Mažieji jonaviečiai įvertinti už kūrybiškumąAistės Balčienės nuotraukos

Mažieji jonaviečiai įvertinti už kūrybiškumą

Šiandien Jonavos rajono savivaldybės Jeronimo Ralio salėje buvo apdovanoti jau penktus metus organizuoto konkurso „Augu Lietuvoje laimingas / Augu Jonavoje laimingas“ dalyviai. Renginį organizavęs Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras (VLC) sulaukė net 169 piešinių, 6 rašinių ir 58 eilėraščių. Jaunieji kūrėjai gali džiaugtis knyga, kuri vienija jų kūrinius.

Jonavos globos namuose – prisilietimas prie Tėvo Stanislovo saulės
Įvertino ir Jonavos rajono žiniasklaidą
Mokiniams atkeliauja nemokama pagalba

Viena knyga

VLC vadovė Joana Gudžiūnienė dar renginio pradžioje džiaugėsi, kad šiais metais mažieji jonaviečiai buvo itin aktyvūs. Visi jų darbai buvo sudėti į vieną bendrą knygą, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti.

„Labai džiugu matyti tiek daug dalyvių. Džiaugiuosi galimybe jus visus pasveikinti, pasidžiaugti jūsų gražiomis, prasmingomis mintimis, puikiais piešiniais ir dar viena nauja jūsų darbų knyga. Čia sutalpinome visus jūsų rašinius ir eilėraščius bei atrinkus piešinius, nes jų buvo labai daug. Sunku buvo nuspręsti, kas yra nugalėtojai. Kai rašo vaikai ir jie tai daro atvira širdimi, o jiems padeda meile spinduliuojančios mokytojos ir tėvelių paskatinimas – gaunasi puikūs rezultatai. Taigi šiandien jūs visi esate nugalėtojai. Jums sunku prilygti“, –  tikino J. Gudžiūnienė.

Sveikino meras

Sausakimšoje salėje susirinkę konkurso dalyviai įdėmiai klausėsi ir jų pasveikinti atėjusio  Jonavos rajono savivaldybės mero Eugenijaus Sabučio. Meras dėkojo VLC direktorei už jos pastangas ir džiaugėsi vaikų kūrybiškumu. Pasak jo, ateityje ši  savybė padės kurti gražesnį miestą.

„Visų pirma, norėčiau padėkoti J. Gudžiūnienei už jos nenuilstamą veiklą vaikų labui. Labai malonu, kad visą tai vyksta Jonavoje ir pritraukia pačius mažiausius, kūrybiškiausius jonaviečius, kurie kuria atviromis širdimis. Be ilgų kalbų, ilgų ceremonijų noriu padėkoti vaikams, jų mokytojams, tėveliams už labai nepaprastą dalyką – kūrybiškumo skatinimą. Neužgniauždami tokios vaikų savybės jūs padarote puikų dalyką – paklojate tvirtus pamatus savo vaikams. Užaugę kūrybiškais asmenimis, jie galės sukurti dar gražesnį miestą. Tokie konkursai yra puikus postūmis vaikams, kurie ateityje taps svarbiais kūrėjais, kad ir kokioje srityje jie dirbtų“, – gražių žodžių negailėjo meras.

Daugybė prizų

Po kalbos E. Sabutis apdovanojo keletą laimėtojų. Visų pirma, mažųjų poetų gausa išsiskyrusią mokyklą-darželį „Bitutė“.  Taip pat iš jo rankų prizai atiteko vaikų lopšeliui-darželiui „Dobilas“ ir Užusalių pagrindinei mokyklai. Šios mokymo įstaigos apdovanotos už dalyvių masiškumą.

Geriausiais poetais pripažinti Upninkų pagrindinės mokyklos dešimtokė Karolina Marzukaitė, Užusalių pagrindinės mokyklos trečiokė Livija Brazauskaitė, Jonavos pradinės mokyklos ketvirtokė Rūta Muznikaitė, Jonavos vaikų lopšelio-darželio ,,Žilvitis” auklėtinė Mėta Mungaudytė ir Jonavos vaikų lopšelio-darželio ,,Dobilas” ugdytinis Dominykas Rimdeika.

Pačiu pačiausiu rašiniu pripažintas Justino Vareikio progimnazijos mokinės Gabijos Paulauskaitės kūrinys.

Geriausiomis dailininkėmis pripažintos dvi mergaitės:  nė 5 metų neturinti lopšelio-darželio ,,Dobilas”  auklėtinė Adriana Nemunaitytė ir Justino Vareikio progimnazijos mokinė  Dileta Naundžiūtė.

Visi dalyviai apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Dovanų negailėjo ir kiti konkurso rėmėjai – UAB „Lonas“, „Mubas“, Achemos darbuotojų profesinė sąjunga bei Jonavos kultūros ir sporto centras. Jų prizais apdovanoti konkurso laureatai.

KOMENTARAI