Klasės draugų susitikimas po šešių dešimtmečių Į jubiliejinį susitikimą susirinko tik 8 aktyviausi klasiokai. Autoriaus nuotr.

Klasės draugų susitikimas po šešių dešimtmečių

Taip gyvenimas lėmė, kad 1958 m. mes, Jonavos vidurinės mokyklos (dabar Janinos Miščiukaitės meno mokykla) vienuoliktos laidos 11b klasės moksleiviai, gavę brandos atestatus, vėliau įgiję specialybes, išsibarstėme po Vilnių, Kauną, Skuodą, Klaipėdą, o branduolys liko Jonavoje. Po 40 metų suorganizavome pirmąjį susitikimą. Nors metai nusinešė jaunystę, bet jie negalėjo atimti svarbiausio – žmogaus ryšio su žmogumi, tos širdies šilumos, kuri švietė ir šildė, kai mums buvo po 18 metų. Tai supratome susitikę po keturių dešimtmečių. Mokėmės, dirbome, gyvenome garbingai, užauginome vaikus, džiaugiamės anūkais.

Ryškiausias po eglute – linkėjimas gero
„Verslumo akademija“ atveria duris jaunimui
Jonaviečių mintys metų sandūroje

Dar po dešimtmečio Gražinos, Alinos iniciatyva, palaikant vyrų grupei, įvyko ir antrasis susitikimas. Į 50-mečio sukaktį atvyko klasės auklėtoja Aldona Kurapkaitė-Nagienė, gyvenanti Varėnoje (dalyvavo ir pirmame susitikime). Ji dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą, buvo jauna, graži, bet griežta. Pamenu, abiturientai ją, budėdavusią mokinių šokių vakarėliuose, kviesdavo šokiui. Kai kurie vaikinai mūsų auklėtojai net simpatizavo. Šios paslapties ji turbūt nežinojo. Prisimenu, susitikimas buvo malonus ir džiaugsmingas – dainavome, šokome, pasakojome apie savo šeimą, prisiminėme buvusius mokytojus.

Ir štai praėjo dar 10 metų. 2018 m. spalio 18 dieną  susirinkome prie buvusios savo mokyklos, mus pasitiko Meno mokyklos direktorė, po to salėje dvi jaunos mokyklos auklėtinės džiugino grodamos violončele ir pianinu, viena iš jų – klasiokės Alinos anūkė Ieva. Susitikime dalyvaujančios muzikos mokytojos Virginijos Verikienės nuomone – tai kartu šventė ir Meno mokyklai, nes joje apsilanko tokie garbūs svečiai. Prisiminėm, kad dabartinė aktų salė – tai buvusi sporto salė, kur anuomet šokta, sportuota, linksmintasi. Likome sužavėti ne tik klasių, bet ir mokyklos interjero patrauklumo ir grožio. Iš čia pasukome į kavinę, kur toliau dalijomės      prisiminimais, išgyventomis nesėkmėmis ir džiaugsmais.

Iš mūsų tarpo į Amžinybę išėjo 2 klasiokai. Šio susitikimo nesulaukė ir mūsų klasės auklėtoja Aldona, po sunkios ligos, būdama jau garbaus amžiaus, prieš 4 metus mirė Varėnoje. Į paskutinę kelionę palydėti į Varėną buvo nuvykusi ir grupelė jos auklėtinių. Tylos minute pagerbėme mirusius.

Nuliūdino, kad į jubiliejinį mokyklos baigimo susitikimą susirinko tik 8 aktyviausi klasiokai. Kiti aštuoni dėl įvairių priežasčių nedalyvavo. Nepaisant to,  susitikimas po 60-ies metų praėjo linksmai ir draugiškoje aplinkoje. Kada vėl susirinksime, niekas prognozuoti nesiryžo.

Esame dėkingi pagrindinei organizatorei Jadvygai, nes be jos iniciatyvos šis trečiasis klasiokų susitikimas neįvyktų. Atsisveikindami linkėjome vieni kitiems sveikatos, likome patenkinti susitikimu, skirtu reikšmingam jubiliejui.

Edmundas NARVYDAS, buvęs 11b klasės moksleivis

KOMENTARAI