Konkurso idėja – siekti gražios tradicijosKristinos Diemintaitės – Stepšienės nuotr.

Konkurso idėja – siekti gražios tradicijos

Janinos Miščiukaitės meno mokykloje trečiadienį įvyko pirmasis tarptautinis styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas „Crescendo“. Į Jonavą ir įvairių miestų ir miestelių pirmąkart atvykusiam ne vienam vaikui tai buvo savotiškas egzaminas pilnutėlės salės akivaizdoje pademonstruoti savo smuiko ar violončelės valdymo gebėjimus.

Jonaviečiai parsinešė dalelę Japonijos
Iš penkiolikmetės „Kraitės“ liejosi muzika ir vakaro šiluma
J. Miščiukaitės vardas gyvas muzikuojančiais vaikais

Konkurso dalyviai pagal amžių pasiskirstė į keturias grupes. A grupėje, tarp jauniausiųjų, pirmoji savo smuikeliu kūrinėlius apie varlę ir kamuolį atliko mūsiškė, tiksliau, žeimietė Vytautė Šafronaitė. Toliau vienas po kito savo stygas virpino kauniečiai, kėdainiečiai, ukmergiškiai, alytiškiai, visaginiečiai, kurių repertuaruose skambėjo ne tik vaikams skirti kūrinėliai, bet ir Haidno, Purselio, Telemano, Bramso, Čaikovskio kadaise užrašytos liaudies dainelės, mazurkos, menuetai, lopšinės.

B grupėje pasivaržyti atkeliavo net ir vilniečiai, panevėžiškiai, marijampoliečiai, vilkaviškiečiai, kurie atliko jau didesnio meistriškumo reikalaujančius opusus. C grupėje, paįvairintoje ir Elektrėnų atstovais, lyg tikrame koncerte skambėjo Paganinio, Gliuko, Korsakovo, Vivaldžio, Sen Sanso, taip pat lietuvių kompozitorių melodijos. D grupėje pasireiškė turbūt jau viena koja į profesionalų gretas įžengusieji. Aukštai kartelę užkėlė Kauno 1-osios muzikos mokyklos ugdytinis Justas Sabastijanskas, pagrojęs B. Dvariono „Prie ežerėlio“. Po jo klausytojus ypač žavėjo garliaviškio Beno Paškevičiaus atliktos Dvoržako „Mano motinos dainos“, o iš Liepojos (Latvija) atkeliavusi Polina Chlebnikova pasirodė kaip jautri ir mąsli violončelės meistrė.

Konkurso dalyvius sveikino rajono meras Eugenijus Sabutis, Seimo nario padėjėja Laima Slovikienė, šios mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui, Savivaldybės Tarybos narė Birutė Platkauskienė, patikinusi, kad ateityje šis konkursas pildysis naujais talentais ir augs. Styginių instrumentų skyriaus kuratorė Virginija Verikienė linkėjo beveik šešioms dešimtims muzikantų skambios gaidos, tikėjimo, kad ir nesėkmės ateityje gali atnešti sėkmę. Pasibaigus konkursusi autoritetingos komisijos pirmininkė, garsi smuikininkį prof. Rusnė Mataitytė padėkojo organizatoriams už puikią idėją, o renginio dalyviams ir kartu atvykusiems tėveliams priminė, kad muzika harmoningai ugdo žmogų – jo kūrybingumą, valią, charakterį. Mokyklos direktorė Roma Jurgilienė, nepašykštėjusi komisijos narėms gėlių, suteikė vilties, kad po dvejų metų, 2021-aisiais, „Crescendo“ į Jonavą būtinai sugrįš.

Įdomu, kam čia sekėsi geriausiai, kieno pirštus nesurakino scenos baimė? Pasirodo, tarp laureatų pateko ir kelios mūsų mokytojų V. Verikienės, Romos Razmienės, Violetos Draskinienės ugdytinių. Tai B grupės muzikantės Smiltė Petrošiūtė ir Gabrielė Dobrovolskytė, D grupėje muzikavusi Aneta Ulachovičiūtė.  Nuo laureatų mažai atsiliko ir kitos trys mergaitės, pelniusios diplomantų vardus. Tai Radvilė Eimutytė, Luknė Jurevičiūtė (B grupė), Evelina Miliauskaitė (C grupė). Nominacija „Jauniausioji konkurso dalyvė“ įteikta šešiametei Vytautei Šafronaitei.

KOMENTARAI