Kulvoje iškilmingai ant laužo sudeginta MorėKulvos moterys viliojo kelių rūšių blynais. Kulvos bendruomenės nuotr.

Kulvoje iškilmingai ant laužo sudeginta Morė

Šventiškai nusiteikę Kulvos gyventojai su žiemos laikotarpiu atsisveikino seniūnijos prieigose. Šiemet į Užgavėnių šventės organizavimą įsijungė visos šioje vietovėje esančios įstaigos ir kaimo bendruomenė.

Į visus gyventojų klausimus dėl „Rail Baltica“geležinkelininkai žada atsakyti
Achemiečiai paskelbė akcijos „Darom“ startą
Dėl pratybų Gaižiūnų poligone

Kulvos Abraomo Kulviečio pagrindinės mokyklos kolektyvas surengė Kanapinio ir Lašininio dvikovą, kvietė dalyvauti įvairiose atrakcijose, užrištomis akimis sudaužyti puodą, visą dieną skambėjo mokymo įstaigos parengtas koncertas, netrūko žaidimų ir ratelių.

Vietos bibliotekininkė Vita Radionovienė, bendruomenės pirmininkė Karolina Petrenčiuk, padedama aktyviausių narių, ir Kulvos kultūros centro vadovė Virginija Petrenčiuk su pagalbininkais kvietė paragauti miltinių, bulvinių, čirvinių blynų, šaukštais kabinti perlinių kruopų košę. O Kulvos seniūnijos darbuotojai, vadovaujami seniūno Ramūno Gudonavičiaus, ne tik sukrovė didelį laužą, kuriame buvo sudeginta Morės iškamša, bet ir susirinkusiuosius vaišino bulvėmis su lupenomis ir kvapnia kopūstiene.

Pasak Kulvos kultūros centro vadovės V. Petrenčiuk, malonu, kai vienam tikslui pasišvenčia kelios įstaigos. „Ir lengviau, ir įdomiau, ir, žinoma, smagiau. Manau, kad kulviškiai užsigavėjo – privalgė skanių patiekalų, blynų, namo sugrįžo sotūs ir patenkinti. Džiaugiamės gamtos dovana – gražiu oru, todėl sulaukėme nemažai žmonių. Be to, aikštė prie seniūnijos, galima sakyti, yra gyvenvietės vidurys – visiems patogu“, – sakė V. Petrenčiuk.

KOMENTARAI