„Lyderių klubas“ – asmeninio tobulėjimo galimybės„Drąsos morkų“ įkūrėjos B. Bernotienė ir G. Žentelytė-Linkienė jaunus žmones kviečia į „Lyderių klubą“. Asmeninio albumo nuotr.

„Lyderių klubas“ – asmeninio tobulėjimo galimybės

Viešoji įstaiga „Drąsos morkos“, įsteigta Beatričės Bernotienės ir Giedrės Žentelytės-Linkienės – dviejų asmeninio tobulėjimo, užsienio kalbų ir kitų mokymų entuziasčių, darbo su žmonėmis srities profesionalių, siūlo jonaviečiams įvairias mokymų paslaugas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, užsienio kalbų mokymas, yra įprastos, kiti mokymai Jonavoje – dar naujovė. Vienas tokių – „Lyderių klubas“, pradedantis skaičiuoti trečiąjį savo veiklos mėnesį. Apie jį ir sukasi pokalbis su „Drąsos morkų“ įkūrėjomis.

Atnaujintos Užusalių bendruomenės „Santarvė“ patalpos
Fontanai – miesto išskirtinumo ženklas
Šimtmetis mus supynė

– Kaip kilo mintis organizuoti tokį klubą? Ir kodėl būtent „lyderių“?

– Dar prieš porą metų, 2015 metų vasarą, organizavome kelių dienų lyderystės stovyklą, kurioje grupė 12–18 metų paauglių ir jaunimo turėjo galimybę įgyti naudingų žinių apie lyderystę, asmeninių gebėjimų ugdymą, efektyvų mokymąsi, emocijų valdymo ypatumus, karjeros planavimą. Dalyvių atsiliepimai apie stovyklą buvo labai palankūs, tad jau senokai kirbėjo mintis pasiūlyti tęstinę programą, kuri ne tik suteiktų žinių apie žmogaus asmeninio tobulėjimo galimybes, bet ir sudarytų sąlygas jas taikyti nuolat praktikuojantis. Taip „Drąsos morkose“ atsirado „Lyderių klubas“. Nors klubo nariai dar tik mokosi tapti savo gyvenimo lyderiais, norėjome, kad  pats programos pavadinimas būtų motyvuojantis ir užvedantis atkakliai siekti savo tikslų. Juk tuo ir pasižymi lyderiai.

– Ko daugiausia čia mokoma?

– Pagrindinės mokomosios temos – savęs pažinimas ir tobulinimas, efektyvus bendravimas ir bendradarbiavimas, streso ir baimės valdymas, viešasis kalbėjimas, mokymosi ir tobulėjimo tikslų nustatymas ir vykdymas, projektų  efektyvus įgyvendinimas ir kitos temos, reikalingos kiekvienam žmogui, norinčiam gyventi prasmingai ir laimingai. Mokykloje vaikai įgyja bazinių įvairių mokslų žinių, tuo tarpu asmeniniams įgūdžiams tobulinti daug dėmesio neskiriama. Svarbiausia, kad čia bus įgyjama daugiau pasitikėjimo, išmokstama efektyviau paskirstyti savo dienos laiką, suprasti, kaip svarbu pačiam tapti savo gyvenimo šeimininku.

– Kuo ypatinga ši veikla?

– Ne veltui ši mokymo programa turi klubo formą. Norime, kad programos dalyviai ne tik išklausytų mokomąją informaciją ir atliktų įvairias praktikas, kurių čia bus ypač daug, bet ir patys būtų aktyvūs mokymosi procese, diskutuotų aktualiomis temomis, bendrautų drąsiai ir nuoširdžiai, siūlytų juos dominančias temas. Klubo šeimininkai ir vedliai yra patys dalyviai, o mes, lektorės – kaip moderatorės, padedančios suprasti neaiškius dalykus ir nukreipiančios tam tikra linkme.

– Kokio amžiaus turėtų būti klubo lankytojai?

– „Lyderių klubas“ skirtas 12–18 metų paaugliams ir jaunimui, ir ne tik aktyviesiems ar jau dabar save laikančiais lyderiais. Jame ypač daug naudos gaus tie, kurie galbūt nelabai pasitiki savo jėgomis, patiria tam tikrų baimių ar nemalonių situacijų mokykloje, yra labiau uždari ir ne tokie energingi ar drąsūs, kaip jų bendraamžiai. Klube laukiame visų jaunų žmonių, kurie nori, kad mokytis jiems būtų lengviau, kad jie nebijotų kalbėti prieš klasę ar net ir dar didesnėje auditorijoje, tų, kurie nori susirasti bendraminčių ar tiesiog palaikymo savo idėjoms įgyvendinti.

– Kodėl tėvai turėtų atkreipti dėmesį į šią mokymo programą?

– Tokios mokymo programos šiandien yra labai populiarios Lietuvos didžiuosiuose miestuose, nes tėvai supranta, kokią svarbią įtaką jų vaikų ateičiai, sėkmingam profesijos pasirinkimui ir prasmingam gyvenimui turi tam tikrų asmeninių savybių ir ypač savivertės ugdymas, motyvacija mokytis, asmeninė lyderystė ir pozityvus mąstymas. Kuo anksčiau vaikai gaus šiuos labai svarbius įgūdžius, tuo sėkmingesnis bus jų startas savarankiškame gyvenime.

Šiuo atveju nereikia važiuoti nei į Vilnių, nei į Kauną.  Mokymai vyksta Jonavoje, šalia namų. Be to, kiekvienas vaikas, dalyvavęs „Lyderių klubo“ programoje, gaus tai patvirtinantį pažymėjimą, kuris tikrai pravers stojant į aukštąją mokyklą  arba ieškantis darbo.

– Koks yra dalyvavimo programoje mokestis?

– Mokymo programos mėnesio mokestis – 20 eurų. Tačiau pirmame užsiėmime galima dalyvauti nemokamai. Norime, kad vaikai ateitų ir pamatytų, kaip klube mokomės ir bendraujame, o tada apsispręstų dėl tolesnio dalyvavimo. Klube susitinkame vieną kartą per savaitę, užsiėmimo trukmė – 1,5 val. Nutraukus mokymus, jų dalyviui bet kokiu atveju bus išduotas pažymėjimas, nurodantis mokymosi valandų skaičių.

– Kaip galima užsiregistruoti į „Lyderių klubą“?

– „Lyderių klubas“ renkasi kiekvieną trečiadienį 15.30 val. adresu: S. G. Ilgūno g. 16-208 (II aukštas). Registruotis galima tel.: 8 655 49 169, 8 687 81 983, taip pat el. pašto adresu: drasosmorkos@gmail.com. Visada galima klausti ar rašyti ir per „Drąsos morkų“ paskyrą „Facebook”: https://www.facebook.com/drasosmorkos/.

KOMENTARAI