Lietuvos šimtmečio Kovo 11-oji  Jonavoje

Lietuvos šimtmečio Kovo 11-oji Jonavoje

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena šventiškai paminėta ir prie Memorialo rezistencijos aukoms atminti Panerių gatvėje. Čia susirinkę tremtiniai, jaunieji šauliai, skautai ir kiti patriotiški jonaviečiai prisiminė tuos, kurie kovojo už lietuvių Laisvę, išsaugojo viltį tūkstančiams, kad bus atkurta Lietuvos nepriklausomybė.

Gerumas su Kalėdomis neturi baigtis
Didžiausia gyvenimo dovana – mylėti ir būti mylimam
Gamtos, žemės ir žmonių šventė Rukloje

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jonavos filialo pirmininkė Veronika Gabužienė išskyrė Kovo 11-osios svarbą Lietuvai, pabrėžė, kad šią dieną yra itin svarbu puoselėti šalies nepriklausomybės tradiciją. „Šiandien – neeilinė diena. Kasmet čia renkamės valstybinių švenčių ir atmintinų datų proga. Prisimename savo skaudžią istoriją. Nors ir galime džiaugtis Lietuvos nepriklausomybe, neturime užmiršti laisvės kainos, sudėtos ant laisvės aukuro didele aukų kaina. Todėl turėtume ir himną giedodami ne lūpomis tai daryti, o širdimi bei nepamiršti dešimt Dievo įsakymų. Jei tai darysime, Lietuva dar švęs ne vieną šimtmetį“, – sakė Jonavos krašto šviesuolė.

Mintimis taip pat pasidalijo Ruklos seniūnijos seniūnas Gintas Jasiulionis: „Neseniai vienas žmogus manęs paklausė, kuo susiję Vasario 16-oji, Kovo 11-oji ir partizaninis judėjimas? Tam, kam ryžosi Vasario 16-osios akto signatarai ir dėl ko paaukojo savo gyvybę tie didvyriai, kuriems skirtas šis Memorialas bei Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – visa tai yra viena laisvės kovų nepertraukiama grandinė. Be partizaninio judėjimo turbūt sunku būtų įrodyti visam pasauliui ir Lietuvos okupaciją. Todėl mūsų šventa pareiga – daryti viską, kad jų auka Lietuvos Nepriklausomybės siekio tikslams būtų tikrai ne beprasmė.“

Į minėjime dalyvavusius jaunuosius šaulius ir skautus kreipėsi Jonavos šaulių 211 kuopos vado pavaduotojas, istorijos mokytojas Egidijus Živaitis. „Nepaisant to, kad šiandien yra sunku ir kartais net neaišku, kokios Lietuvos vizijos siekiama, jaunime, nesustok, būk drąsūs ir toliau kurk savo šalį“, – ragino kraštietis.

Su pavasario švente sveikino Jonavos rajono savivaldybės Tarybos nariai Vytautas Venckūnas ir Algimantas Dabašinskas.

„Pavasarį atgimė mūsų valstybė. Tai simboliška. Šioje sandūroje po šimto metų jaunimui perduodama estafetė. Tai yra jau jų vizija, kokią valstybę sukurs, tačiau vienas reikalavimas jauniems žmonėms, kad ta valstybė turėtų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų tęstinumą, vėliau atstatytą 1918 ir 1990 metais. Tai – mūsų tęstinumas. Norime, kad tautinį užtaisą, kurį dar turi senoji karta, jaunimas perimtų visa jėga. Saugokime Lietuvą ir gyvenkime taip, kad būtume patys garbingi ir tą garbę neštume ateičiai – savo vaikams“, – kalbėjo V. Venckūnas.

Prie Memorialo rezistencijos aukoms atminti buvo padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakelės, skambėjo patriotinės dainos.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI