K. Putelio nuotr.

Medelių sodinimą reikia suderinti su savivaldybe

„Jonavos dviračių takais palei tvenkinius smagu ne tik bėgioti, važinėti dviračiais ar vaikščioti į pagalbą pasitelkus šiaurietiškojo ėjimo lazdas. Turiu keletą pastebėjimų. Ar nesiruošiama įrengti didesnio kiekio stovų dviračiams? Ties Žemaitės g., prie „Lidlo“ parduotuvės, nemažame plotelyje pasodinti medeliai palikti likimo valiai, daugelis jų nudžiūvę, tad vaizdas prastas. Visų tvenkinių pakraščiai prižėlę meldų, krūmokšnių. Ar nebus didesnio dėmesio šiems dalykams?“ – teiravosi Bronius K. iš Chemikų g.

Kaštonų gatvės klausimas
Medžiams išpjauti neužtenka vien gyventojų noro
Jonavietės: „Kodėl šventės vaikams vyksta jų pietų miego metu?“

Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys: „Stovai dviračiams yra statomi tik poilsio aikštelėse. Galbūt dalis jų ir neturi stovų. Peržiūrėsime aikšteles, tačiau negaliu pažadėti, kad tai padarysime greitai. Galbūt apgalvosime tokią galimybę. Apie šalia „Lidlo“ esančius jaunus medelius galiu pasakyti tik tiek, kad tai yra blogas pavyzdys – kažkuri  įstaiga lapuočius pasodino savo nuožiūra, nieko nederinusi su Jonavos rajono savivaldybe. Dėl to  sodinukai neatitinka reikalavimų – jie tiesiog per maži, tad yra didelė jų sunykimo tikimybė. Kai medžiai yra sodinami savivaldos užsakymu arba suderinus su ja, visada pasirenkami daug didesni augalai, tuomet mūsų darbuotojai juos ir prižiūri. Dabar svarstome, kaip pasielgti su minėtais medeliais. Dėl žolių aplink tvenkinius – jei jonavietis omenyje turi meldus, tai mes negalime jų naikinti. Ši sritis – jau aplinkosaugininkų reikalas, susijęs su ekosistemos išsaugojimu. Žinau, kad kai kurie specialistai rekomenduoja meldus pjauti nebent žiemą, bet net ir tada tik tuos, kurie yra virš vandens.“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms ar kitoms organizacijoms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis.

KOMENTARAI