Konkurse sužibo Jonavoje užaugęs talentasJonavos kultūros centro nuotr.

Konkurse sužibo Jonavoje užaugęs talentas

Penktadienį Jonavos kultūros centre (JKC) vyko pirmasis rajono kūrybos ir talentų konkursas – „Aš ateinu“. Čia išskirtinius balso tembrus, įstabius šokio judesius, gimnastikos triukus, raiškų skaitymą, arabų kalba skambantį repą ir daug kitų sugebėjimų pademonstravę dalyviai įrodė, kad Jonavoje talentingų žmonių netrūksta. Nors kompetentinga komisija ne tik gyrė, bet ir negailėjo kritikos, ji vienbalsiu tikino – išrinkti pačius geriausius nebuvo lengva. Vis tik vienas dalyvis išsiskyrė savita kūryba, kuri ,,nuskraidino“ į kosmosą.

„Lyderių klubas“ – asmeninio tobulėjimo galimybės
Žeimiuose neeilinis įvykis – atidarytas Konstantino Bogdano muziejus
Jeronimo Ralio gimnazijoje – pamokos NATO kariams

Nustebino gausa

Daugiau nei prieš tris mėnesius konkursą organizuoti pradėjusi JKC komanda tada nė pagalvot negalėjo, kad konkurso metu ant scenos užlips net 22 dalyviai, kurių amžius – 4 – 65 metai. Ne ką mažesnė staigmena buvo, kai konkurso dalyvio anketas atsiuntė ne tik jonaviečiai, bet ir Kaune gyvenančios merginos bei pabėgėlio statusą turintis repui neabejingas siras. Taigi JKC scenoje dėl prizų kovėsi  visiškai skirtingos asmenybės, tikinčios savo sėkme ir talentu.

JKC pasirūpino, kad dalyviams nepristigtų motyvacijos kovoti ir įsteigė solidų piniginių prizų fondą: pirmosios vietos nugalėtojui buvo pažadėtas 300 eurų, antrosios – 150 eurų, o trečiosios – 100 eurų dovanų čekis.

„Kai tik pradėjome galvoti apie šį renginį, svarstėme, ar jis sulauks jonaviečių susidomėjimo. Dabar matome, kad sulaukė. Galbūt tokį didelį jų aktyvumą paskatino ir piniginiai prizai“, – dar prieš konkursą svarstė jo vedėja, JKC renginių režisierė  Laura  Grigaliūnė.

Kritiška komisija

Dalyvių pasirodymus vertino skirtingų sričių specialistai: JKC renginių režisierė Kristina Jaskūnienė, JKC teatro skyriaus vadovas-režisierius Gediminas Gutauskas, Šveicarijos kultūros centro meno vadovė Dalia Toločkienė, gatvės šokių šokėjas bei treneris Giedrius Bubinas ir Jonavos sporto savanorių koordinatorė Adrija Orlauskaitė.

Kompetentinga komisija vertino dalyvių talento atskleidimą, pasirodymo tikslumą, originalumą, dalyvio artistiškumą, sceninę kultūrą ir sirgalių palaikymą.

Jau po pirmųjų pasirodymų ištarti komisijos komentarai neleido abejoti, kad ji pasiruošusi ne tik komplimentų žarstymui, bet ir kritikai. Pro jos akis nepraslydo nei neapgalvota ar jaudulio valdoma kūno kalba, nei neatskleista pasirodymo mintis, kartais pro natas praskrieję balsai. Komisijos nariai tikino, kad kritika – sveikas dalykas, padėsiantis dalyviams suprasti savo klaidas, padaryti išvadas ir toliau siekti tobulumo.

Gausūs aplodismentai

Kad ir kaip pasirodymus komentavo komisija, salėje susirinkę žiūrovai turėjo savo favoritus, kuriuos palaikė šūkiais, skanduotėmis ir plakatais. Vis tik ovacijų gausa aiškiai išsiskyrė į sceną įžengęs trylikametis reperis iš Sirijos – Bashar Rahim. Jo palaikyti atėję šeimos nariai, draugai ir Ruklos pabėgėlių priėmimo centro (RPPC) darbuotojai savo aplodismentais buvo pasiryžę sirui uždirbti papildomą tašką. Palaikymo šūksnių negailėjo ir kiti salėje sėdėję žiūrovai. Tiesa, nors vaikinas dar nespėjo gerai apšilti kojų Lietuvoje, tačiau jau gali pasigirti pelnęs geriausiojo vardą RPPC organizuotame talentų konkurse. Ten B. Rahim įrodė – repuoti jis moka.

,,Į Lietuvą atvykau prieš 3 mėnesius. Iki tol 4 metus su šeima gyvenau Turkijoje. Dėl to, kad Sirijoje vyko karas, mums teko ieškoti saugaus prieglobsčio.  Dabar gyvename čia Lietuvoje ir mums neblogai sekasi. Repuoti nusprendžiau dėl to, kad man visada patiko tokia muzika ir reperių judesiai”, – apie save ir savo pomėgį pasakojo B. Rahim.

Po siro pasirodymo vertinimo komisijos nariai džiaugėsi, kad konkursas tapo tarptautiniu. Pasak jų, vaikinas pasirodė tikrai gerai, tačiau dar yra kur pasistengti.

,,Gaila, kad tik šiek tiek suprantu tavo kalbą ir sunkiai supratau apie ką dainavai (J.S. – ironiškai šypsojosi). Tikiuosi mano pastabas tau kažkas išvers. Pats pasirodymas man tikrai patiko, bet… Repo kultūra reikalauja laisvų kūno judesių. Ju man šiek tiek pritrūko. Kaip ten bebūtų, repuoji tu tikrai labai gerai”, –  tikino komisijos narys G. Bubinas.

Nebuvo lengva

Nors Bashar įnešė naujų vėjų į sceną, konkurencija konkurse buvo didelė ir nugalėtojais galėjo būti išrinkti tik patys pačiausi talentai.

,,Mūsų favoritais tapo 6 dalyviai, o prizinės vietos tik 3. Komisijos nuomonės dėl kai kurių žmonių sutapo, dėl kitų – išsiskyrė. Galbūt kažkas liko nepelnytai nepripažintas, gal vieniems iki nugalėtojo vardo pritrūko labai mažai taškų. Viskas susiklostė taip, kaip susiklostė, bet mes bandėme į viską pasižiūrėti labai įvairiapusiškai. Konkurse dalyvavo labai stiprios vokalistės, bet tai daugiau nei dainavimo konkursas. Norėjome paskatinti įvairių, skirtingų žanrų atlikėjus. Tikrai nuoširdžiai gaila, kad kai kuriems pritrūko 1 – 2 balo, bet laimėtojai turėjo būti tik trys”, – vienas kitą papildydami kalbėjo G. Gutauskas ir K. Jaskūnienė, paskelbę kam atiteko pagrindiniai prizai.

Trečiąją vietą laimėjo gerai jonaviečiams žinomas Julijos Radzevičiūtės ir Kristinos Chlatkauskaitės duetas. Antrąja vieta džiaugiasi charizmatiškas, vietoje nenustygstantis raiškaus skaitymo atstovas – Karolis Rokas. Garbingiausios pirmosios vietos nugalėtoju tapo savita kūryba išsiskyręs elektroninės muzikos kompozitorius Justas Juškevičius. Dar po jo pasirodymo komisijos narė Dalia Toločkienė pripažino, kad vaikino kūrinys tiesiog nuskraidino į kosmosą.

Sunku apibūdinti

Iš Jonavos kilęs, šiuo metu Kėdainiuose gyvenantis 26 metų talentas savo muzika taip užbūrė komisiją, kad ši neslėpė ketinanti J. Juškevičiaus kūrybą plačiau pristatyti visai jonaviečių bendruomenei. K. Jaskūnienė tikino jau žinanti, kokio renginio repertuarą puikiai praturtins kompozitoriaus kūryba, kuri ne tik nuskraidina mintis į nežinomus tolius, bet ir įkūnija kompozitoriaus patirtus išgyvenimus.

,,Man visada didžiausią baimę kelia klausimai apie sukurtos muzikos prasmę ir ką ja norima pasakyti. Kai kūriau šį kūrinį, išgyvenau tam tikrą sunkų savo gyvenimo etapą, tačiau jis man simbolizuoja, kad kiekvienas blogas, sunkus laikotarpis vis vien atveda link gėrio”, – tikino vaikinas.

Pasak jo, tokio tipo kūrinius sunku priskirti konkretiems žanrams, tačiau per 7 kūrybinius metus jis išbandė save daugybėje skirtingų stilių.

,,Teko išmėginti daugybės stilių elementų, skirtingų kūrybos metodų – nuo subtilios akustinės muzikos iki eksperimentinės elektronikos, atmosferinės muzikos, „kosminio“ post roko ir t.t. Mano kūrybos kolekcijoje galima pastebėti įvairaus spektro nuotaikų, nuo humoro iki siaubo, nuo lengvai melancholiškos iki depresyvios nuotaikos. Šią stilių bei nuotaikos įvairovę laikau kūrybiniais ieškojimais, savitais kūrybiniais labirintais, iš kurių galimai išėjimo nėra”,  –  apie savo muzikinį kelią pasakojo J. Juškevičius.

Norintys išgirsti vaikino kūrybą, tai padaryti gali ,,youtube” kanalo paieškos langelyje įvedę jo vardą ir pavardę.

Jonavos kultūros centro nuotr.

KOMENTARAI