Kūno kultūrą Jonavos gimnazijose keičia slidinėjimo pamokos

Kūno kultūrą Jonavos gimnazijose keičia slidinėjimo pamokos

Slidinėjimo trasa kiekvieną vakarą džiaugiasi ne tik jonaviečiai, bet ir svečiai iš kitų miestų. Čia kasdien galima išvysti ne tik gerai slides įvaldžiusius žiemos sporto aistruolius, pramogaujančius senjorus, bet ir vos penkerių metų amžiaus slidininkus. Tačiau slidinėjimo centras bus skirtas ne tik laisvalaikio pramogoms, bet ir gimnazistų mokymui slidinėti – pirmosios pamokos įvyko jau šiandien.

„Agrorodeo“ Dakaro komanda savaitgalį pradžiugino jonaviečius
Stadioną nušvies galingi prožektoriai
Viešnios iš Švedijos patarimai

Kaip ir praėjusiais metais, Jonavos rajono savivaldybė skyrė finansavimą tam, kad Jonavos Senamiesčio ir Jeronimo Ralio mokyklų gimnazistai turėtų galimybę nemokai išmokti valdyti slides bei pasimėgauti slidinėjimo trasos malonumais. Jaunuoliai iki slidinėjimo centro darbo pradžios galės nemokamai naudotis slidinėjimo įranga ir keltuvu.

Jonavos Senamiesčio gimnazijos kūno kultūros mokytoja Vyta Orlovienė tikino, kad gimnazistai džiaugėsi šia galimybe. Paklausus, ar jaunuolių neišgąsdins atšalęs oras, V. Orlovienė atšauna, kad nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga.

„Mums skirtos nemokamos valandos, tai bandysime ir pasportuoti, ir pagerinti įgūdžius.  Dabar jau turime 30 užsirašiusių mūsų mokyklos mokinių. Tiesa sakant, tai jau – didelė grupė ir nelabai norėčiau, kad ji dar didėtų. Pernai norinčių buvo ženkliai mažiau, bet ir kvietimą nemokamai paslidinėti gavome tik vasario pirmąją savaitę. Dėl to mūsų slidinėjimo laikotarpis buvo trumpas“,  –  kalbėjo V. Orlovienė.

Kaip „Naujienoms“ pasakojo Jonavos rajono savivaldybės Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rasa Raicevičienė, nemokamu gimnazistų slidinėjimu siekiama įkvėpti vaikų norą čiuožti, o turint slidinėjimo centrą Jonavoje, norisi leisti jį išbandyti kuo daugiau jonaviečių.  Tikimasi, kad  trasą išbandę jaunuoliai, vėliau į slidinėjimo centrą atsives ir savo šeimas bei draugus. Pasak R. Raicevičienės, moksleiviai labai džiaugiasi tokia privilegija, o šios atgarsiai pasiekė net ir kitus miestus – Kėdainių mokyklos skambina į Jonavos rajono savivaldybę ir teiraujasi dėl galimybės aplankyti Jonavos slidinėjimo centrą su savo mokiniais.

Kęstučio Putelio nuotr.

 

 

KOMENTARAI