Kovo 11-ąją Jonavoje –  patriotiškai nusiteikusių sporto aistruolių šventė

Kovo 11-ąją Jonavoje – patriotiškai nusiteikusių sporto aistruolių šventė

Kovo 11-ąją Lietuvos bėgimo entuziastai rinksis į Jonavoje vyksiantį tradicinį XXIX bėgimą – „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava”. Organizatoriai žada, kad Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas renginys nestokos šventiškos nuotaikos bei staigmenų. Tikimasi sulaukti aktyvaus jonaviečių ir miesto svečių dalyvavimo.

Savanorių ugniagesių gretose – nauji nariai
Modernios valstybės kūrimosi ženklai Jonavos mieste
Senosios Vainių tuopos likimas – gamtos rankose

Dvi trasos

Šiandien Jonavos sporto arenoje vykusios spaudos konferencijos metu susirinkę renginio organizatoriai pasakojo, kad XXIX „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava” bėgimas bus neeilinis ir persmelktas tautine atributika.

Pradedantieji savo jėgas kviečiami išbandyti 3,4 km bėgime, kurios startas – 10.45 val. prie Jonavos rajono savivaldybės (Žeimių g.). Tikrų bėgimo aistruolių lauks 15 km trasa. Jos dalyviai startuos 12 val. prie Kulvos seniūnijoje esančio obelisko A. Kulviečiui.

,,11.15 val. nuo Jonavos sporto arenos pajudės autobusai, vežantys bėgikus į 15 km trasos pradžios vietą. Kadangi prie A. Kulviečio paminklo dažnai būna vėjuota ir žmonės gali sušalti, nusprendėme prie starto ilgai nelūkuriuoti. Savo aprangas ir daiktus žmonės galės palikti autobusuose. Taip jie turės mažiau rūpesčių”, – spaudos konferencijoje kalbėjo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė.

Patriotinė eisena

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas kvietė visus prisijungti ir prie tądien vyksiančios patriotinės eisenos  – ,,Minint Lietuvos šimtmetį.  Mes – Lietuvos dalis”.

,,Eisena prasidės 12 val., o jos dalyviai žygiuos 1,8 km. Nuo rajono Savivaldybės visi eis link Sodų gatvės, vėliau –  link Joninių slėnio, o nuo jo – link  Sporto arenos. Galiausiai žmonių būrys pajudės Savivaldybės pusėn. Visi dalyviai gaus atminimo vėliavėles ir medalius. Šimtas sportininkų neš 100 vėliavų. Grįžus prie Savivaldybės, visos vėliavėlės susijungs į vieną didžiulę vėliavą. Prašome, kad žmonės būtų patriotiški ir dalyvautų šioje eisenoje”, –  kalbėjo E. Andrejevas.

R. Stupurienė vylėsi, kad paskutinių žygio dalyvių finišas galbūt sutaps su 15 km bėgančių bėgikų finišavimu.

„Būtų labai gražu, jei su eisenos pabaiga atbėgtų ir pirmasis bėgikas. Dėl to prašau einančių neskubėti. Pirmasis bėgikas turėtų finišuoti po 37-38 min. nuo starto pradžios”, – kalbėjo R. Stupurienė.

Bus staigmenų

Viešosios įstaigos „Lietuvos bėgimo taurė“ direktorius Audrius Jaraminas tikino, kad Jonava – sportininkų mėgiamas miestas. Pasak jo, „Obeliskas  A. Kulviečiui – Jonava”  bėgimas garsėja savo giliomis ir unikaliomis tradicijomis.

„Šiuo metu užsiregistravę 500 dalyvių. Tikimės, kad sekmadienį jų bus apie 1000. Norintys sudalyvauti, turi suskubti užsiregistruoti. Registracija vyks iki kovo 10 d. 20 val. Dalyviai nebus registruojami renginio dieną. Tiesa, išsiuntėme kvietimus ir keletui elitinių bėgikų. Tikėtina, kad Jonavoje pasirodys net keletas sportininkų bendruomenėje žinomų veidų. Šiais metais bėgimas bus tiesiogiai transliuojamas ekrane, kuris stovės šalia Savivaldybės pastato. Transliacija tikrai vyks ir „Bėgimo taurės“ YouTube kanale. Dalyvių laukia gausus prizinis fondas. Noriu padėkoti Jonavai, kuri yra sportiškas miestas ir organizuoja vieną gražiausių bei patriotiškiausių bėgimų Lietuvoje“, – kalbėjo A. Jaraminas.

Nuo 14 val. Jonavos sporto arenoje vyks šokėjų pasirodymai, o nuo 15 val. – apdovanojimų ceremonija. Prie Savivaldybės žmonės bus vaišinami karšta arbata. 15 km trasos bėgikai galės pasivaišinti koše.

Prašo tolerancijos

Kaip ir kasmet dėl organizuojamo bėgimo bus ribojamas eismas tam tikrose miesto gatvėse. Renginio organizatoriai prašo vairuotojų būti tolerantiškais.

„Visiškai uždaryta bus atkarpa nuo Kosmonautų iki Vasario 16-osios gatvės. Norėčiau paprašyti vairuotojų, kad sutikę bėgikus J. Basanavičiaus, Panerių, Taikos, Kosmonautų, Lietavos gatvėse, kuriose bus uždaryta po pusė juostos, jie elgtųsi atsargiai ir pagarbiai”, –  kalbėjo R. Stupurienė.

Organizatoriai žada

Bėgimo organizatoriai prasitaria, kad kitais metais laukia jubiliejinis t.y. 30-asis  bėgimas.  Žadama jam skirti ypatingą dėmesį.

„20-ojo bėgimo nugalėtojas laimėjo dviratį ir tikrai buvo patenkintas. Ko gero, jo prizas dabar jau netinkamas važiuoti. Aš galvoju, kad ateinančius metus padirbėsime ir galėsime dalyviams įteikti rimtą didelę dovaną. Pasižadu, kad kitam bėgimui ieškosime išskirtinio prizo. Galbūt tai bus dviratis ar riedis, bet tikrai priemonė, važiuojanti be kuro“, –  šypsodamasi kalbėjo R. Stupurienė.

Kęstučio Putelio archyvinės nuotr.

KOMENTARAI