Margučiai išgena visas blogas mintis ir ligasTarp gausybės A. Aldonienės puošnių margučių nerasite net dviejų vienodų – visi skirtingų raštų. Kęstučio Putelio nuotr.

Margučiai išgena visas blogas mintis ir ligas

Kiaušinių marginimas jonavietei Aldonai Aldonienei prilygsta meditacijai, teikiančiai ir džiaugsmą, ir poilsį nuo kasdienos darbų.

Iliustratorė: „Jaučiu didelę atsakomybę kurti vaikams“
Knyga, bylojanti, kaip „jonuviai“ kūrė savo rajoną
Gimnazisto tikslas – tapti naujos kartos mokytoju

Pasak moters, savo pomėgiui ji daug laiko nesugaištanti. Štai neseniai pavakarojo ir vašku numargino daugiau negu pusšimtį kiaušinių. Jai daugiau patinka įvairiaspalviai.

„Baltą kiaušinį pavaškuoju, tuomet merkiu į dažus, kurie „apkanda“ margutį. Dažniausiai dažau keliomis spalvomis  – kokia spalva palikta po vašku, tokia ir lieka. Vėliau dar merkiu į verdančius dažus, kad nukristų ant jų buvęs vaškas“, – pasakojo iš Seredžiaus (Jurbarko r.) kilusi p. Aldona. Moteris sako marginimo išmokusi iš savo tėvų, tačiau prisipažįsta, kad pradėjo šiuo užsiėmimu labiau domėtis Nepriklausomybės laikais.

Sūnus Gintaras Aldonis mamą juokais vadina Leonardu da Vinčiu. „Kaip fantazija leidžia, taip ji ir margina kiaušinius. Pirminių eskizų mama nedaro kaip kitos tautodailininkės: ką tuo momentu turi mintyse, taip ir vaškuoja. Buvo tik vienintelis margutis su Jonavos herbu – gulbe, kurį ji eskizavo“, – teigė sūnus.

Visi moters išdailinti kiaušiniai skirtingi. „Tarp daugybės nerasite dviejų vienodų – jei ne raštu, tai spalvomis jie skirsis. Ir vaško ornamentų idealiai atkartoti, manau, neįmanoma, o ir spalvos intensyvumas priklauso nuo paties kiaušinio. Šviežias nusidažo neryškiai, o kiek pabuvęs – ypač sodriai, todėl patarčiau marginti jau kurį laiką šaldytuve pastovėjusius kiaušinius“, – patarė p. Aldona.

Šio pomėgio moteris yra išmokiusi ir savo artimuosius, taip pat vedė paskaitėles Jonavos krašto muziejuje, Jonavos „Carito“ bendruomenei. Pernai Krašto muziejuje surengė ir autorinę 120 margučių parodą.

Numarginusi visą gausybę kiaušinių, A. Aldonienė kasmet juos dovanoja kitiems – išdalija šeimos nariams, tarp jų ir Seredžiuje gyvenančiai 95-erių sulaukusiai mamai, kaimynams, sūnus nuneša kolegoms į darbą.

Jonavietė kiaušinių marginimą vadina savotiška meditacija. „Pasveikstu nuo visų ligų“, – juokiasi ji. – Nei vaistų nereikia, nei persivalgai. Kai nedirbu, tai vis lekiu į virtuvę ko nors užkąsti. O kai atsisėdi, užmiršti viską – ramu ir gera širdyje. Užsisėdžiu iki pat vėlumos, rodos, reikia eiti miegoti, bet dar nenoriu – pati ranka tiesiasi link margučių.“

 

KOMENTARAI