Kitaip tekantis laikas atskleidė talentąKęstučio Putelio nuotr.

Kitaip tekantis laikas atskleidė talentą

Jonavos kultūros centre prieš keletą dienų žiūrovams pristatyta kauniečio Nerijaus Moncevičiaus personalinė paroda „Laikas kitaip“. Joje matome apie 60 Lietuvos žymių žmonių portretų, nupieštų juodu tušinuku.

Kviečia graži ir rožėmis kvepianti šalis prie Juodosios jūros
Naujojo Kultūros centro direktoriaus pirmos savaitės nenudžiugino
Gimtasis kraštas – brangiausias žmogaus kampelis

Jaunas kūrėjas – nepaprastu talentu apdovanotas žmogus, galįs iš nuotraukos nupiešti bet kokį veidą. Jo darbo priemonės paprastos – popieriaus lapas ir maždaug penki tušinukai su vyraujančia juoda spalva. Prieš keletą metų prisiminęs savo dar mokykloje per piešimo pamokas pastebėtą talentą, jaunas vyras nustebo: dabar ranka, pasirodo, dar klusnesnė, o akys – pastabesnės. Vieną parodos dalį dailininkas pavadino „Lietuvos pasididžiavimas“, joje galime išvysti 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės akto signatarų veidus, tolėliau – garsūs politikai, menininkai, sportininkai, scenos atlikėjai, televizijos žvaigždės, net popiežius Jonas Paulius II, viešėjęs Lietuvoje. Ekspoziciją paįvairina keli piešiniai su įsimaišiusiomis spalvomis. Viename iš jų – prabangusis „mersedesas“, kurį nupirkti jau pažadėjo vienas kolekcininkas.

Gaila, Nerijaus talentas dar jaunystėje jam pakišo koją. Išnagrinėjus painią bylą, vaikinas atsidūrė Marijampolės įkalinimo įstaigoje. Tačiau piešimas neleidžia beviltiškai nuslinkti į dugną, jis nepalūžta, tikisi net išleisti knygą „Lietuvos pasididžiavimas“, skirtą sūnui Simonui ir kitiems vaikams. „Tikiu, ši Nerijaus svajonė išsipildys“,- sako ir kūrėjo lietuvių kalbos mokytoja, parodos kuratorė Virginija Tabarienė. O kilti aukštyn padeda ir panašaus likimo brolis Ričardas Gruodis, kurio aliejinių dažų paveikslus matė jau ne viena galerija.

N. Moncevičiaus netikėtą parodą, kurią padeda pristatyti ir jo tėvai, artimieji, jau matė Druskininkų, Birštono, Marijampolės, Tauragės, Kauno, Jono Basanavičiaus tėviškės dailės mylėtojai. Anot menotyrininkų, pasaulyje labiau žinomas portretų kūrimas pieštuku, o tokio masto tušinuko virtuozai – retenybė.

KOMENTARAI