Konteinerius nori matyti tik prie kaimynųNors naujo dizaino konteineriai yra uždari ir iš jų tvaikas nesklinda, kai kurie gyventojai vis tiek nenori jų kaimynystės, mat žino, kad dar yra žmonių, neįpratusių tvarkingai išmesti atliekas. Kęstučio Putelio nuotr.

Konteinerius nori matyti tik prie kaimynų

Mūsų mieste sparčiai plečiamas pusiau požeminių konteinerių tinklas džiugina ne visus – dalis gyventojų baiminasi, jog jų kiemuose įrengtos šiukšlių išmetimo vietos darkys estetinį aplinkos vaizdą, skleis blogą kvapą ir pan. Jonavos rajono savivaldybės Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyrius tikina, kad konteinerių vietos pasirenkamos atsižvelgus į visus būtinus reikalavimus, o besiskundžiančiųjų būtų mažiau, jei jonaviečiai išmoktų tvarkyti atliekas.

VMI Jonavos rajono gyventojams jau grąžino 1,8 mln. eurų
Apdovanotos Panerio pradinės mokyklos pedagogės
Europos darnaus judumo savaitės renginiai Jonavoje

Žmonės piktinasi

Neseniai į „Naujienas“ kreipėsi Žaliosios gatvės daugiabutyje gyvenanti  Melanija. Moteris piktinosi, kad netrukus jos kieme bus įrengti keli pusiau požeminiai konteineriai.

„Gyvenu Žaliosios gatvės ketvirtajame name. Žinau, jog mūsų kieme planuojama pastatyti kelis naujus konteinerius. Bet numatytoje tam vietoje auga medis, kurį, mano supratimu, reikės nupjauti. Kodėl konteineriai nestatomi toje pačioje gatvėje, tik prie devintojo namo? Ten neauga jokie medžiai“, – teigė jonavietė ir pridūrė, kad labiausiai ji baiminasi ir dėl vasarą sklindančio pūvančių šiukšlių kvapo.

Panašių skundų redakcija yra sulaukusi ir anksčiau. Skaitytojai piktinosi, kad konteineriai statomi mažuose kiemuose, kuriuose ir taip netelpa automobiliai, nėra vietos žaisti vaikams, bet dar turės pravažiuoti šiukšles išvežantys sunkvežimiai.

Vykdo reikalavimus

Savivaldybės Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rasa Raicevičienė akcentavo, kad vietos naujiems konteineriams parenkamos ne šiaip sau – vadovaujamasi Valstybiniame atliekų tvarkymo strateginiame plane apibrėžtais reikalavimais ir galimybėmis.

„Jonaviečiai dažnai klausia, kodėl šiukšlių talpyklos bus jų kieme, o ne kaimyno. Naujieji reikalavimai nurodo, jog žmogus iki šiukšlių išmetimo vietos turi eiti ne daugiau kaip 100 metrų. Taip pat konteineriai privalo stovėti ne arčiau nei 9 metrai nuo namo. Reikia įvertinti ir tai, kad darbai planuojami atsižvelgiant į po žeme išvedžiotų komunikacijos tinklų vietas, nes konteinerius reikia įkasti net į 2,5 m gylio duobę.  Taigi visos vietos atrenkamos labai atidžiai. Jei konteineris atsiras jūsų kieme, vadinasi, toks sprendimas buvo priimtas tikrai apgalvotai“, – teigė R. Raicevičienė.

Atsakingi patys

Minėto skyriaus vedėjos teigimu, daugybė žmonių skundų dėl konteinerių kyla tik dėl pačių gyventojų netvarkingumo. Jos žodžiais tariant, jei žmonės tinkamai tvarkytų atliekas, šiukšlių išmetimo vietose  nesklistų joks blogas kvapas ir niekas negadintų estetinio kiemo vaizdo, nes patys konteineriai yra tvarkingi ir gražūs.

„Požeminiai konteineriai iš­tuštinami kas antrą dieną. O estetinį vaizdą kuria patys gyventojai. Kai jie nebedėlios sugedusių agurkų stiklainių, konservų ir kitų maisto atliekų šalia šiukšlių surinkimo vietų, tada nekils ir tokių klausimų. Žmonės suneša sugedusį maistą ir įsivaizduoja, kad jį valgys benamiai. Jei tu pats nevalgai tų produktų, tai kodėl manai, kad juos valgys kitas žmogus? Ar benamis turi maitintis sugedusiu maistu ir vėliau sirgti? Jonaviečiai ir taip gali džiaugtis suteikta privilegija, kuri leidžia stambių gabaritų atliekas sekmadieniais palikti šalia konteinerių. Tačiau ką matome? Daugelis tempia savo baldus, buitinę techniką ir kitomis savaitės dienomis. Jei anksčiau užtekdavo stambias atliekas išvežti tik pirmadieniais, tai dabar tą daryti tenka ir antradieniais. Jonaviečiai niekaip nesupranta, kad už savo šiukšles atsakingi tik jie patys. Jei nesulauki sekmadienio vakaro, tai nebereikalingus daiktus išgabenk pats į specialias aikšteles Darbininkų g. 19 ir Jonalaukio kaime, buvusio sąvartyno teritorijoje“, – griežtai kalbėjo R. Raicevičienė.

KOMENTARAI