Lietuva – sporto organizacijų vadybos lyderių rengimo grupės narė

Lietuva – sporto organizacijų vadybos lyderių rengimo grupės narė

2017 m. lapkričio 29 d. Lione (Prancūzija) 40 atstovų iš 20 šalių dalyvavo „S2A-Sport“ partnerystės projekto baigiamojoje konferencijoje, kurioje aptarė sporto administravimo ateitį Europos fizinio aktyvumo ir sporto sektoriuje. Lietuvai susitikime atstovavo MRU profesorė dr. Vilma Čingienė ir Jonavos KKSC renginių vadybininkas Evaldas Utyra.

Kaip organizuoti saugų žmonių judėjimą nuo Jonavos sporto arenos?
Joninių slėnyje – dideli darbai
Šeimoms siūlė gausybę pramogų ir atrakcijų

Europos Komisijos finansuojamas „S2A Sport“ – tai 30 mėnesių projektas, kuris baigsis 2018 m. pavasarį.

Kadangi projektas artėja prie pabaigos, šio susitikimo idėja buvo pristatyti ir diskutuoti apie pagrindinius projekto rezultatus, siekiant ateityje užtikrinti sukurtų produktų (kompetencijų modelį, mokymo programą ir kt.) tvarumą.

Konferenciją Lione atidarė Europos sporto ir užimtumo observatorijos (EOSE) prezidentas Thierry Zintz, o šios organizacijos atstovas Ben Gittus pristatė „7 žingsnių modelį“, kurio pagalba būtų galima interaktyviai nustatyti sporto administravimo įgūdžius.

Lietuvai susitikime atstovavo MRU profesorė dr. Vilma Čingienė ir Jonavos KKSC renginių vadybininkas Evaldas Utyra

Projekto partneriai siekia sukurti mokymo programą, kuri leistų sporto klubams ir kitoms sporto organizacijoms pateikti sporto vadybos ir administravimo standartus, kuriuos šie galėtų naudoti kaip darbo aprašymo pagrindą.

Projektu taip pat siekiama nagrinėti klausimus apie būtinuosius gebėjimus, žinias ir kompetencijas, švietimą ir mokymą žmonių, dirbančių administracinį darbą sporto organizacijose.

„Šiuo metu vyksta svarstymai ir diskusijos, kas galėtų įgyvendinti šią mokymo programą kiekvienoje šalyje arba tai būtų kelių institucijų bendras produktas, – sako  dr. V. Čingienė. – Bet kokiu atveju, džiaugiamės, kad Lietuva dalyvauja šiame projekte,  nes diskutuojame apie ateities Europos sporto organizacijų vadybos lyderius“.

Galutiniai projekto rezultatai bus tobulinami ir paskelbti viešai iki projekto pabaigos. Taip pat planuojama, kad projekto partneriai dar kartą susitiks 2018 m. sausį.

Jonavos KKSC inf.

KOMENTARAI