Kulvos bibliotekoje radiatoriai nebeužšalsK. Petrenčiuk bendruomenės vardu įstaigai padovanojo laikrodį. Kęstučio Putelio nuotr.

Kulvos bibliotekoje radiatoriai nebeužšals

Kovo 16-ąją, Knygnešių dieną, Jonavos r. savivaldybės viešosios bibliotekos Kulvos filialas atvėrė renovuotos įstaigos duris. Į sueigą sugužėjo ne tik gausus pulkas skaitytojų, bibliotekininkų, bet ir valdžios atstovų.

„Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų
Rekordiškai trumpame posėdyje – atostogų nuotaikos
Ragino sąžiningai mokėti mokesčius

Veikla nenutrūko

Kulvos filialo vyriausioji bibliotekininkė Vita Radionovienė prisipažino netikėjusi sulaukti tokio gausaus gyventojų ir svečių būrio. Tai esanti labai maloni dovana ne tik jai, bet ir visai Abraomo Kulviečio tėviškei.

Bibliotekos renovacija tęsėsi apie du mėnesius. „Tačiau veikla nenutrūko – vykstant darbams, lankytojų laukdavome viename seniūnijos kabinete. Skaitytojams išduodavome gautas naujas knygas, ten jie galėjo pavartyti periodinius leidinius, o mūsų renginiai vyko Kulvos Abraomo Kulviečio mokykloje arba vietos Vaikų dienos centre“, – teigė V. Radionovienė.

Ji pasidžiaugė naujais baldais, kompiuteriais, televizoriumi, kurio anksčiau nebuvo. „Labai džiaugiuosi, kad į biblioteką ateina žmonės ir bendrauti, ir tobulėti. Sulaukiame ir  naujų skaitytojų. Linkiu visiems, kad nepritrūktų noro pažinti ir biblioteką atrasti iš naujo“, – linkėjo vyr. bibliotekininkė, pridurdama, kad bendruomenės pirmininkės Karolinos Petrenčiuk paraginta biblioteka prisijungė prie iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ ir įveikė 100 km žygį su šiaurietiškomis lazdomis, kurio finalas – Lietuvos valstybės himnas prie obelisko Abraomui Kulviečiui.

Atnaujintas patalpas pašventino kun. R. Kazaitis. Iš kairės: I. Papečkytė ir V. Radionovienė

Pasikeitė aplinka

Pasak Kulvos seniūno Ramūno Gudonavičiaus, anksčiau patalpos buvo apgailėtinos būklės. „Čia vyko renginiai, bet aplinka šaukte šaukėsi pagalbos. Būdavo atvejų, kai, nukritus temperatūrai žemiau termometro nulinės padalos, užšaldavo radiatoriai. XXI amžiuje tai – nenormalus reiškinys.  Būtinai reikėjo renovacijos, tad kreipėmės į rajono  merą Eugenijų Sabutį, administracijos direktorių Valdą Majauską, kurie mūsų prašymui nebuvo abejingi. Šiandien mus pasitinka jau kitokios darbo sąlygos“, – džiaugėsi seniūnas.

Būdamas aktyvus skaitytojas ir renginių lankytojas, jis negailėjo pagyrimo žodžių  V. Radionovienei ir jos pagalbininkams.

„Kiekvieną atėjusįjį pasitinka švelnios ir ramios spalvos, jaukus apšvietimas. Tikimės, kad šis Viešosios bibliotekos filialas sulauks dar daugiau skaitytojų“, – neabejojo R. Gudonavičius.

Geranoriška pozicija

Viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė informavo, kad  rajone beveik nebėra bibliotekų, kurios būtų nerenovuotos. Dėmesio dar reikia tik Kuigaliuose (Žeimių sen.) esančiai įstaigai.

„Kulvos biblioteka renovuota Savivaldybės biudžeto lėšomis, darbai vyko drauge su seniūnijos pastato atnaujinimu. Noriu padėkoti seniūnui už dėmesingumą filialo remontui. Jei mūsų prašymams nebūtų pritaręs Savivaldybės meras, šiandien nesidžiaugtume nei atnaujintomis patalpomis, nei šviesiais baldais, kainavusiais  apie keturis tūkstančius eurų. Dėkoju už pozityvų požiūrį į knygą ir jos puoselėjimą. Biblioteka traukia akį naujomis spalvomis. Ir tas labai džiugina, nes kiekviena biblioteka privalo turėti savo veidą. Šis filialas itin aktyvus, nes Kulvoje veikia stipri bendruomenė“, – džiaugėsi S. Gajauskaitė.

Kulvos filialo vadovei reikėjo labai pasistengti, kad bibliotekos atidarymas įvyktų būtent Knygnešio dieną, nes baldai buvo atvežti beveik įstaigos atidarymo išvakarėse. Tačiau V. Radionovienė, pasitelkusi pagalbininkus ir savo šeimos narius, suspėjo į lentynas sudėlioti fonde esančius kelis tūkstančius knygų, paruošti vitrinas ir sukurti šventinę aplinką.

Knygos galia

Anot Kulvos parapijos kunigo Raimundo Kazaičio, bibliotekos turi  rimtą konkurentą – internetą. Jo nuomone, tai nėra blogai, bet suvokti ilgą tekstą internetinėje erdvėje yra gana sudėtinga. Tad jis, ko gero, kol kas neįveiks spausdintos knygos, nors jos yra labai brangios ir anaiptol ne kiekvienas žmogus gali įsigyti norimą leidinį.

„Šiandien Kulvoje – džiugi šventė. Tikiu knygos ateitimi. Bibliotekai linkiu tęsti savo misiją,  gerų ir turiningų renginių filialo vadovei ir visiems Kulvos gyventojams“, – prieš pašventindamas atnaujintas patalpas, linkėjo R. Kazaitis.

„Išsilavinęs ir skaitantis žmogus neša pridėtinę vertę visuomenei. Kitąsyk galvoju, kad filialo vedėja čia gyvena: vėlyvą vakarą bibliotekoje dega šviesa, o rytą, dar neišaušus, ji vėl tvarkosi įstaigoje. Linkėčiau nepamiršti ir namų židinio, ir darbo valandų. O gal laimingi valandų neskaičiuoja?“ – šmaikštavo K. Petrenčiuk, bendruomenės vardu įteikdama bibliotekai laikrodį.

Gerumo aura

Šventės dieną nuomonėmis pasidalijo nemažai susirinkusiųjų. Šit skaitytoja Giedrė Adomaitytė, neseniai apsigyvenusi Naujasodžio kaime, prisipažino, kad, norėdama užmegzti kontaktą su Kulvos seniūnijos gyventojais, pirmiausia atėjo į biblioteką. „Atvirai kalbant, Vita Radionovienė mane „Užkrėtė“ knygų skaitymu.  Žvelgdama į šiandien susirinkusius žmones, matau jų spindinčias akis. Viso to priežastis paprasta – knygų šventovę gaubia gerumo aura, nes ji yra šviesos ir traukos centras“, – sakė moteris ir padeklamavo savo kūrybos eilėraštį.

Kulvietė Janina Ragelienė dėkojo V. Radionovienei už jos gebėjimą rūpintis ne tik skaitytojais, bet ir knygomis. „Reikia juk nušluostyti nuo kiekvienos dulkes, rasti jai atitinkamą vietą ir pasiūlyti atėjusiajam perskaityti“, – tarsi stebėjosi ji.

O šventinę atmosferą papildžiusi solistė Ilona Papečkytė iš Kauno linkėjo, kad atnaujintoje bibliotekoje apsigyventų geroji senų namų dvasia.

KOMENTARAI