Klaidinantis numeris. Pokštas ar patyčios?Joninių slėnyje. Kęstučio Putelio nuotr.

Klaidinantis numeris. Pokštas ar patyčios?

Rugsėjo 1 d. Jonavoje vykdytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) socialinis projektas „Prašyti pagalbos – ne gėda“ paliko ir klaustukų, ir nuosėdų.

Nustatyta: automobilių plovyklos atliekos buvo tvarkomos neteisingai
Sutartis su „Nuaru“ smogė ir per Savivaldybės reitingus
Savivaldybė skelbia nekilnojamojo turto aukcionus

Skaitytojams primename, kad jį vedė diktorius Rolandas Vilkončius, vyko pokalbiai su žinomais Lietuvos žmonėmis Arūnu ir Inga Valinskais, susirinkusiesiems koncertavo Irena Starošaitė, kiti atlikėjai. O svarbiausia – jonaviečiams buvo dovanojami puodeliai, į kuriuos įpylus karšto vandens išryškėdavo tel. numeris (8 349) 61 394. Atseit jį surinkus,  bus galima gauti pagalbą pačioje Jonavoje.

Kaip paaiškėjo, tai esąs rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus telefonas. Dar būtų galima suprasti, jeigu ant puodelio išryškėtų Socialinės paramos skyriaus ar Socialinių paslaugų centro numeriai, kur paskambinę žmonės galėtų išsakyti savo bėdas.

Kaip teigė Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Diana Petkevičienė, iš tikrųjų šiuo telefonu skambinusieji žmonės tikėjosi gauti pagalbą, kaip ir buvo nurodyta renginio metu.

„Tiesą sakant, nežinojau, kad Jonavoje vyko toks projektas, o pati tame renginyje nedalyvavau, – pasakojo D. Petkevičienė. – Viena moteris net supyko ir ėmė priekaištauti, kad aš jai nieko negaliu padėti – tiesiog nukreipiau į Socialinės paramos skyrių, manydama, jog moteriai tikrai kažko reikia. Nė nesupratau, ko ji norėjo, tik vėliau moteriškė paaiškino, kad gavo dovanų puodelį, kuris šildamas išryškina mūsų administracijos direktoriaus telefono numerį.“

Pašnekovė teigė, kad niekas nederino ir nesiteiravo, ar galima šį numerį naudoti, gaminant tokius puodukus. Nereikia toli klaidžioti, bet pakanka įsivaizduoti, kas būtų, jeigu keli šimtai asmenų, gavusių puodelius, pradėtų skambinti į Savivaldybę – nebeliktų laiko, kada dirbti.

„Naujienų“ redakciją pasiekė vienos jonavietės laiškas, kuriame prašoma atskleisti paslaptį ir parašyti spaudoje, kad žmonės tuo telefonu skambindami netrukdytų su parama nesusijusių darbuotojų. „O gal tai Valinskų šou?“ – teiraujasi Jonavos gyventoja.

Susisiekėme su agentūros, kuri rūpinosi šio renginio viešinimu, spaudos atstove Sigita Austinskaite. Ji paaiškino, kad apie  gana kurioziškus telefono numerių parinkimo kelius gali papasakoti puodelių gamintojų atstovas Rolandas.

Vyriškis teigė gerai prisimenantis šį projektą, kadangi jis keliavo per daugelį Lietuvos savivaldybių.

„Projektą rengusi  ministerija norėjo, kad termopuodelyje išryškėtų telefono numeris, kuriuo skambindami žmonės sulauktų pagalbos. Mes siūlėme 112. Tačiau organizatoriai sakė, kad tai asocijuojasi su nemaloniais policijos įvykiais ir kad geriau tiks bendrasis kiekvienos savivaldybės administracijos telefonas. Taip mes ir padarėme“, – paaiškino Rolandas. Bėda ta, kad atsakingi asmenys nesuderino, nepasitarė su vietos valdžia.

Nei pokštas, nei tragedija. Bet, gyventojų nuomone, ant dovanų nederėtų nurodyti tokio numerio, kuris neatitinka projekto temos „Prašyti pagalbos – ne gėda“. „Sumanymas buvo rimtas, bet jo pabaiga paliko nemalonių nuosėdų“, – teigė Jonavos gyventoja.

Kol šis straipsnis buvo rengiamas spaudai, gavome informaciją iš Savivaldybės.

Prašyti pagalbos – ne gėda

Informuojame, kad 2017 m. rugsėjo 1 d. Joninių slėnyje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijavo socialinį projektą „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ Renginio metu gyventojams išdalytų puodelių logotipe pateiktas Jonavos rajono savivaldybės administracijos telefono numeris.

Esant smurto artimoje aplinkoje atvejui, prašome kreiptis į Jonavos rajono socialinių paslaugų centrą tel.  +370 349 64 601 (darbo dienomis ir valandomis) arba nemokamu, visą parą veikiančiu pagalbos moterims linijos tel. 8 800 66 366.

Esant smurto prieš vaikus atvejams, prašome kreiptis į Jonavos r. savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrių tel. +370 349 50 113 (darbo dienomis ir valandomis) arba nemokamu Vaikų linijos tel. 116 111.

Socialinės paramos skyriaus inf.

KOMENTARAI