Lietuvoje kyla dar viena politinė partijaRita Latviūnienė

Lietuvoje kyla dar viena politinė partija

Darbo partijos (DP) Jonavos skyriui vadovavusi Rita Latviūnienė pasitraukė ne tik iš pirmininkės pareigų, bet ir iš jos narių sąrašo. Aptikusi socialiniuose tinkluose pateiktą informaciją apie jos pašalinimą iš skyriaus vadovės pareigų, teigia, kad tos žinios tik iš dalies atitinka tikrovę, ir pateikia savo poziciją, pasak jos, atspindinčią tikrąją situaciją.

Rimkų gyventojai spaudžia tvarkdarius į kampą
Prastai pagarsėjęs rangovas neįvykdė žvyrkelių asfaltavimo sutarčių
Prie Savivaldybės – naujas KET ženklas

R. Latviūnienės teigimu, žmonės patys atsirenka, kas yra tiesa, kas bloga. Jos žodžiais tariant, politikoje vyksta tokie žaidimai, kad „vieną žmogų galima padaryti geru, o kitą – blogu“.

„Manęs niekas nepašalino iš pirmininkės posto, o tik sustabdė pirmininkės įgaliojimus. Jau keli mėnesiai niekam nebuvo paslaptis, kad traukiuosi iš šių pareigų ir iš partijos. Tokį mano sprendimą lėmė ne viena, o kelios priežastys.  Atvirai kalbant, nebenorėčiau gilintis į praeitį – noriu žvelgti į ateitį, kuri, manau, labai pasikeis, – prisipažino buvusi DP Jonavos skyriaus vadovė. – Neabejoju – kiekvienas, pasirinkdamas partiją,  vertina lyderį ir sprendžia, ar kai kurios mintys sutampa su programa ir jos tikslais.“

Politikoje labai greit ima pūsti visai neprognozuojami vėjai. Darbo partijoje situacija pasikeitė. Prie vairo stojus Živilei Pinskuvienei, buvo „išvalyta“ visa sudėtis – neliko nė vieno nario, kurį lydėtų tamsus šleifas. „Tiesioginiai pirmininko rinkimai įžiebė viltį, kad šioje partijoje vadovaujamasi demokratijos principais, nes kiekvienas žmogus turi teisę pareikšti savo nuomonę vadovo klausimu. Tai dar labiau sustiprino tikėjimą šios politinės jėgos galia“, – dėstė R. Latviūnienė.

Tačiau, pašnekovės teigimu, rimtį sutrikdė staiga sugrįžęs Viktoras Uspaskichas. Laikinasis šios politinės jėgos vadovas (Šarūnas Birutis – I. N.) negalėjo suvaldyti situacijos, tai paaiškėjo partijos Tarybos posėdyje – buvo nuspręsta atšaukti tiesioginius rinkimus.

„Supratau, kad demokratijos kelias baigėsi, ir nutariau pasitraukti iš Darbo partijos. Mane palaikę skyriaus nariai taip pat suprato, kad čia ateities nėra, ir pareiškė norą kartu su manimi išeiti. Aš nė nemaniau agituoti, kad jie paliktų Darbo partiją. Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę – negali jam pasakyti, jog privalo išeiti ar pasilikti, žmonių valia – rinktis patiems. Aš, kaip ta laivo kapitonė, kurį laiką dar likau, nes kitaip pasielgti negalėjau, o  nuo kovo 1 d. esu jau nepartinė. Tad tvirtai galiu sakyti – toks buvo mano pačios sprendimas, niekas manęs nepašalino“, – pabrėžė buvusi Darbo partijos Jonavos skyriaus vadovė.

Moteris neslepia, kad ir ji pati, ir apie 70 skyriaus narių greičiausiai įsilies į visiškai naują politinę jėgą – frakcijos pagrindu kuriamą Lietuvos socialdemokratų darbo partiją, kurios steigiamasis suvažiavimas vyks kovo 24 dieną.

„Šias permainas sukėlė tiesioginių partijos pirmininko rinkimų atšaukimas. Tai buvo taškas – dingusi demokratija ir tapo svarbiausia priežastimi, nulėmusia mano pasitraukimą iš partijos“, – akcentavo R. Latviūnienė.

Anot jos, nei ji pati, nei buvę darbiečiai nepereina į kitą partiją – tiesiog formuojama nauja politinė jėga.

Jeigu Lietuvoje bus įkurta Socialdemokratų darbo partija, kurios skyrius, kaip jau šiandien aišku, atsiras ir mūsų rajone, Jonavoje susigrums dvi politinės jėgos – Mindaugo Sinkevičiaus vadovaujama Socialdemokratų partija ir naujasis darinys, kurio vadovu, visai tikėtina, mūsų krašte taps R. Latviūnienė.

Pašnekovės teigimu, naujosios politinės jėgos tikslas – tarnauti žmonėms.  „Nešuosi didžiulę viltį su būsima partija. Visa esybe jaučiu, kad bus galima pakeisti daugelį negatyvių dalykų į teigiamus. Tikiu ateitimi ir teigiamomis permainomis, kurių ir Jonavoje labai reikia“, – kalbėjo R. Latviūnienė.

Socialdemokratų darbo frakciją Seime sudaro šie nariai: Andrius Palionis, Valentinas Bukauskas, Algirdas Butkevičius, Juozas Bernatonis, Petras Čimbaras, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė. Į steigiamą partiją ateina buvę Darbo partijos atstovai – Širvintų merė Ž. Pinskuvienė, Kęstutis Daukšys, buvęs „tvarkietis“ Remigijus Ačas, kai kurie kiti politikai. Į partiją kviečiamas ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Naujos politinės jėgos vadovu ketinama siūlyti G. Kirkilą, tačiau suvažiavime gali būti keliama ir daugiau kandidatų.

KOMENTARAI