Kaziukas svečiavosi ir Globos namuose

Jonavos globos namuose taip pat nušurmuliavo Kaziuko mugė. Čia gyvenantys seneliai savo puoselėjamos tradicijos laukė kaip pavasario dvelksmo, o darbuotojos kepė pyragėlius, puošėsi tautiniais rūbais, ant stalų rikiavo nagingų svetelių gaminius.

100 lentelių su palinkėjimais Lietuvai ilgai nedžiugino
Šveicarijos bendruomenė atvertė istorijos lapą
100 jonaviečių linkėjimų Lietuvai ir džiugina, ir verčia susimąstyti

Vos žengtelėjusieji į koridorių galėjo pasižvalgyti po vadinamąjį blusų turgelį, už kelis centus įsigyti kokį nors suvenyrą ar nenaują drabužį. Toliau žvilgsnis krypo į išpuoštą valgyklos salę, kur aidėjo lietuviška muzika, būriavosi prekeiviai ir pirkėjai, šiaip pablizginti akių atėję svečiai. „Prašome pasižvalgyti, išsirinkti dailių meninių gaminių, pasivaišinti ir neužmiršti mūsų Lietuvos globėjo Kazimiero“, – padrąsino visus įstaigos direktorė Dalia Astrauskienė.

Kiekvienai įstaigai, organizacijai – po stalą. Čia išsirikiavo Neįgaliųjų veiklos centro, Socia­linių paslaugų centro, Jonavos politechnikos mokyklos, Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos, Jonavos globos namų, šių namų savanorių, Švietimiečių klubo dailiųjų amatų, floristikos, tapybos, konditerijos produkcija. Čia pat glaudėsi ir jaunosios juvelyrės Irmos Bieliauskaitės užburiančiais stiklo karoliukais švytinčios sagės, jos mamos Vilmos įmantrūs drabužių bei aplinkos aksesuarai.

Kur turtingi stalai, ten ir šokis, ir daina. Socialinei darbuotojai Aušrai Dirmienei atgaivinus senolių atmintyje šv. Kazimiero vardą ir papasakojus apie lietuviškų mugių margumynus, čionykštės šokėjos sutrypė keletą smagių tautinių šokių. Linksmybę pratęsė net iš Barupės mokyklos atkeliavęs folkloro ansambliukas „Radastėlė“ (vadovė Inga Petrikonienė-Kuuzeorg), čia pat sukosi ir Jeronimo Ralio gimnazijos socialinės veiklos būrelio nariai, pasiryžę išpildyti ligos palaužtųjų, likimo gniaužtuose atsidūrusių neįgaliųjų svajones. Jaunimą pakeitė Švietimiečių klubo moterų išmonė. Pedagogės į salės ratą įsuko net kaimo gegužines menančius globos namų gyventojus, kurie beveik be klaidų pašoko ir „Bitutę pilkąją“, ir „Šiaudų batus“, ir „Kalvelį“.

Seneliai greitai pavargsta, tad ir Kaziukas po kelių valandų visiems pamojo, palinkėjo vilties ir sveikatos. Keletą savo molio lipdinių pardavė Valentinas, keletą savo paveikslėlių – Vytautas, keletą siuvinių – Politechnikos mokyklos siuvėjos, tačiau „einamiausia“ prekė buvo lietuviški obuoliai iš Stasės Motiejūnienės sodo. Už vieną – didelį ir raudoną, sodininkė prašė tik… dešimt centų. „Tik Kaziuko mugėje galima rasti tokių valgomų vertybių“, – stebėjosi renginyje apsilankiusi ir Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Jurgita Serapinė.

KOMENTARAI