Meras: „Švietimo, kultūros, sporto ir infrastruktūros biudžetas“

Meras: „Švietimo, kultūros, sporto ir infrastruktūros biudžetas“

Kiekvienų metų pradžioje savivaldybėse planuojami ir tvirtinami einamųjų metų biudžetai. Mūsų rajono biudžeto tvirtinimas rajono Taryboje numatytas vasario 8 dieną. Kuo įdomus šių metų biudžetas, kuo išskirtinis? Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad įdomiausia jo dalis – asignavimai investicijoms, remontams ir įsipareigojimams. Šias sritis ir norėčiau apžvelgti.

Išrinktos „Metų jonavietės“
Senamiesčio gimnazijoje šimtadienį atšventė 20-oji abiturientų laida
Savivaldybės Socialinės paramos skyrius apie vaiko išmoką – į ką atkreipti dėmesį?

Šiais metais biudžeto projekte numatyti išties įspūdingi asignavimai švietimui, o konkrečiau – mokyklų renovacijai. Pagaliau atnaujinimo sulauks Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijos. Numatoma ne tik pradėti jų fasadų apšiltinimo darbus, bet iš dalies investuoti ir į vidaus remontą.

Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidės sporto salės, persirengimo kambarių ir dušų remonto darbai. Senamiesčio gimnazijoje bus atnaujintos grindų dangos, nupirkta atitinkama įranga vienai gamtos mokslų klasei.

Atsižvelgta į Justino Vareikio progimnazijos bėdas, tad jau šiais metais planuojame suremontuoti visą mokyklos stogą, t. y. išorės renovacijos darbai bus pradėti nuo opiausios problemos.

Nelieka pamirštos ir kitos švietimo įstaigos. Pavyzdžiui, planuojame suremontuoti ir atnaujinti Suaugusiųjų švietimo centro aktų salę, kurioje nuolat vyksta kultūriniai renginiai. Pradėsime ir „Neries“ pagrindinės mokyklos remonto darbus, susijusius su neįgaliųjų vaikų integracijos proceso gerinimu, tam tikslui pritaikant vieno korpuso dalį.

Nors biudžete kasmet numatomos lėšos visų mokyklų einamajam remontui, pasinaudodami Europos Sąjungos struktūriniais fondais, papildomai investuosime į Šveicarijos ir Užusalių mokyklų atnaujinimą. Nors Ruklos Jono Stanislausko mokykla iš esmės jau sutvarkyta, tačiau ji turi ir toliau būti miestelio gyventojų traukos centru ne tik švietimo, bet ir sporto srityje. Čia planuojama atnaujinti mokyklos sporto aikštyną.

Ir toliau neapleisime ikimokyklinio ugdymo įstaigų – darželių. „Bitutėje“  įrengsime keturias naujas grupes, t. y. padidinsime bendrą darželinukams skirtų vietų skaičių. Šiais metais kiekvienas miesto darželis taip pat sulauks tikslinio finansavimo kelioms grupėms atnaujinti – remontui, baldams. Net neabejoju, kad ir ateinančioje kadencijoje toks dėmesys švietimui išliks nepakitęs.

Tęsiame investicijas į kultūros infrastruktūrą. Pernai suremontavome Jonavos kultūros centro Didžiąją salę, tačiau dar trūksta naujos garso ir vaizdo įrangos. Ji bus nupirkta ir sumontuota šiais metais. Per valstybės investicijų programą tęsime ir paties pastato atnaujinimą, pagaliau pradėdami išorės apšiltinimo darbus.

Pajudėsime ir Ruklos kultūros centre. Planuojame pradėti Bukonių kultūros centro pastato atnaujinimo darbus. Toliau tęsime Jonavos krašto muziejaus Istorijos skyriaus remontą – tam biudžete taip pat numatytos lėšos.

Jau greitai visi skaitytojai Viešojoje bibliotekoje bus pasitinkami suremontuotose patalpose.

Parama sportui, jo infrastruktūros plėtra – vienas svarbiausių mūsų prioritetų. Joninių slėnis ir slidinėjimo trasos, Sporto arena, atnaujinami mokyklų stadionai – visa tai ne tik pasiteisina, bet ir viršija mūsų lūkesčius, nes po truputį tampame sporto miestu, į kurį gali lygiuotis net ir didesni miestai. Nesustojame ne tik plėtodami paramą klubams, bet ir investuodami į infrastruktūros atnaujinimą. Daugelis jonaviečių pastebėjo, kad per kelerius metus sparčiai pajudėjome su centrinio miesto stadiono rekonstrukcijos darbais: pakeitėme dirbtinę dangą, pastatėme žiūrovų tribūnas, taip pat įrengėme apšvietimą, baigiame pakeisti visą tvorą. Planuojame, kad per ateinančius kelerius metus pastatysime visiškai naujas, modernias ir iš dalies dengtas tribūnas, kuriose žiūrovai galės didžiuotis futbolo klubo „Jonava“ pergalėmis. Atidarę Sporto areną, nepamirštame ir senojo Kūno kultūros ir sporto centro pastato. Jeigu nevėluos ES fondų finansavimo programa, šiais metais renovuosime jame esančią salę, persirengimo kambarius, net centrinį įėjimą.

Tikiuosi, kad daugelis jonaviečių jau spėjo apsilankyti rekonstruotame baseine. Norisi išduoti paslaptį: šiais metais ketiname suprojektuoti, o 2019 metais pradėti naujojo miesto baseino statybas. Kol kas vieta nėra patvirtinta, tačiau net neabejoju, kad, pavyzdžiui, Rimkų mikrorajono gyventojai apsidžiaugtų, jeigu baseinas išdygtų jų teritorijoje.

Besidžiaugdami naujomis Rimkų mikrorajono gatvėmis, negalime pamiršti, kad ir likusi miesto dalis turi būti prižiūrima. Šiais metais planuojame pradėti Prezidento gatvės rekonstrukciją, kuri apims ne tik asfalto dangos, pėsčiųjų ir dviračių takus, bet ir medžių, apšvietimo atnaujinimą. Baigsime projektuoti pėsčiųjų tiltą per Žeimių gatvę nuo Sporto arenos, o 2019 metais inicijuosime ir jo statybos pradžią. Abejojantiems ir skeptiškai nusiteikusiems dėl pėsčiųjų tilto reikalingumo galiu pasakyti, kad šis tiltas – būtina detalė toliau plėtojant miesto dviračių takų, poilsio zonų infrastruktūrą.

Tolesniuose planuose – tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus nuo pėsčiųjų tako per Kosmonautų gatvės kvartalą iki Lietavos gatvės, o šalia kurti poilsio ir aktyvaus sporto zonas. Tikiuosi, kad daugelis jonaviečių  spėjo pasidžiaugti dviračių tako nuo Panerių iki Laukagalių gatvės sujungimu. Šiais metais planuojame dar du papildomus sujungimus: pirmasis – dviračių tako pratęsimas nuo Jeronimo Ralio gimnazijos iki Žeimių gatvės, o antrasis – nuo Šaltinio gatvės link Žeimių gatvės ir miesto kapinių. Atsižvelgdami į gyventojų pastabas, pagaliau pradėsime ir dviračių takų apšvietimo darbus tose vietose, kuriose yra didžiausi pėsčiųjų, dviratininkų ir sporto entuziastų srautai.

Ypač džiaugiuosi, kad laikomės įsipareigojimų, susijusių su daugiabučių kiemų atnaujinimu. Šiais metais tam skirsime rekordišką sumą – pusę milijono eurų. Pagrindinė kryptis – Rimkų mikrorajonas. Didžiausias dėmesys bus skiriamas tokiems kiemams, kur galima įrengti erdvias automobilių stovėjimo aikšteles arba gerokai padidinti jau esančias.

Džiugu, kad nepasitvirtino nuogąstavimai dėl lėšų stygiaus pradėti Ramybės parko įrengimą. Šiais metais planuojame įrengti takelius, suoliukus, apšvietimą. Taip pat dėmesį skirsime ir parke esantiems medžiams.

Užbaigsime ir miesto gatvių apšvietimo modernizavimą, ypatingą dėmesį skirdami centrinėms gatvėms, kuriose ne tik pakeisime senąsias lempas naujomis, bet ir  apšvietimo stulpus.

Sveikatos priežiūra visada buvo ir liks mūsų prioritetų sąraše. Šiais metais pradėsime remontuoti Vaikų ligų skyriaus vidaus patalpas. Pirminės sveikatos priežiūros srityje, pasinaudodami ES fondais, atnaujinsime dalį įrangos.

Visuomenės sveikata – dar viena sritis, kuriai skiriame daug dėmesio. ES fondų dėka kelerius metus galėsime padidinti įvairių sveikatinimo programų finansavimą, t. y. dar daugiau Jonavos gyventojų galės nemokamai sportuoti, mokytis sveiko gyvenimo būdo.

Kiekvienai kaimo seniūnijai dvigubai padidinome asignavimus investicijoms. Seniūnai, įvertindami prioritetus, jau planuoja, kur panaudos šias lėšas. Suprantame, kad negalime išasfaltuoti visų kelių, o esantiems žvyrkeliams reikia priežiūros ir remonto, todėl nuo 2018 metų beveik dvigubai daugiau lėšų planuojame skirti jiems prižiūrėti.

Džiugu, kad į mūsų beglobius keturkojus nežiūrime tik epizodiškai. Jeigu praeitais metais pradėjome finansiškai remti gyvūnų globa užsiimančias nevyriausybines organizacijas, tai šiemet numatome lėšas patalpoms įrengti, nuolatinei veiklai remti ir net gyvūnų kapinėms.

Kaip matome, 2018 metų biudžeto projektas iš tiesų yra nukreiptas į švietimą, kultūrą, sportą, infrastruktūrą. Jis taip pat yra tęstinis, įpareigojantis keleriems metams į priekį, nes ne vienas projektas turės būti vykdomas ir 2019, ir 2020 metais. Tikiuosi, kad tokius numatomus darbus vieningai parems visi rajono Tarybos nariai suprasdami, kad tik nuolat gerindami miesto ir rajono gyventojų gyvenamąją aplinką, infrastruktūrą, mes parodysime, kad šis miestas, šis rajonas tampa naujų galimybių vietove, tinkama gyventi visiems.

Eugenijus SABUTIS, Savivaldybės meras 

KOMENTARAI