Keturių komandų turnyras SK „Achespo“ dešimtmečiui paminėtiabi sporto klubo "Achespo" komandos - varžybų finale

Keturių komandų turnyras SK „Achespo“ dešimtmečiui paminėti

Tarp Lietuvoje švenčiamų gražių švenčių ( Šv. Valentino ir Vasario 16-osios), įsiterpia ir dar viena, kurią mini sporto klubas „Achespo“. Būtent prieš 10 metų, vasario 15-ąją užgimė ir achemiečių sporto klubas ,,Achespo”. Sporto klubui - jubiliejiniai metai. Ta proga, klubas numatęs visus metus rengti sporto renginius „achemiečiams“ ir ne tik..

Seniūnijų sporto žaidynių finalai – Jonavoje
Jonavos klubą papildė amerikietis įžaidėjas
Salės futbolo pirmenybėms artėjant (pakoreguotas tvarkaraštis)

Savo sportinę veiklą SK „Achespo“ pratęsė keturių komandų krepšinio turnyru 4×4. Dalyvavo dvi sporto klubo ,,Achespo“ komandos bei pakviesti svečiai: ,,Paneriai“ ir ,,Lokiai“. Varžybos vyko AB „Achema“ sporto salėje.

Iš pradžių komandos savo pajėgumą demonstravo pusfinaliuose. SK „Achespo“ pirmajai komandai iššūkį metė vyresni krepšinio mėgėjai – „Lokiai 40+“ ekipa. Per pirmus du kėlinius atrodė, kad šeimininkai neturės didesnio vargo, nes eigoje turėjo nemažą taškų persvarą. Visgi, „Lokių“ žaidėjai trečiajame kėlinyje sugrąžino mače intrigą ir komandas skyrė jau tik du taškai. Po tokio šalto dušo, SK „Achespo“ pirmosios ekipos krepšininkai vėl sugrįžo į pergalingą žaidimą ir laimėjo rungtynes rezultatu 63:47 (17:11, 14:9, 12:17, 20:10). Nugalėtojų gretose M. Šulga pelnė 21, R. Čerkesas – 20, V. Stankevičius – 9 taškus. „Lokių“ ekipoje išsiskyrė V. Ramaška, kuris pelnė 14, S. Simovičius – 12, M. Matulis – 9, A. Sirevičius – 8 taškus.

Kitame pusfinalyje netruko dar didesnės intrigos, nervingos kovos ir techninių pražangų. SK „Achespo 2“ varžėsi su „Paneriai“ komanda. Lemtingas buvo trečiasis kėlinys, kai achemiečiams pavyko pagaliau palaužti varžovus ir tai padėjo pasiekti pergalę rezultatu 55:49 (10:13, 13:12, 20:11, 12:14). Antrojoje achemiečių komandoje D. Šlepetis pelnė 20, T. Matulaitis – 18, A. Vilutis – 9 taškus. Tuo tarpu „Panerių“ gretose išsiskyrė G. Utyra, įmetęs 20, I. Bereišis – 17, T. Venskus – 9 taškus.

Finaluose netrūko ir sirgalių palaikymo. Pirmieji dėl III vietos susikovė ,,Paneriai“ ir ,,Lokiai 40+“. Sirgalių sukurtame pragare šios komandos grumėsi visas 40 minučių ir, tik dvikovos pabaigoje paaiškėjo, jog visus šansus nugalėti susižėrė Tomo Venckaus suburta komanda ,,Paneriai“ kuriose ir triumfavo rezultatu 45:40 (12:11, 14:10, 9:8, 10:11). Nugalėtojų gretose į pergalę vedė I. Bereišis, įmetęs net 23 ir G. Utyra – 15 taškų. „Lokių“ gretose V. Ramaška įmetė 14, K. Šveikauskas – 8, R. Panavas – 7, M. Matulis – 6, S. Simovičius – 5 taškus.

Finalas vyko tarp „broliškų“ sporto klubo „Achespo“ komandų ir šis pasižymėjo ypač didelių emociniu ir nerviniu užtaisu. Netrūko ir techninių pražangų, ir gražios kovos. Pirmoji ekipa nutolo ir aikštelėje dominavo tris kėlinius, bet per anksti patikėjo lengva pergale. Paskutiniajame kėlinyje vaizdas aikštelėje pasikeitė ir antrosios komandos žaidėjai finalui suteikė solidumo, nes skirtumas ėmė drastiškai mažėti. Visgi, SK „Achespo 1“ komanda išlaikė pergalingą rezultatą ir laimėjo rungtynes rezultatu 65:59 (15:9, 22:10, 16:16, 12:24). Nugalėtojus į pergalę vedė aukštaūgis R. Čerkesas, pelnęs net 28 taškus. Jam puikiai talkino 16 taškų pelnęs M. Šulga, 9 – V. Stankevičius, po 6 – V. Vaidogas ir E. Vaitkevičius.

Antrosios SK „Achespo“ gretose T. Matulaitis įmetė 24, D. Šlepetis – 12, G. Armonaitis – 10, E. Bapkauskas – 6, L. Remeika – 4, A. Strazdas – 3 taškus.

Po varžybų SK „Achespo“ vadovas Alvydas Strazdas komandas apdovanojo taurėmis, o žaidėjus –  medaliais.