Kovoje prieš vėžį – vaistažolės ir gamtos dovanos

Kovoje prieš vėžį – vaistažolės ir gamtos dovanos

„Esu po gimdos operacijos – ją išoperavo prie metus. Jokių vaistų po chemoterapijos kurso, kuris buvo gegužės mėn., nevartoju. Gal vaistininkė ponia Vida ką nors patartų? Kaip stiprinti organizmą?“ – teiraujasi jonavietė Aldona. „Mano vyrui išplitęs bronchų ir plaučių piktybinis navikas. Ar dar gaminate vaistus? Ką patartumėte mano vyro atveju?“, – teiraujasi jonavietė.

Užusalių tvenkinyje maudytis nerekomenduojama
Negatyvias pasekmes jaučia ne tik priklausomi žmonės, bet ir jų šeimos nariai
Žiemą tyko pavojai – būkime atsargūs

Provizorė, Facebook paskyros „Vaistininkė pataria“ autorė Vida Jokimienė:

„Onkologinės ligos, arba dar liaudyje vadinamas „vėžys“, yra šių laikų rykštė ir sunkiai išsprendžiama mįslė mokslininkams bei medikams. Ši tema šiandien labai jautri ir aktuali daugeliui žmonių. Diskutuoja specialistai, kalbasi ir tariasi ligoniai, daug patarimų pateikia ir žolininkai. Pastarieji yra ypatingai populiarūs šiuo metu, kadangi ne viena žolė jau yra ženkliai prisidėjusi prie pergalingos kovos su onkologinėmis ligomis. Tad žolininko patarimai šiandien iš tiesų labai vertinami.

Kaip žinia, kiekviena liga turi priežastį, tačiau apie „vėžį“ žinome mažai, nors ir turime daug jo patogenezės teorijų. Žinios apie nuolatinius mokslinius tyrimus, bandymus ir išradimus pasiekia ir Lietuvą. Nuosekliai tiriamos augalų sudėtinės medžiagos, kurios yra taikomos vėžio terapijai. Žinoma, tai labai perspektyvu, džiugu, kad tokios medžiagos atrandamos, tačiau įdomumo dėlei reiktų pažymėti, kad naujosios teorijos ir atradimai tarsi sukasi ratu ir tam tikra prasme grįžta prie senolių išminties ir patyrimų. Štai kad ir nuolat visuomenės informavimo priemonėse minimos augalinės medžiagos, turinčios citostatinį poveikį, augaliniai antinavikiniai vaistai, kurių veikimas gydant onkologinę ligą yra pagalbinis. Kas kartą vis garsiau kalbama būtent apie amalą, ežiuolę, kartųjį kietį, ugniažolę, beržo grybą. Imunologų nuomone, amalas gali būti vartojamas organizmo gynybinėms jėgoms stimuliuoti, stabilizuoti piktybinį procesą, netgi stabdyti naviko augimą. Tai patvirtino šiuolaikiniai klinikiniai stebėjimai. Dauguma amalo preparatų jau nėra fitoterapiniai vaistai, daug pavadinimų vaistų gaminami iš amalo alkaloidų. Geros žinios pasiekė apie kiečio, kaip augalinės medžiagos, turinčios neabejotiną poveikį gydant navikus.

Nemažėjant, o didėjant vėžinių susirgimų skaičiui, geriausia išeitis iš šios padėties –  užkirsti kelią ligai, rūpintis jos profilaktika. Tą tvirtina ir viso pasaulio mokslininkai. Labai svarbu ne tik kovojant su onkologiniais iššūkiais, bet ir apskritai rūpinantis savo sveikata, rūpintis kraujotaka ir centrine nervine sistema. Tai pagrindiniai gyvybės šaltiniai, tad rūpinimasis jais privalomas. Juk geriausia organizmo apsauga nuo ligų, ir nuo „vėžinių“ susirgimų – stipri imuninė sistema. Imuninei sistemai ypatingai naudinga ištrauka iš šių vaistingųjų augalų: juodasis beržo grybas, kraujažolė, beržo lapai, kartusis kietis, pušies pumpurai ir fito alijošiaus sultys. Juodasis beržo grybas (befunginas) –  tai yra juodasis gamtos auksas, natūralus vaistas nuo vėžio. Jau XIX a. gydytojai ir liaudies medicinos žmonės patarė gydyti onkologines ligas.

Džiugu, kuomet liaudies išmintimi pagrįsti receptai ženkliai sustiprina ligonio sveikatą. Dėkodama už nuolat išsakomus gražius žodžius, džiaugiuosi kiekviena Jūsų pergale prieš ligą. Daugiau informacijos mielai suteiksiu telefonu, taip pat „Facebook“ paskyroje „Vaistininkė pataria“.

„Naujienos“ tęsia rubriką „Vaistininkė pataria“. Šios rubrikos šeimininkė  –  ilgą patirtį sukaupusi provizorė, buvusi UAB „Jonavos vaistinė“ vadovė V. Jokimienė. Tad jeigu turite su sveikata susijusių klausimų ir norite žinomos vaistininkės paklausti, drąsiai rašykite el. paštu naujienos4@gmail.com ar skambinkite tel. nr. (8 349) 53685. Į visus klausimus bus atsakyta ir paskelbta rubrikoje.

KOMENTARAI