Lietuvos kaimo rašytojai – JonavojeŠventės metu K. Fedaravičius ragino susirinkusiuosius kurti „vardan tos Lietuvos!“. Autorės nuotr.

Lietuvos kaimo rašytojai – Jonavoje

Kasmet, birželį, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos (LKRS) nariai renkasi į Jonavoje rengiamą šventę „Atėjome ir einame“. Renginį organizuoja sambūrio pirmininkas Kostas Fedaravičius ir valdyba. Šių metų šventė, vykusi Suaugusiųjų švietimo centre, buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Kalvotoji Buda ir spalvingasis Peštas
Nuo tautinių kostiumų iki neįprastų skonių
Padėkos vakare įteikti svarbiausi metų apdovanojimai

K. Fedaravičius, kurio iniciatyva prieš kelis dešimtmečius buvo suburta Lietuvos kaimo rašytojų sąjunga, pasveikino susirinkusiuosius, padėkojo už aktyvią ir labai prasmingą veiklą.

Sueigos metu paskatinta nemažai kūrėjų. Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio „Vaivorykštės tiltai“ pirmininkei Almai Jociuvienei, ne kartą dalyvavusiai Jonavos rajono poezijos klubo „Šaltinis“ organizuojamose šventėse, ir Vidai Papaurėlienei iš Rokiškio suteikti kaimo  kultūros šviesuolių vardai. Keliems LKRS kūrėjams suteikti nusipelniusių kaimo rašytojų vardai. Tarp jų – Jonavos rajone gimęs, dabar Kėdainiuose gyvenantis Vaclovas Volkus, išleidęs keliolika poezijos ir publicistikos knygų. „Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais turiu galimybę susitikti su mūsų sąjungos nariais. Nesvarbu, kad ant veido pasirodo vis daugiau raukšlelių. Tai rodo, jog metai nestovi vietoje. Nepasiduokime senatvei, nenuleiskime rankų. Labai norėtųsi, kad susitiktume dar ne vienus metus. Dėkoju už mano kūrybos įvertinimą“, – kalbėjo svečias.

Už aktyvią veiklą apdovanota Janina Matevičienė iš Plungės, neseniai išspausdinusi ketvirtą knygą – eilėraščių rinktinę „Vėjai šokdina širdį“, atvirai prisipažino, kad ketina „persimesti“ į prozos sritį, tad šeštajame leidinyje poezijos nebebūsią. „Kaimo rašytojų sąjunga man – tarsi širdies dalelė. Šiandien Plungėje vyksta miesto šventė, bet ją iškeičiau į Jonavą, kur galiu apsikabinti senus, nuo sambūrio pradžios susibūrusius žmones. Ačiū visiems“, – dėkojo kūrėja iš žemaičių krašto.

Nusipelniusios kaimo kultūros darbuotojos vardu tituluota Virginija Stundžienė iš Velžio (Panevėžio r.) kasmet susirinkusiuosius nudžiugina savo solinėmis dainomis.

B. Silevičienei (Vilnius) už išleistų 20 poezijos ir prozos knygų suteiktas Lietuvos 100-mečio žmogaus vardas, o aukštaitė Regina Jakučiūnaitė valdybos sprendimu tapo 100-mečio poete.

Už konkursinį eilėraštį „Su Lietuva“ padėkos raštu paskatinta ir Jonavos atstovė, šių eilučių autorė.

Artėjančios garbios asmeninės sukakties proga LKRS įkūrėjas ir vedlys K. Fedaravičius perjuostas tautine juosta, pasveikintas puokštėmis gėlių.

Šventės dalyviams įteikta po šiais metais „Dobilo“ leidykloje išleistą antologiją „Mes laisvei gimę“. Nusipelniusio kaimo rašytojo vardu tituluotas dr. Algirdas Kavaliauskas iš Visagino pabrėžė, kad „parašytas žodis yra dabarties atspindėjimas per praeitį, jis tampa atgaiva ir vyresniam, ir jaunesniam skaitytojui“. Anot jo, „visų kūryba – tarsi himnas tautai, kurią gynė protėviai, ir visiems šiandienos žmonėms. Svarbiausia – harmonija ir supratimas“.

LKRS veikloje, be K. Fedaravičiaus, dalyvauja ir dvi Jonavoje gyvenančios kūrėjos, „Šaltinio“ klubo narės – Albina Jefimenko ir šių eilučių autorė.

KOMENTARAI