Kelios dešimtys jonaviečių pasipuošė dovanotomis suknelėmis

Kelios dešimtys jonaviečių pasipuošė dovanotomis suknelėmis

Šiandien, gruodžio 3 dieną, Jonavos kultūros centro Mažojoje salėje vyko moteriškumo šventė – čia salės viduriu tarsi ant podiumo žingsniavo 20 suknelėmis pasipuošusių damų. Šis renginys – iniciatyvos „Padovanok suknelę“ kulminacija, parodžiusi, kad vargų karuselėje įsisukusios moterys taip pat nori švytėti.

Dėl laisvų vietų ugdymo grupėse
Kviečia dalyvauti Konstitucijos egzamine
Mindaugas Sinkevičius pasipuošė mero regalijomis

Pirmąjį kartą

„Padovanok suknelę“ Lietuvoje vyksta jau ne vienerius metus, tačiau Jonavos miestą pasiekė tik šiemet. Jos iniciatorė Jonavoje – tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Evelina Darvidė kartu su kitais organizatoriais dar lapkričio viduryje kvietė jonavietes padovanoti savo sukneles, batelius ar papuošalus socialinę atskirtį patiriančioms moterims.

„Visai neseniai internete pastebėjau, kad visi rajonai kviečiami prisijungti prie „Padovanok suknelę“ iniciatyvos. Pagalvojau, kad toks renginys galėtų būti suorganizuotas ir Jonavoje. Taip ir gimė jo idėja. Nors „Padovanok suknelę“ Jonavoje vyko pirmąjį kartą, tikiuosi, kad ši iniciatyva taps gražia tradicija“, kalbėjo E. Darvidė.

Džiaugiamasi, kad jonavietės išgirdo kvietimą prisidėti – surinkta daugybė moteris papuošusių apdarų.  Prie iniciatyvos prisijungė ir grožio studija ,,Oksana“. Vizažistės bei kirpėjos nemokamai puošė renginyje dalyvavusias moteris.

Didelis tikslas

Kaip pasakoja prie iniciatyvos organizavimo prisidėjusio Jonavos rajono socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko, nors pademonstruoti gautas dovanas sutiko 20 dailiosios lyties atstovių, likusios suknelės neliks kaboti ant pakabų.

„Norime padėkoti visiems prisidėjusiems žmonėms. Gavome daugybę suknelių bei batelių. Kelias savaites mūsų centras buvo virtęs priėmimo punktu – teko galvoti, kur sutalpinti tiek dovanų. Viešojoje erdvėje buvo pradėta domėtis, kur bus padėtos likusios suknelės. Galiu patikinti, kad jos taip pat bus išdalintos – planuojame organizuoti dar keletą akcijų mūsų centre, kaimo padaliniuose“, – pasakojo V. Demidenko, pridurdama, kad „Padovanok suknelę“ turi ir didelį tikslą – parodyti moterims kitokį gyvenimą.

„Pastaruoju metu dažnai tenka važiuoti į kaimo vietoves, spręsti socialines problemas, bendrauti su moterimis. Manau, kad mintis – papuošti jas prieš šventes – labai graži. Tokia akcija Jonavoje vykdoma pirmą kartą. Dėl to galima sakyti, kad tai – bandymas parodyti probleminių šeimų moterims, kad yra alternatyvioji mūsų gyvenimo pusė, kad yra graži muzika, graži apranga, kad ne šiaip sau Dievas sukūrė dailiosios lyties atstovę. Moteris dovanoja grožį. Yra daugybė gražių posakių, teigiančių, kad jis gali net išgelbėti pasaulį“, – kalbėjo V. Demidenko.

Moters stiprybė

Renginyje dalyvavusi „Padovanok suknelę“ ambasadorė Erika Vitulskienė džiaugėsi sulaukusi kvietimo atvykti į Jonavą. Ji tikino, kad grožis ir pasitikėjimas – moters jėga bei stiprybė.

„Suknelė, šukuosena, grimas – moteriškumo bei moteriškos saviraiškos, pasitikėjimo simbolis. Ir visai nesvarbu, ar moteris yra pasiturinti, ar ne – kai ji pasitiki savimi, yra emociškai stabili, moteris priima tinkamus sprendimus, nebijo žengti žingsnio į priekį arba atgal, nebijo suklysti. Pasitikėjimas yra ypatingai svarbus moterims. Svarbu, kad jos patikėtų esančios gražios. Lietuvės – tikrai beprotiškai gražios. Mes kiekviena turime savo pliusų, juos reikia tik išryškinti – viena gali pasigirti gražiomis lūpomis, kita – kojomis. Nepaisant to, milijoną kartų klausiau vyrų, kas jiems gražiausia moteryse. Tokios diskusijas dažnai lydi ir pykčiai, ir įdomūs pamąstymai, bet visose buvo prieitas vienas atsakymas – vyrams rūpi ne mūsų „sėdimoji“, ne kojos, o spindinčios akys“, – kalbėjo E. Vitulskienė.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI