L. Trimonis: „Mane žavi nepozuota, nesuvaidinta fotografija“Fotoaparatas L. Trimonio rankose atsiduria kasdien. Kęstučio Putelio nuotr.

L. Trimonis: „Mane žavi nepozuota, nesuvaidinta fotografija“

Jonavietis Laurynas Trimonis (El Artography), kurio nuotraukų parodą šiuo metu galima pamatyti Jonavos sporto arenoje, fotoaparatą į rankas paėmė prieš 15 metų. Per šį laikotarpį jis jau surengė ne vieną personalinę parodą, padarė šimtus tūkstančių ir net daugiau fotografijų. Gatvėje jį retai sutiksi be fotoaparato rankose. Šis pomėgis jau tapo jonaviečio gyvenimo būdu.

Vijolė Šadauskienė: „Kas rytą su vyru išsiskiriame savaip: jis – į dešinę, aš – į kairę“
Amerika iš arti: mero kelionės įspūdžiai
Gamtos pasaulio paslapčių paviliotas

Iš paukščio skrydžio

Laurynui Jonava yra gimtasis miestas, todėl labai artimas ir svarbus. Dėl to ir šiuo metu Sporto arenoje iki vasario pabaigos vyksiančioje L. Trimonio parodoje visas dėmesys skiriamas būtent šiam kraštui. Fotografijose – romantiškas, jaukus, aktyvus ir gyvas kraštas.

„JONAVA: gyvai“ – fotografijos parodų ciklas, skirtas papasakoti vieno jaukaus miesto istoriją kitaip. Nuotraukose – kasdienės, įprastos kiekvienam erdvės, mieste įsikūrę objektai ir dažnam visai pamirštos vietos, suteikiant joms vaidmenį, įprasminant. Mano siekis buvo perleisti šiuos objektus per emocinę prizmę, parodyti juos skirtingose paros situacijose“, – pasakojo fotomenininkas.

Ši ekspozicija – pirmoji ir pagrindinė ciklo dalis, išsiskirianti savo apimtimi ir fotografijų įvairove. Trys skirtingi formatai, beveik 30 darbų, viena didelė erdvė.

Vėliau fotografas planuoja tęsti parodų ciklą Jonavos kultūros centre, rajono Savivaldybėje, Viešojoje bibliotekoje, Krašto muziejuje.

Jonavos miesto vaizdas – iš paukščio skrydžio.
Asmeninio albumo nuotr.

„Į vieną parodą visų savo fotografijų apie Jonavą nesudėčiau, nes prisikaupė daug įdomių darbų. Daugiausiai jų dėl didelės erdvės eksponuojama Sporto arenoje. Nors, kaip bebūtų keista, erdvė labai didelė, tačiau daugelis nuotraukų, dalis jų iš paukščio skrydžio, fotografuotų droidu, netilpo. Be penkių parodų, dar sugalvotas vienas siurprizas kažkur erdvėje – viešoje miesto vietoje planuojami eksponuoti geriausi parodų ciklo darbai“, – kalbėjo fotografas.

Kaip be rankų

Savęs be fototechnikos Laurynas neįsivaizduoja. „Grįžti iš darbo ir jauti, kad vėl reikia išeiti į miestą. Jame praleidžiu penkias šešias valandas. Atrodytų, gal nelabai yra kur nueiti, tačiau, žiūrėk, keliolika kilometrų jau ir įveikta. Svarbu vaikščiojant suprasti, ką norima nufotografuoti. Vieną kitą ratą apsuki aplink miestą, o per trečią kartą padarai įspūdingą kadrą“, – pasakojo L. Trimonis.

Įamžinti bažnyčios bokštai mėnesienoje.
Asmeninio albumo nuotr.

Jo žodžiais, nemaža dalis fotografų įamžina objektus, kurie jau savaime turi savo etiketę, istoriją, todėl ir jis savo fotografijomis tam tikriems objektams kuria istoriją. Fotomenininko siekis – kiekvienai nuotraukai suteikti kažkokią nuotaiką, emociją.

Šis hobis – ne tik laisvalaikio praleidimo būdas. Jonavietis – laisvai samdomas renginių ir švenčių fotografas. Jis taip pat dalyvauja įvairiuose fotokonkursuose, projekte „We love Lithuania“. „Mano „arkliukas“ yra fotoreportažas, bet ne dokumentinis, o visuomeniškesnis savo meniška nuotaika. Nuotraukose aš pasakoju istoriją, man patinka nepozuota, nesuvaidinta fotografija“, – dalijosi mintimis Ruklos kultūros centro vadovu  dirbantis Laurynas.

Ištikimas „Cannon“

Rimčiau fotografija jonavietis susidomėjo prieš 17 metų. Per tą laikotarpį pakeitė keturis fotoaparatus, tačiau išliko ištikimas „Canon“ firmos technikai. „Fotoaparato iš rankų nepaleidžiu jau ne vienus metus. Nesumeluosiu, ši technika mano rankose atsiduria kasdien. Važiuoju į gamtą, ir gink Dieve, jei neturiu jo, tai net išsigąstu. O jeigu dar saulė gražiai leidžiasi, puikus vaizdas prieš akis, tuomet labai nemalonu pasidaro. Galiu būti nevalgęs, sušalęs, bet kai grįžti padaręs įstabų kadrą, pagaminęs kokybišką produktą, jaučiuosi puikiai“, – pasakojo Laurynas.

Vyro kompiuteris pilnas nuotraukų. „Jau į jį ir nebetelpa, todėl turiu nemažai laikmenų, išorinių diskų, ir tikrai  juos saugau, kad neišsitrintų. Visada stengiuosi laikyti ir kitose vietose, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose „Facebook“. Taip pat socialinėje erdvėje jomis ir dalijuosi – norisi išgirsti kitų nuomonę“, – teigė pašnekovas.

Fotografijoms jis stengiasi minimaliai naudoti papildomas nuotraukų koregavimo programas, kraštiečiui patinka natūralūs kadrai be jokių montažų.Tokio kadro, kokį pavyksta padaryti su profesionaliu fotoaparatu, niekada nepagaus išmanusis telefonas. Jam trūksta dinamikos, raiškos, daug techninių dalykų. „Naudotiną kadrą galima padaryti, tačiau jis daug ko neperduos – tonų, atspalvių, kokybė bus kitokia. Fotografuoti galima su daug kuo, bet rezultatas labai skiriasi“, – pabrėžė jis.

Kęsručui Putelio nuotr.

KOMENTARAI