LTeam olimpiniame žiemos festivalyje – sporto ir pramogų samplaika

LTeam olimpiniame žiemos festivalyje – sporto ir pramogų samplaika

Šiandien Jonavos rajono savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurios metu pristatyta LTeam olimpinio žiemos festivalio programa, prasitarta ir apie dalyvių laukiančias staigmenas. Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) laikinasis direktorius Mantas Marcinkevičius tikino, kad nors ši šventė vadinama žiemos festivaliu, jos tikrai nesugadins netikėtai į Lietuvą plūstelėję pavasarį primenantys orai.

Kūrybinga vasara Samulevičių memorialinėje sodyboje
Jaukiuose Kulvos vaikų namuose yra ir liūdnoji pusė
Globėjai pristatė savo pomėgius

Didžiausia žiemos šventė

Jau šį šeštadienį vyksiantis LTeam olimpinis žiemos festivalis į Jonavos Joninių slėnį turėtų atvilioti apie 7000 žmonių. Čia vyks tikrų tikriausia žiemos sporto aistruolių fiesta, kuri kvies į daugybę skirtingų rungčių.

Jonaviečiai ir miesto svečiai galės rungtis „LTEAM Winter Challenge“ varžybose, olimpinės mylios, 5 ir 10 km bėgimuose, varžytis alpinizmo varžybose „Ledo kirtis 2018”, žaisti kerlingą, sniego futbolą ir kt. Tikimasi, kad lauko temperatūra leis sniego patrankoms paruošti ir slidinėjimo trasą. Tiesa, M. Marcinkevičius teigė, kad jei dėl sniego trūkumo ir teks šiek tiek koreguoti renginio programą, dalyviams bus paruošta apie 95 proc. visų žadėtų rungčių.

Veiklos bus visiems

Žadama, kad pramogų užteks kiekvienam – tiek vaikams, tiek senjorams, tiek patyrusiems bei pradedantiems sporto mėgėjams. Vaikams planuojama surengti besmegenių lipdymo, nusileidimo nuo kalno ant “sėdukų” ir tiro varžybas.

Joninių slėnyje bus įrengta ledo čiuožykla, kurioje vyks dailiojo bei greitojo čiuožimo programos, akmenslydžio ir ledo ritulio varžybos. Ledo čiuožykla galės džiaugtis ir renginio žiūrovai – ji bus visiems prieinama ne tik pasibaigus rungtynėms, bet dar ir sekmadienį.

Šventės metu taip pat vyks sporto talismanų iš įvairių šalių turnyras. Pirmą kartą vienoje vietoje jie atstovaus net šešias sporto šakas ar organizacijas: futbolą, krepšinį, ledo ritulį, salės futbolą, rankinį bei Lietuvos olimpiečių rinktinę.

Šventės metu šalia Varnutės tvenkinio įsikurs ir žiemos pirčių miestelis. Pirtyse bus vedamos druskų, kvapų ir muzikos terapijos programos. Tiesa, siekiant sumažinti pasipirtinti norinčių žmonių srautą, nuspręsta, kad viena programa kainuos 6 eurus. Vis tik bus pirtelė skirta pasišildyti ir sušalusiems – ji visą dieną lankytojus priims nemokamai.

Renginį vainikuos dainininkės Beatrich koncertas.

 

Sporto miestas?

Paklausus kas lėmė, kad LTeam olimpinis žiemos festivalis vyks Jonavoje, M. Marcinkevičius neslėpė, kad prie to prisidėjo slidinėjimo centro Jonavoje buvimas. Tiek jis, tiek E. Sabutis tikino, kad rengti tokią šventę Jonavos mieste buvo abipusis LTOK ir savivaldos sprendimas.

„Noriu, kad Jonava, nebūdama garsi tarp turistų ir neturėdama garsių pilių, garsios praeities ir senovės, turėtų garsią dabartį, taptų miestu, apie kurį visi galėtų kalbėti kaip apie sporto miestą. Manau, kad „LTeam olimpinis žiemos festivalis“ yra vienas žingsnis link to“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo rajono meras.

Kviečia dalyvauti

Renginio organizatoriai kviečia drąsiai į rungtis registruotis ir jonaviečius, ir miesto svečius. Su nemokamu dalyvio pasu bus galima išbandyti net 20 sporto šakų ar rungčių, padūkti su Kake Make, Netvarkos Nykštuku.

Už sąraše pateiktų rungčių įveikimą ar sporto šakų išbandymą LTeam paso savininkas gaus taškus. Vėliau geriausiai pasirodžiusiems bus įteikti prizai – medaliai, LTeam ausinės, puodeliai, kita atributika.

Pase taip pat bus galima rasti šventės programą, žemėlapį bei rungčių sąrašą su nurodytais taškais. Registracija festivalio dalyvio pasui gauti jau vyksta  http://www.lteam.lt/renginiai/LTEAM-pasas. Pasą pasiimti ir jį aktyvuoti reikės renginyje.

Kęstučio Putelio nuotr.

 

 

KOMENTARAI