„Kraitė“ Jonavoje – su didele meile iš kaimoIndrės Stasiulaitytės nuotr.

„Kraitė“ Jonavoje – su didele meile iš kaimo

Praėjusį savaitgalį Jonavos prekybos centre „Dobilas“ (Chemikų g. 1) vyko naujos ūkininkų parduotuvės „Kraitė“ įkurtuvių šventė.

Pirmajame rinkiminio komiteto susirinkime – kritikos strėlės savivaldai
Biblioteka veikia ir prie „užburto knygų kalno“
Projektus vietinės reikšmės keliams šalia „Rail Baltica“ vėžės rengs „Kelprojektas“

Renginio metu jonaviečiai vaišinosi čia pat iškeptu gardžiu šakočiu, turėjo progą įsigyti įvairių gaminių iš Lietuvos ūkių – tradicinės lietuviškos naminės duonos, varškės sūrių, senoviniais receptais rūkytų mėsos gaminių, daržovių, vaisių ir kitų skanėstų.

Pasak Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ direktoriaus Mindaugo Maciulevičiaus, daugiau negu prieš ketverius metus su buvusiu ir netrukus miesto mero regalijomis vėl pasipuošiančiu Mindaugu Sinkevičiumi buvo kalbėta, kad ir Jonavoje reikėtų rimto ūkininkų turgelio. „Šiek tiek užtrukome, bet džiaugiamės, kad būtent šiame mieste galėjome startuoti su savo naująja kooperuotų ūkininkų parduotuvės koncepcija. Kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“ gyvuoja jau dešimt metų. Tuomet startavome su mobiliųjų ūkininkų turgelių idėja Lietuvoje. Tokie turgeliai gyvuoja Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose. Graži iniciatyva greitai prigijo, šiandien ja džiaugiasi ir vietos bendruomenė, ir patys ūkininkai“, – kalbėjo M. Maciulevičius. 

Jonavoje nutarta kilstelėti kartelę ir įgyvendinti naują sumanymą – įkurti kooperatinę ūkininkų parduotuvę uždarose patalpose. „Rimkų mikrorajone esanti prekybos vieta patraukli tiek ūkininkams, tiek pirkėjams. Sieksime, kad šioje parduotuvėje savo produkciją teiktų apie dešimt ūkininkų, dirbtų penki pardavėjai. Atsiranda tokia niša, kur ūkininkai gali realizuoti savo produkciją ir prekiauti visus metus šviežiais natūraliais produktais. Tad labai kviečiame Jonavos rajono ūkininkus prisijungti“, –  ragino Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas.

Laikui bėgant, asortimentas plėsis. Prekybą obuoliais papildys ankstyvosios daržovės, atsiras ir pirmųjų uogų. „Mums svarbu, kad pirkėjas žinotų, kad čia ne tik šviežia produkcija, bet yra ir iš apylinkių ūkių. Pagrindinis asortimentas yra iš geriausių Lietuvos ūkių, o kaina nėra didelė. Žinoma, nenorime lygintis su masinės gamybos didžiulės apimties produkcija. Mūsų tikslas – švieži, natūralūs, itin kokybiški produktai už priimtiną kainą“ – pabrėžė M. Maciulevičius ir kvietė visus apsilankyti.

KOMENTARAI