jaunųjų jonaviečių kovos finalinėse varžybose. Kęstučio Putelio nuotr.

Lietuvos mažųjų žaidynėse – l/d „Pakalnutė“ ugdytiniai

2007 m. atlikto Tarptautinio šeimų gyvensenos tyrimo duomenimis, maždaug pusės Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t.y. jie iš viso nesimankština (41,4 proc.) arba mankštinasi retai (12,5 proc.). Vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai 2 kartus per savaitę dalyvauja kūno kultūros užsiėmimuose, tačiau to nepakanka augančiam vaikui. Vienas iš Lietuvos gyventojų 2008-2020 metų fizinio aktyvumo skatinimo strategijos uždavinių – populiarinti fizinį aktyvumą įvairiuose gyventojų sluoksniuose ir siekti, kad fizinis aktyvumas taptų bendrosios kultūros dalimi. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Lietuvos triatlono taurės metu Jonavoje bus ribojamas eismas
„Vikingai“ sieks reabilituotis savų žiūrovų akivaizdoje
Sporto klubas „Faiteris“ įvertino 2018-uosius

Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Lietuvos mažųjų žaidynių tikslas – kad vaikai patirtų džiaugsmą ir geras emocijas sportuodami, o sportas nuo mažens taptų jų gyvenimo dalimi.

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kuriuos yra organizuojamos trimis etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.

Estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba, diegimas.

2016 m. metais projekte dalyvavo 180 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. 10000 vaikų savo ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos mažųjų žaidynių etapuose varžėsi 50-tyje atkrintamųjų rungtynių dėl bilieto į finalinį festivalį.

2017 m. „Lietuvos mažųjų žaidynėse“  dalyvavo 213 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Kovo mėnesį startavusi atsinaujinusi „Mažųjų olimpiada“, kurios išaugusį mastą ir populiarumą geriau atspindi naujasis pavadinimas  – Lietuvos mažųjų žaidynės.

Kasmetinis sporto renginys ikimokyklinukams šiuos metus pasitiko atnaujinęs ir savo logotipą, kuris vaizduoja žaidžiantį vaiką.

„Lietuvos mažųjų žaidynės yra, tarsi, jaunesnysis Lietuvos mokyklų žaidynių brolis. Tačiau čia mūsų tikslas yra sudominti vaikus sportu, skatinti aktyviai leisti laisvalaikį, bendrauti ir būti komandos nariu nuo pat mažumės. Tikimės, kad pamėgę sportuoti darželyje, pajutę judėjimo džiaugsmą, vaikai noriau jungsis į sportinę veiklą mokyklose, o vėliau galbūt ir universitetuose ir bus aktyvūs visą gyvenimą“, – teigia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė.

Ketvirtus metus vykstančios žaidynės sulaukia vis didesnio Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų ir tėvų susidomėjimo. Projektas yra orientuotas ne tik į vaikų fizinių gebėjimų lavinimą ir aktyvaus gyvenimo nuostatų formavimą, bet ir į pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, gerosios patirties sklaidą.

Balandį vyko antras – regionų atkrintamos varžybos. O gegužės 13 d. Jonavos sporto arenoje nugriaudėjo renginio kulminacija – Lietuvos mažųjų žaidynių finalo festivalis. Į jį pateko 28 savo miestų atkrintamas rungtynes laimėjusios komandos iš 21 miesto ar miestelio. Į Jonavą suvažiavo mažieji ugdytiniai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Šilutės, Telšių, Ukmergės ir kitų miestų bei rajonų.

Organizatoriai siekia, kad festivalis taptų dideliu įvykiu ir svarbia švente darželinukų ir jų tėvelių gyvenime, kurią lydėtų tik teigiamos emocijos. Todėl jame pralaimėjusių ir nusiminusių vaikų nebuvo, nes visi dalyviai pasipuošė atminimo medaliais.

Pasižiūrėti į šiuos puikius sportininkus ir juos pasveikinti atvyko daugybė garbingų svečių: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) viceprezidentė Lilija Vanagienė, LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė, trys olimpietės: Birutė Šakickienė, Rita Ramanauskaitė bei Birutė Statkevičienė.

„Nepaprastai džiugu, kad sportas, sveika gyvensena ikimokyklinio ugdymo įstaigose tik populiarėja. Per pastaruosius dvejus metus dalyvių skaičius mažųjų žaidynėse padvigubėjo. Šiandien sporto arenoje nugalėję daugybę varžovų susirinko pačios geriausios komandos. Todėl šios šventės metu ne tiek svarbus kas laimės, svarbiausia yra tai, kad jūs visi jau esate nugalėtojai. Jūs patys geriausi, – žaidynių atidaryme kalbėjo Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė. – Noriu palinkėti pasiekti sau užsibrėžtų tikslų, puikiai ir aktyviai praleisti laiką, susirasti būrį naujų draugų, pedagogams – pasidalinti patirtimi. Po metų, mes vėl nekantriai jūsų lauksime čia – Jonavos sporto arenoje“.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vardu visus sveikino viceprezidentė L. Vanagienė, kuri linkėjimus perdavė ir nuo LTOK prezidentės bei olimpinės čempionės Dainos Gudzinevičiūtės. „Linkime jums, kad jūs visi draugautumėte su sportu ir iš jūsų, aš manau, ne sekančioje, bet šiek tiek tolimesnėje pamatysime šiuos vaikus, nes mažųjų žaidynės – tai pats pirmasis tramplinas į olimpines varžybas. Mano palinkėjimas jums, kad tai įvyktų ir, kad mes po daugelio metų matytumėm jus ginančius mūsų šalį, – nuotaikingai kalbėjo L. Vanagienė. Labai dėkoji ir šios naujos sporto arenos šeimininkams bei pasistengsiu, kad gruodžio mėnesį čia atvyktų „Liepsnojantis Kalėdų ledas“.

Visų šalies olimpiečių vardu mažuosius sportininkus sportuoti skatino daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio plaukimo čempionė, senjorų plaukimo čempionė, pirmoji Lietuvos olimpietė Birutė Statkevičienė.

„Aš manau, kad jūs visi, iš tų mažųjų, išaugsite į tokias dideles, gražias merginas ir vaikinus, kurie tikrai atstovaus Lietuvą olimpinėse žaidynėse, – optimistine gaidele šnekėjo B. Statkevičienė. – Labai tikiuosi ir smagu matyti vaikų trenerius, mokytojus, darželių auklėtojus, ugdančius tokį sportišką jaunimą“.

Savo vikrumą, sportiškumą Lietuvos mažųjų žaidynėse demonstravo Jonavos lopšelio-darželio „Pakalnutė“ ugdytiniai (Alanas, Radvilė, Deimantė, Liepa, Vakaris, Dominykas) iš „Ančiukų“ grupės, kuriems įveikti kliūtis padėjo šios įstaigos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danguolė Greičiuvienė bei trenerė Rosita Nevulytė. Mažieji žaidė futboliuką, tinklinį su didžiuliu kamuoliu, rungtyniavo penkiakovėje ir atliko kitas užduotis.

Pasibaigus šioms finalinėms varžyboms įvyko apdovanojimo ceremonija. Prieš ją pasisakė LTOK olimpinio švietimo direktorė V. Balsytė, kuri teigė, kad komisija stebėjo mažųjų sportininkų varžybas ir paskelbė, kad visi nusipelnė apdovanojimų. Dovanų nusipelnė ir šauniausia bei garsiausia palaikymo komanda, kuria tapo Vilkaviškio lopšelio-darželio „Eglutė“ sirgaliai.

[foogallery id=“3149″]

KOMENTARAI