Kovos dėl paplūdimio tinklinio čempionų titulo vyks pirmadienįArvido Šimulio nuotr.

Kovos dėl paplūdimio tinklinio čempionų titulo vyks pirmadienį

Ateinantį pirmadienį, liepos 23 dieną, Jonavos miesto centriniame stadione nusileis Jonavos paplūdimio tinklinio lygos mišrių komandų grupės finalų uždanga – keturios stipriausios Jonavos mišrios komandos susigrums dėl čempionų titulo.

Pusmetį tarpusavyje kovoję tenisininkai išsidalijo apdovanojimus
Jonavos futbolo mėgėjai pasidalino po tašką su kėdainiečiais
Rajono salės futbolo pirmenybės: atkrintamųjų belaukiant

Šių metų sezone Jonavos tinklinio asociacijos organizuojamose pagrindinėse rajono mėgėjų paplūdimio tinklinio varžybose savo jėgas išbandyti užsiregistravo 11 komandų. Tarp besivaržančiųjų nebėra praėjusių metų čempionų Oksanos Ovčinikovos ir Arturo Daujoto dueto: dėl asmeninių priežasčių negalėjus čempionate dalyvauti O. Ovčinikovai, jos buvęs partneris A. Daujotas į komandą pasikvietė Simoną Ciegytę.

Palyginti su praėjusiais metais, vos trys komandos išliko tos pačios sudėties, tai yra Ritos Lisauskienės ir Viliaus Stankevičiaus, Rigvitos Kunevičienės ir Arnoldo Komičiaus bei Airos Kaunietės ir Mėrūno Savicko duetai. Visos kitos komandos sudarytos su skirtingais partneriais arba pernai žaidusių duetų šiemet jau nebėra.

Konkurencingas čempionatas

Kaip teigia varžybas organizuojančios Jonavos tinklinio asociacijos direktorius Žilvinas Galimovas, šių metų mišrių komandų varžybos itin konkurencingos. „Kiekviena komanda gali įveikti viena kitą – tai yra ypač įdomu dėl visiškai nenuspėjamų rezultatų ir galimų įvairių rungtynių baigčių. Žinoma, visur išryškėja lyderiai ir autsaideriai, kadangi ir pats žaisdamas šiame turnyre tą patyriau, o ir kai nežaidžiau, mačiau kitų rungtynėse, kaip greitai gali pirmauti, galbūt netgi turėti solidžią persvarą, o kitą akimirką jau tenka net ne žaisti lygiame rezultate, o vytis savo oponentą,“ – teigia Ž. Galimovas.

Visoms 11 komandų vieno rato sistema tarpusavyje sužaidus 55 rungtynes iš tiesų galima pastebėti, jog aukštesnę vietą lėmė net ne taškas, o kartais – vos šiek tiek geresnis laimėtų ir pralaimėtų setų santykis.

Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, jog pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmė praėjusių metų vicečempionų A. Kaunietės ir M. Savicko komanda. Bilietus į finalinio ketverto varžybas taip pat iškovojo atitinkamai antrą, trečią ir ketvirtą vietą iškovoję S. Ciegytės ir A. Daujoto, Dastinos Železniakaitės ir Tomo Taroso bei Gabijos Kasperavičiūtės ir Gyčio Pumpučio duetai.

Nuo liepos 2 dienos per 55 rungtynes buvo sužaisti 126 setai (2,29 seto per rungtynes): standartine laiko išraiška tai reiškia, jog paplūdimio tinklinio aikštelėse per pastarąsias tris savaites veiksmas vyko maždaug 42 valandas. Daugiausiai setų šiame čempionate sužaidė Gintarės Mackevičiūtės ir Ž. Galimovo duetas: per 10 rungtynių šie sportininkai sužaidė 26 setus (tai reiškia, kad net 6 rungtynės buvo žaistos su trečio seto pratęsimu), kuomet mažiausiai setų sužaidė Asta Mickevičienė ir Dainius Šlepetis – 20 setų (arba nei vieno trijų setų susitikimo). Primename, jog paplūdimio tinklinyje komandos žaidžia iš dviejų laimėtų setų iki 21 taško: jei setų rezultatas tampa lygus 1:1, žaidžiamas trečiasis setas iki 15 taškų, po kurio ir paaiškėja rungtynių nugalėtojas.

Pirmadienį paaiškės čempionas

Pagal šio turnyro nuostatus, po reguliariųjų varžybų 4 stipriausios komandos patenka į finalinio ketverto varžybas, kuriose ir spręsis, kas šiemet kels mūsų rajono mėgėjų paplūdimio tinklinio lygos mišrių komandų grupės čempionų taurę.

Ateinantį pirmadienį, liepos 23 dieną, finalinės kovos prasidės abiejų pusfinalių rungtynėmis: 19 valandą antroje aikštelėje dėl patekimo į didįjį finalą kovos A. Kaunietė ir M. Savickas (1 vieta) prieš G. Kasperavičiūtę ir G. Pumputį (4 vieta), o tuo pačiu metu trečioje aikštelėse pečius surems S. Ciegytės ir A. Daujoto (2 vieta) bei D. Železniakaitės ir T. Taroso (3 vieta) komandos. Pusfinalių pralaimėtojai iškart žais rungtynes dėl trečiosios vietos, o nugalėtojai lauks didžiojo finalo, kuris prasidės 20:30 val.

Be šio turnyro finalo, liepos 22 dieną taip pat vyks Jonavos paplūdimio tinklinio pradedančiųjų II etapo varžybos, prasidėsiančios 12 val. taip pat mūsų miesto centriniame stadione. Pirmajame tokio formato turnyre, kuris vyko liepos 1 d., čempionų taures laimėjo Tito Gudonavičiaus ir Povilo Žiegio komanda „Alpacos“ – į sekmadienį vyksiančias varžybas šie sportininkai neužsiregistravo, todėl pradedančiųjų čempionate turėsime naujus čempionus.

Visi kiti Jonavos tinklinio asociacijos organizuojami turnyrai vyks kitą mėnesį: rugpjūčio 7 d. prasidės Jonavos paplūdimio tinklinio lygos vyrų ir moterų grupės varžybos, rugpjūčio 14-15 dienomis vyks naktinis paplūdimio tinklinio turnyras, o rugpjūčio 12 dieną – dar vienas, trečiasis pradedančiųjų turnyras.

Jonavos paplūdimio tinklinio lygos mišrių komandų grupės reguliariųjų varžybų rezultatai

(vieta, komandos narių pavardės, laimėtos-pralaimėtos rungtynės, laimėti-pralaimėti setai, taškai)

 1. Kaunietė / Savickas, 9-1, 18-3, 19
 2. Ciegytė / Daujotas, 8-2, 17-6, 18
 3. Železniakaitė / Tarosas, 7-3, 15-8, 17
 4. Kasperavičiūtė / Pumputis, 7-3, 14-10, 17
 5. Mackevičiūtė / Galimovas, 6-4, 15-11, 16
 6. Vasiljevaitė / Sadzevičius, 6-4, 13-10, 16
 7. Lisauskienė / Stankevičius, 5-5, 14-10, 15
 8. Klimienė / Juknevičius, 2-8, 6-16, 12
 9. Rimkevičiūtė / Juknevičius, 2-8, 6-17, 12
 10. Kunevičienė / Komičius, 2-8, 6-17, 10
 11. Mickevičienė / Šlepetis, 1-9, 2-18, 10

Jonavos tinklinio asociacijos inf.

KOMENTARAI