Kasdien po kelis sakinius – ir knygaKęstučio Putelio nuotr.

Kasdien po kelis sakinius – ir knyga

Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokiniai susitiko su rašytoja, grafike Kotryna Zyle. Viešnia atkeliavo paskui savo trečios knygos „Sukeisti“ recenzentę Mikitą Matuizaitę, kuri, pasirodo, mokosi šioje mokykloje ir puikiai sukūrė vieną iš penkių recenzijų, tinkančių leidyklai „Aukso žuvys“.

Didžioji Šveicarija pasibeldė į mažąją
Jonavos globos namuose – prisilietimas prie Tėvo Stanislovo saulės
Sidabro vainikėliai – ateities aukso vainikų svajonė

Viešnia pilnutėlei salei atskleidė paslaptį: ji domisi mitologinėmis būtybėmis, net yra parašiusi apie jas knygą. Ypač gilinasi į Šiaurės šalių mitus, atranda juose herojų, kurie vėliau tinka jos pasakojimų siužetams. Maža to, į turinį, žiūrėk, įpinami kokie nors facebook draugai, su kuriais kūrėja turi „įvairių reikalų“. O knygas K. Zylė rašanti net su prie klaviatūros ropinėjančiu sūneliu. Svarbu kasdien parašyti po kelis vertingus sakinius. Nieko keisto, kad „Sukeistas“ skaitytojus pasiekė tik po metų. Paprastai jauni rašytojai rašo vaikams kiek greičiau.

Palygindama įvairių šalių mitus, K. Zylė sakė, kad daug bendro turi, pavyzdžiui, Venecijos karnavalas ir mūsų Užgavėnės. Anot jos, ją žavi suaugusiųjų drąsa užsidėti kaukę, persikūnyti į kokią nors būtybę, kitaip sakant, būti keistiems.

Paklausinėjusi, kas retkarčiais skaito knygas, kas kasdien skaito ir kas visai neskaito knygų, viešnia paatviravo, kad jos naujoji knyga – tiems, kurie neskaito. Gal tie „neskaitėliai“ pagaliau suvoks, kad kiekvienoje knygoje galima rasti mažą ar didelį stebuklą, kuris praturtins tave ir pravers ilgam gyvenimui. Panašiai elgiasi ir ji, žodžio ir vaizdo meistrė, įsigeidusi atverti dar vieną gamtos keistenybę – grojimą pjūklu.

KOMENTARAI