Konstitucijos egzamine – tie patys veidai

Konstitucijos egzamine – tie patys veidai

Praėjusį ketvirtadienį šalyje vyko tradicinis žinių ir pilietiškumo patikrinimas – Konstitucijos egzaminas. Jonavoje, kaip ir pernai, juo susidomėjo vos keli gyventojai – Savivaldybės Jeronimo Ralio salėje matėme tuos pačius žmones.

Aktyvus jaunimas – svečiuose pas sirus
Saugaus eismo komisija imsis strateginių sprendimų
Būsimi ir esami rajono eksportuotojai sėmėsi žinių

Kuo įdomus šiemet buvo egzamino testas? Nemažai klausimų skirta mūsų Konstitucijos istorijai. Išties, rodos, kiekvienam piliečiui derėtų žinoti, kuriame pagrindiniame šalies įstatyme pirmą kartą buvo teigiama, kad Lietuvos valstybė yra demokratinė respublika. Nepamirština ir tai, kurioje Konstitucijoje pirmąkart buvo įtvirtinta nuostata, kad valstybės himnas – tai Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“. O štai ir šiandienos aktualijas aiškinantys klausimai: iki kokio amžiaus asmenims mokslas privalomas, ką reiškia nuostata, kad valstybinė kalba – tai lietuvių kalba?

Pirmas Savivaldybės salėje į visus klausimus teisingai arba beveik teisingai atsakė Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojas Vytautas Andriulaitis. Po kelių valandų paaiškėjo, kad jis, kaip ir pernai, tapo šio etapo nugalėtoju. Šiek tiek atsiliko Savivaldybės darbuotoja Aušra Novikova ir Ruklos bibliotekininkė Nataša Kvietkienė. Nugalėtojas gavo teisę išbandyti savo žinias antrame egzamino etape, kuris vyks toje pat salėje spalio 18 d. 12 val.  Jei ir tada pavyks jonaviečiui surinkti pakankamai taškų, jis bus finalo, vyksiančio sostinėje, dalyvis.

Konstitucijos egzamino testą praėjusią savaitę laikė ir kelių rajono mokyklų mokiniai.

KOMENTARAI