toliau skaičiuojami. Pasak E. Sabučio, norėtųsi, kad darbai būtų atlikti laiku, o baudų neprireiktų. Vis tik jos tikslingai bus skirtos kitoms žaidimų aikštelėms atnaujinti.

Kita Savivaldybei galvos skausmą kelianti įmonė – UAB „Ecoservice projektai“. Bendrovė dar praėjusiais metais tvarkė šalia Kosmonautų gatvės 11 namo esančią aikštelę ir paliko nesutvarkytas atliekas – betono luitus. T. Pabrinkio ,,blogu rangovu” pavadinti „Ecoservice projektai“ pagal sutartį iki gegužės 24 dienos privalo ne tik išsivežti paliktus luitus, bet ir subraižyti aikštelės linijas, atstatyti žalią plotą, atsodinti žolę.

,,Pabaigti darbus mes juos raginome jau ne vieną kartą. Jie žada viską padaryti iki gegužės 24 dienos. Tikimės, kad taip ir bus”, – kalbėjo T. Pabrinkis.

O štai laiptus, vedančius nuo Kalnų g. į turgų, tvarkę rangovai privalės prie jų sugrįžti – nors nuo paskutinių darbų praėjo vos metai, laiptai jau apgriuvę.

„Darbų rangovas – „Ukmergės keliai“. Atliktų darbų garantinis laikotarpis vis dar nepasibaigęs. Mes informavome rangovą apie problemą. Žadama ją išspręsti artimiausiu metu“, – pasakojo T. Pabrinkis.

Meras pridūrė, kad iki tol, kol darbai bus atlikti, šalia laiptų turi atsirasti apie jų būklę praeivius įspėjančios lentelės.

Ateities planai

Lankant skirtingas miesto vietas paaiškėjo ir netrukus jonaviečius pradžiuginsiantys darbai. Žemaitės gatvėje žadama įrengti ir šiuolaikišką autobusų stotelę – šiais metais čia turėtų atsirasti naujas suoliukas, jį dengiantis laukimo paviljonas. Vasaros pradžioje tarp Žemaitės g. ir II tvenkinio atsiras ir naujas pėsčiųjų – dviračių takas. Rudeniop dėmesio sulauks Šmatų kapinės: atsiras nauji suoliukai, plėsis kolumbariumas, dalimis bus keičiama kapinių tvora. Negana to, liepos mėnesį šalia Chemikų g. 70-ojo namo atsiras nauja pramogų erdvė – vaikų žaidimo aikštelė ir sporto įrengimai suaugusiesiems.  Meras pastebi, kad jonaviečiai dažnai skundžiasi žaidimo aikštelių, suoliukų trūkumu skirtingose miesto vietose. Pasak jo, žmonės turėtų suprasti, kad šie negali atsirasti šalia kiekvieno daugiabučio.

„Tiek aš, tiek seniūnija dažnai sulaukiame prašymo įrengti žaidimo aikšteles įvairiose miesto vietose. Lygiai taip pat žmonės prašo ir suoliukų.  Kartais atrodo, kad jonaviečiai norėtų prie kiekvieno namo turėti žaidimo aikšteles bei suoliukus. Mes negalime to padaryti ir tai būtų tiesiog neracionalu. Kiekvienais metais svarstome apie naujų aikštelių įrengimą, tačiau kad ir kiek jų atsiras, visada atsiras nepatenkintų žmonių. Labai norėčiau, kad žmonės suprastų, jog jos įrengiamos ne konkrečiam namui. Specialiai parenkamos erdvės, kuriose šiais įrengimais gali pasinaudoti daugybė žmonių. Manau, kad paeiti kelis šimtus metrų, ypač mūsų mieste, nėra labai sudėtinga“, – kalbėjo E. Sabutis.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI