Meilė, gerumas, dvasingumas ir vieningumas įžiebė Kalėdų eglę

Meilė, gerumas, dvasingumas ir vieningumas įžiebė Kalėdų eglę

Šiandien, gruodžio 4-ąją, Sąjūdžio aikštėje įžiebta pagrindinė miesto eglė. Nors vakaro dangus prapliupo lietumi, pamatyti įspūdingą reginį susirinko gausus būrys jonaviečių bei miesto svečių.

Jonavoje rinksis šalies ūkininkai
Miesto šventė – pėsčiomis ir be alkoholio
Rugsėjis pasitiks atsinaujinusiomis įstaigomis

„Ar įsivaizduojate, kaip atrodys eglutė, kai ji bus įžiebta? Ji bus šviesiausia Lietuvoje? Gražiausia?“, – dar renginio pradžioje susirinkusiųjų klausė jo vedėjai Liepa Norkevičienė ir Ovidijus Lieponis. Nesunku buvo pastebėti, kad jonaviečiai nestokojo geros nuotaikos ir vienbalsiu šaukė: „taip“, tačiau iki eglės įžiebimo jiems teko išpakuoti keturias dovanas, slėpusias simbolinius žingsnius stebuklo link: meilės, gerumo, dvasingumo ir vieningumo.

Kiekvieną išpakuotą dovaną palydėjo pasirodymai scenoje: susirinkusius linksmino broliai Aistis, Ugnius, Tauras ir Naglis Gudžiūnai, Giedriaus Bubino vadovaujami „Bonus klubo“ gatvės šokėjai, renginio vedėjų dainos ir t.t. Sveikinimo žodį tarė Jonavos Šv. apašt. Jokūbo parapijos klebonas kunigas Virginijus Birjotas.

„Šie metai palaimingi, nes mus aplankė svarbus svečias – popiežius Pranciškus. Ir ką gi jis mums pasakė? Jis akcentavo tai, kad labai svarbu kitame žmoguje matyti Dievo veidą. Linkiu, kad jūs, besiruošdami šv. Kalėdoms, eidami pirkti dovanas, rūpindamiesi savo artimaisiais, nepamirštumėt tų, kurie yra atstumti ir užmiršti. Gražių ir laimingų jums šv. Kalėdų“, – linkėjo klebonas.

Šventei artėjant į pabaigą, scenoje pasirodė ir naujutėliu taksi automobiliu atvykęs Kalėdų Senelis. Pastarasis tikino dovanų atnešęs šventinę nuotaiką, o į Jonavą neseniai išsiuntęs tris vagonus sniego. Pažadėta, kad jis greitai nuklos miesto gatves. Galiausiai senelis, kartu su susirinkusiais žmonėmis, garsiai suriko visų keturių žingsnių pavadinimus ir įžiebė eglutę, o dangų nušvietė fejerverkų lietus. Po akimirkos į sceną užlipo ir koncertą vainikavę grupės „Dar“ nariai.

Iki pat renginio pabaigos mažuosius šventės dalyvius linksmino policijos bičiulis Amsius, nykštukai bei kiti personažai. Tradiciškai čia pat veikė ir kalėdinė mugė, Senelio paštas bei „Šiltas namas“, kuriame buvo galima pasigaminti kalėdinį žaisliuką.

„Naujienos“ primena, kad šiais metais, kaip ir pernai, miesto puošyba rūpinosi uždara akcinė bendrovė „EFI projektai“. Nepasikeitė ir tam skirta suma – gatvių bei eglės papuošimas atsiėjo 43 000 eurų.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI