Kaštonų gatvės klausimas

Kaštonų gatvės klausimas

„Upninkų gyvenvietės vienoje Kaštonų gatvės pusėje auga daug kaštonų. Vasarą gražu, bet rudenį, kai krinta lapai, būna labai daug darbo. Esame tos gatvės gyventojai ir jau seniai prašome leisti tuos kaštonus nukirsti. Dar buvusios seniūnės Laimos Alechnavičienės prašėme tai padaryti, bet ji tuomet nesutiko. Praėjusį rudenį vienas mūsų gatvės gyventojas prie savo namų nupjovė tris kaštonus, liko tik kelmai. Mums jis sakė, kad leidimą gavo iš seniūnės Lolitos Nekrošienės. Tai kodėl kitiems neleidžiama? Mums atrodo, kad tas žmogus neturėjo teisės pjauti. Kai kapinėse ruošėsi kirsti medžius, tai pirmiausia atvyko komisija, apžiūrėjo ir tik tada išdavė leidimą. O čia jokios komisijos nereikėjo. Jei būtų buvusi, tai gal būtų leidusi visiems?“ – teiraujasi Upninkų Kaštonų gatvės gyventojai.

Bus tvirtinama pramoninės paskirties teritorija
Daugiabučių kiemų tvarkymo planuose Lietavos g. kol kas nėra
Konkurso keleiviams vežti neskelbs

Lolita Nekrošienė, Jonavos r. savivaldybės administracijos Upninkų seniūnijos seniūnė:

„Kaštonų g. 5-ojo namo nuomininkų paaiškinimu, dingus elektrai, praėjusių metų liepos 7–10 dienomis tris medžius nupjovė atvykę elektrikai, išvykdami liepė susitvarkyti šakas. Keli aplinkinių namų gyventojai paliudijo tai matę. Likusius kamienus pastebėjo ir seniūnijos darbuotojai, vykę tuo adresu surašyti Buities tyrimo aktą. Po kelių mėnesių paskambinus vienam nuomininkui telefonu, leidau nupjauti likusius kamienus, nes jie nebebuvo gyvybingi. Užklausus raštu ESO specialistų, mums paaiškinta, kad buvo nugenėti tik kaštonų ūgliai. Kieno tiesa, iki šiol nežinia. Žinome, kad keli gyventojai nori pasekti tokiu pačiu pavyzdžiu, nes nepatenkinti kaštonų metamais lapais. Šią situaciją aiškinomės ir su Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistais. Beveik visi kaštonai auga po laidais, juos reikia nuolat genėti. Mūsų žiniomis, ESO taisyklės leidžia šalinti po laidais augančius medžius. Kita vertus, jei leistų iškirsti visus kaštonus,  Kaštonų gatvės pavadinimas prarastų savo prasmę.“

###

Visi žmonės, turintys Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137. „Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Tikimės, kad ši rubrika sulauks ne tik miesto, bet ir rajono gyventojų dėmesio. Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis.

 

KOMENTARAI