Meistras, ieškojęs kovose grožioTylos minute šachmatininkai pagerbė šviesų bičiulio atminimą. Bronislavos Narakaitės nuotr.

Meistras, ieškojęs kovose grožio

Jau šeštą kartą „Aido“ šachmatų draugija pakvietė medinių žirgų mėgėjus į Aido Labucko (1968–2013 m.) švie­saus atminimo turnyrą. Šiemet renginyje, vykusiame „Armos bare“, dalyvavo keturiolika garsų šachmatininką menančių bendražygių.

Seniūnijų sporto žaidynių finalai – Jonavoje
Sporto klubas „Faiteris“ ne tik organizuoja, bet ir „skina“ pergales
Jonaviečiai naujojo sezono starte Klaipėdoje išplėšė lygiąsias

Tačiau pradėta ne nuo karalių. Pirmiausia, kaip ir kasmet, bendraminčiai aplankė Aido kapą, padėjo gėlių krepšelį, pagerbė išėjusįjį tylos minute. Draugijos vadovė Bronislava Narakaitė priminė meistro pasiekimus šalies ir tarptautinėse arenose, jo korektišką elgesį sporto batalijose, gerai apgalvojamus ėjimus. Čia pat į mėgėjų būrį įsijungęs korespondencinio žaidimo didmeistris jonavietis Vytautas Andriulaitis prisiminė, kad bičiulis nemėgo naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, pasitikėjo vien žmogiškuoju intelektu, tad nieko keisto, kad ilgainiui jis ėmė atsilikti nuo šalies žaidėjų elito, ir tai žmogų slėgė, atnešė psichologinio diskomforto. Paskutiniais savo karjeros metais šachmatų kasdienybę Aidas bandė paįvairinti šaškėmis, keliskart tapo net rajono čempionu. Deja, toks blaškymasis dar labiau įstūmė į vidinę sumaištį ir nepagerino sportinių rezultatų. Išėjęs į amžinybę, A. Labuckas  paliko jį pažinojusiems taurų priesaką – šachmatuose ieškoti grožio, logiškų sprendimų, gerbti varžovus ir pačiam išlikti kukliam. Šiandien jo atminimo turnyrus rengia tiek jonaviečiai, tiek Kauno „Margirio“ klubo, kuriam Aidas priklausė, nariai.

Susėdę prie stalų, sklindant romantiškai muzikai, šachmatininkai paleido tik dešimt minučių vienai partijai skiriančius laikrodžius ir žaibiškai ėmė narplioti savo puolimo ar gynybos strategijas. Jau pirmas ratas atnešė staigmeną – ne tiek daug turnyrinės patirties turintis užusalietis Valentinas Krugliakovas įveikė tituluotąjį V. Andriulaitį. Kitose partijose taip pat nestigo „nuotykių“. Ne vienas dėl laiko stokos pelnė nulį, ne vienas, pajutęs negailestingą ceitnotą, siūlė savo varžovams lygiąsias. Po keturių ratų kovotojai susėdo atsipūsti, išgerti baro darbuotojų jiems dovanojamos arbatos, pasivaišino saldumynais. Likę trys ratai vis tiktai išryškino V. Andriulaičio perspektyvą pelnyti pagrindinį prizą – taurę ir piniginę premiją. Į antrą vietą taikėsi Juozas Kazlauskas, į trečią – V. Krugliakovas. Įdomu, kad visi trys pelnė po šešis taškus iš septynių galimų, tad tik teisėjo Aleksandro Fomkino vadovaujama kompiuterinė koeficientų skaičiavimo programa nurodė, kas kurioje vietoje.

Prizų sulaukė ir geriausiai žaidusieji savo amžiaus grupėse, taip pat moterys. Čia taurės įteiktos pelniusiems pirmąsias vietas, medaliai ir diplomai – antrų, trečių vietų laimėtojams. Renginio dalyviai dėkingi ne tik entuziazmo nestokojančiai vadovei B. Narakaitei, bet ir svetingam „Armos barui“, taip pat sumanymo rėmėjams – B. Labucko mamai, Kūno kultūros ir sporto centrui.

KOMENTARAI