Maitinkis sveikai – žinok nemažai

Mityba yra viena iš svarbiausių gyvensenos elementų bet kuriuo amžiaus laikotarpiu, tačiau ypatingai ji aktuali vaikystėje ir paauglystėje. Kadangi tuo laiku vaikų organizmas auga ir vystosi itin intensyviai, jų medžiagų apykaita irgi intensyvesnė, be to, jie yra ir labai judrūs, tad ir sunaudojamos energijos kiekis yra didelis. Daug energijos reikalauja ir protinis darbas – juk pirmą dienos dalį vaikai intensyviai mokosi. Todėl šiuo amžiaus tarpsniu būtina visavertė ir teisingai organizuota mityba.

„Terra incognita“ pateisino gimnazistų lūkesčius su kaupu
100 dienų link egzaminų – „Greitkeliu JRG – 71“
Pasikrauti karjerai mokinius kvies Jurgis Didžiulis ir Lietuvos startuoliai

Balandžio 26 d. Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje vyko 5-10 klasių mokinių konkursas „Maitinkis sveikai – žinok nemažai“. Iš kiekvienos klasės dalyvavo po vieną komandą.

Konkursas prasidėjo nuo komandų bei  namų darbų užduoties  prisistatymo. Vėliau teko paplušėti ir atlikti sveikatos specialisto  paruoštas užduotis – išspęsti kryžiažodžius, sukurti ketureilį, panaudojant pateiktus žodžius, prisiminti sveikos mitybos principus ir taisykles. Po teorinių žinių patikrinimo užduočių, vadovaujant technologijų mokytojai,  mokiniams teko savo žinias pademonstruoti praktikoje – kiekviena komanda turėjo paruošti salotas.

Originalumas, kūrybiškumas, o svarbiausia, paruošto patiekalo nauda sveikatai – tie kriterijai, kuriais vadovavosi komisija, įvertindama  komandų darbą. Daugiausia balų surinko 5 klasės komanda, nuo jų tik kelias balais atsiliko 6a klasės bei  6 b klasės komandos.

Dalyvavusioms komandoms buvo įteiktos Visuomenės sveikatos biuro dovanos.

Irena Pratkelienė, Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  

KOMENTARAI