Komisija ne visiems prašymams pritarėKauno g. atkarpoje automobilius bus galima statyti tik vienoje pusėje. Kęstučio Putelio nuotr.

Komisija ne visiems prašymams pritarė

Antradienį įvykusiame antrajame šiais metais rajono Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdyje vienas po kito svarstyti nuo vasario mėnesio prisikaupę keliolika prašymų. Aptarsime, mūsų manymu, svarbesnius iš jų.

Užusalių tvenkinyje maudytis nerekomenduojama
Šiandien atidaromas Jonavos slidinėjimo centras
Kam priklauso šildymo išlaidų kompensacija?

Dalyvavo gyventojai

Nenorėdama gaišinti gyventojų, panorusių dalyvauti posėdyje, SEK, vadovaujama Erlando Andrejevo, pirmiausia išnagrinėjo jų pateiktus prašymus.

Atvyko keletas Panoterių miestelio, Liepų g., gyventojų, kartu ir Šilų seniūnė Ingrida Malciuvienė. Dėl šios gatvės eismo problemų dar balandžio mėnesį į komisiją du kartus kreipėsi Eglė K. Prie papildomo prašymo pridėta ir 17 gyventojų parašų.

Išsamių dokumentų esmė – kad į siauros Liepų gatvės gale esančią įmonę nuolat važinėjo sunkiasvorės transporto priemonės ir traktoriai su didžiuliais padargais, gadino asfaltą ir kitaip kenkė eismo saugumui šioje vietoje. Prieš keletą metų buvo surinkti gyventojų parašai ir kreiptasi į buvusią seniūnę, kad imtųsi priemonių. Tuomet iš abiejų gatvės pusių buvo pastatyti sunkiasvorių transporto priemonių eismą ribojantys kelio ženklai „8 t“. Tiesa, neoficialūs, neaprobuoti Saugaus eismo komisijos. Tačiau sunkvežimių vairuotojai šių ženklų nelabai paisė. Gyventojai ėmėsi įvairių papildomų priemonių. Naujausias šios „istorijos“ įvykis – minėti ženklai be įspėjimo buvo nuimti. Galiausiai „dėl susidariusios nepakenčiamos situacijos“ žmonės paprašė SEK, kad minėtoje gatvėje būtų pastatyti tinkami, problemą sprendžiantys kelio ženklai.

Komisija pritarė, kad kelio ženklas, draudžiantis važiuoti transporto priemonėmis, kurių masė su kroviniu ar be jo didesnė nei 8 t, būtų įrengtas Liepų g. nuo P. Vaičiūno g. pusės, o iš kitos pusės leido pastatyti ženklą „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“.

Posėdyje dalyvavo ir miesto Varnutės g. 11-ojo namo kontaktinis asmuo Eugenijus M. Gyventojai (surinkta per 20 parašų) prašė leidimo laikinai pastatyti prie įvažiavimo į šio daugiabučio kiemą kelio ženklą „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Pateikta ir įvairių argumentų, kodėl čia neturėtų teisės įvažiuoti „svetimi“ automobiliai, o to nepaisantys galėtų būti ir baudžiami administracine tvarka.

Prie Varnutės g. 11-ojo namo draudžiamojo kelio ženklo nebus

SEK nariai šiuo klausimu nemažai diskutavo. Apibendrinta jų išvada – prie visų daugiabučių Jonavoje sklypai yra valstybės, aikštelės įrengtos bendro naudojimo teritorijoje, taigi ir automobilius kiemuose gali statyti bet kas. Tad komisija nepritarė, kad šioje vietoje būtų įrengtas draudžiamasis kelio ženklas. Gyventojams pasiūlyta išeitis išsinuomoti žemę, tada galima būtų ne tik minėtą ženklą pastatyti, bet ir apsitverti kiemą.

Kreipėsi įstaigos

Į komisiją kreipėsi miesto vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė. Ji prašė įvertinti situaciją ir padidinti eismo saugumą, įrengiant apšviestą pėsčiųjų perėją šalia Kosmonautų g. 14-ojo namo, o kitoje gatvės pusėje, prie Kosmonautų g. 5-ojo namo – greitį ribojančius kalnelius ir įspėjamąjį kelio ženklą „Vaikai“. Taip pat įstaiga pakvietė SEK atstovą atvykti ir įvertinti situaciją vietoje, sprendžiant klausimus dėl įvažiavimo į darželio teritoriją ir 15 min. laiko nustatymo automobiliams statyti aikštelėje.

Sprendimų dar teks palaukti, nes kol kas nutarta suderinti laiką ir komisijos atstovams susitikti su l.-d. „Saulutė“ vadovais.

Jonavos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba prašė Saugaus eismo komisijos atkreipti dėmesį ir imtis priemonių dėl situacijos, susidarančios Kauno g., nuo Sodų g. iki J. Ralio g. sankryžos. Šioje atkarpoje automobiliai statomi abiejose gatvės pusėse, todėl lieka siauras pravažiavimas gatvės viduriu. Ypač prasta situacija susidaro ties Panerio pradine mokykla. Sunkiasvoriai gaisriniai automobiliai negali laisvai pravažiuoti pro šią Kauno g. vietą, laiku nuvykti į gaisravietes ar atlikti gelbėjimo darbus.

Komisija nutarė uždrausti parkuoti automobilius kairėje Kauno g. pusėje, įrengiant ženklinimą atkarpoje nuo Sodų g. iki sankryžos su J. Ralio g.

Aikštelė – ir interesantams

Gautas rajono Tarybos nario Remigijaus Osausko prašymas dėl automobilių statymo aikštelėje priešais Savivaldybę. Jame primenama, kad darbo valandomis ši aikštelė dažniausiai yra užimta, ir atvažiavusiems interesantams galimybės pasistatyti automobilį nėra. Pasiūlyta prie ženklo įrengti papildomą informacinę lentelę, kad automobilių stovėjimo trukmė – iki 2 val.

Nuskambėjo įvairūs pamąstymai šia tema. Tačiau nutarta palikti Žeimių g. esančioje aikštelėje 10 parkavimo vietų (nuo pėsčiųjų perėjos) atvykusių į Savivaldybę interesantų automobiliams statyti, papildomose lentelėse nurodant automobilių stovėjimo trukmę darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

Pritarta ir Miškininkų gatvės gyventojų prašymui įrengti greičio mažinimo kalnelį. Šioje gyvenvietėje yra daug vaikų, o vairuotojai nepaiso saugaus greičio ir važiuoja 60 km/val. ar didesniu greičiu.

Miesto seniūnui pavesta įvertinti situaciją vietoje ir priimti sprendimą dėl greičio slopinimo įrenginio būtinumo ir priemonių jam įrengti.

SEK šįkart be didelių diskusijų pritarė keletui prašymų iš kaimo seniūnijų. Šilų seniūnijai leista pastatyti kelio ženklą „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“ prie įvažiavimo į Šilų kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelę.

Atsižvelgus į Šveicarijos seniūnijos prašymą, leista įrengti Gaižiūnų k, Geležinkelio g., draudžiamąjį kelio ženklą, ribojant greitį iki 30 km/val.

Neprieštarauta ir Žeimių mstl., Parko g., gyventojų prašymui apriboti šioje gatvėje didžiausią leistiną greitį iki 40 km/val. ir įrengti ženklinimą. Prašymas bus perduotas įvertinti ir spręsti Žeimių seniūnui, ar seniūnija turės lėšų prašomoms saugaus eismo priemonėms įgyvendinti.

Priešais Savivaldybę atsiras vietos interesantų transportui

Situacija – absurdiška

Aptarti ir iškilę einamieji klausimai. Tarp jų – pasipiktinusių miesto gyventojų skambučiai SEK pirmininkui dėl nuobaudų taikymo kertant gatves tarp daugiabučių namų ne per perėją A. Kulviečio gatvėje ir Žeimių take (čia perėjų iš viso nėra).

SEK narių nuomone, situacija išties absurdiška, nes komunalinių atliekų konteineriai įrengti kitoje gatvės pusėje, neaišku, kaip žmonėms ten patekti, nekertant gatvės.

Apie šį nesusipratimą bus asmeniškai informuotas Jonavos r. PK vadovas.

Komisijos narys, Kelių ir transporto tyrimo instituto Saugaus eismo skyriaus viršininkas Mindaugas Katkus sakė, kad abi pusės yra teisios. Pareigūnai nustatyta tvarka turi teisę bausti, jei pėstieji kerta gatvę neleistinoje vietoje, o matomumo zonoje yra perėja. Kita vertus, reikia atsižvelgti į situaciją, eismo intensyvumą gatvelėse tarp kiemų, ypač jei jose nėra įrengta perėjų.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI